Czy jedzenie rabarbaru ma duży wpływ na dietę bez fruktozy?

Witam, Jestem na diecie bez owoców ze względu na złą tolerancje fruktozy. Zastanawiam się, czy jedzenie rabarbaru miałoby duży wpływ na moją dietę i czy mogłoby mi zaszkodzić a jakiś sposób? Byłoby to ciasto z rabarbarem, więc nie byłyby to duże ilości. Pozdrawiam.

Witam, rabarbar zawiera niewielkie ilości fruktozy i może być stosowany w niewielkich ilościach w diecie bez fruktozy, wszystko jednak zalezy od indywidualnej tolerancji.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Rabarbar to tylko 5 g węglowodanów na 100 g produktu, to mało, podobnie jak w jogurcie. nie powinno to negatywnie wpłynąć na dietę.