Czy nadwrażliwość na życie w ogóle, relacje międzyludzkie to choroba psychiczna?

witam. Chciałabym zapytać, czy nadwrażliwośc na życie w ogóle, relacje międzyludzkie to choroba psychiczna?Nie radzę sobie z odrzuceniem. Bez powodu czasami atakuję. Zdarzyło mi się wysyłać niepochlebna opinie na temat czyjegoś bloga. Sytuacja sie wyjśniła, bo przeprosiłam tą osobę. Zdaje sobie sprawę z irracjonalności mojego zachowania. Pracuję, jestem ceniona w pracy, mam sowje hobby, jestem zadbana, ale samotna. Nie potrafie sobie nikogo znaleźc bo jestem odrzucana. Coś jest ze mną nie tak. Biorę lorafen na uspokojenie bo tylko on na mnie dobrze działa. Brałam miansec. ale czułam się źle jeszcze do tego przytyłam. Czy jestem wariatką? Najgorsze jest to ,że czuję się gorsza. Tak było zawsze, ostatnio odrzucanie kilkakrotne przez facetów bardzo pogłębiły ten stan.

Dzień dobry,
sugeruję kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą, który pomoże Pani przyjrzeć się sobie i znaleźć odpowiedzi na dręczące Panią pytania.
Pozdrawiam

Czy może wychowywała się Pani w rodzinie, gdzie jedno lub oboje rodziców byli uzależnieni od alkoholu, lub rodzina ta była w jakiś sposób dysfunkcyjna? Dzieciństwo – najpiękniejszy okres beztroski w życiu, niestety nie każdy ma to szczęście, że właśnie tak widzi je we wspomnieniach. Czasami na dzieciństwo cieniem kładą się traumatyczne i toksyczne doświadczenia, jakie fundują dzieciom sami rodzice. Mowa tutaj o alkoholizmie w rodzinie, przemocy, czasem chorobach psychicznych rodziców oraz innych dysfunkcjach, które powodują zaburzenia w systemie rodzinnym. W rezultacie w dorosłym życiu pojawia się szereg symptomów takich jak: lęk, niskie poczucie własnej wartości, problemy w nawiązywaniu relacji, niezadowolenie z życia, wycofanie, długotrwałe poczucie przygnębienia, trudności w podejmowaniu decyzji. Proszę umówić się na wizytę u psychoterapeuty, który pomoże zdiagnozować co dzieje się w Pani życiu.Korzyść z uczestnictwa w terapii to odzyskanie radości życia, wiary we własne siły, dostrzeżenie osobistego potencjału i poczucia wpływu na własne życie. Pozdrawiam.
www.sferaterapii.pl