Co zrobić, żeby znowu nie przytyć?

Witam w młodość dokładnie będąc nastolatka miałam bulimię i anoreksje. Nie byłam gruba. Wyleczyłam się z tego. Ale mając 21 lat stwierdzono u mnie schizofremie. I zaczęłam brac leki i strasznie utyłam. Zaczęłam się znowu odchudzać wymiotując i nie biorąc lekow które są mi niezbędne bo mi się pogarsza. Schudłam 20kg. Przy wzroście 1.76 wazylm 115 kg teraz ważę 95 kg. I jestem pewna że to dzięki temu że nie biorę lekow chudne. Co mam zrobić, żeby po ponownym zaczeciu przyjmowania lekow nie tyć i nie popaść w bulimię. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

rzeczywiście leki mogą nieco opóźniać proces odchudzania i przyczyniać się do zbierania wody w organizmie, ale to wcale nie przekreśla posiadania zgrabnej sylwetki. Z pewnością dobrym rozwiązaniem nie jest zaprzestanie przyjmowania leków czy wymuszanie wymiotów.

Proszę koniecznie wrócić do zaleceń lekarza, skoro leki są niezbędne! Jednocześnie proszę zadbać o zdrową i pełnowartościową dietę. Aby nie przytyć powinna Pani być na odpowiednim bilansie energetycznym (przy lekach zapewne nieco ujemnym).

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji aby ułożyć konkretny jadłospis ale gdyby Pani chciała skorzystać z indywidualnej diety to zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl