Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy spożywanie węglowodanów w ilości mniejszej niż moje zapotrzebowanie ma wpływ na układ neurologiczny?

Witam, mam pytanie, czy spożywanie węglowodanów w ilości mniejszej niż moje zapotrzebowanie ma wpływ na układ neurologiczny ? Mniejsze ilości mam tu na myśli około 200 g lub trochę mniej podczas gdy moje zapotrzebowanie to ok 280 g. Dodam, że dziennie jem ok 1800 kcal przy zapotrzebowaniu ok 2200 kcal . Czy również ma to negatywny wpływ? ( nie odchudzam się). Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Jeżeli się Pani nie odchudza to proponuje spożywać ilość zgodnie z zapotrzebowaniem , najważniejsze aby dieta była dobrze zbilansowana

0

Jeśli dieta jest prawidłowo zbilansowana i nie jest to żywienie niedoborowe, to ujemny bilans kaloryczny nie powinien prowadzić do niedoborów.
200 g węglowodanów przy diecie o wartości 1800 kcal wynosi ok.45% całkowitej wartości energetycznej diety, co oznacza, że taka wartość nie jest niebezpieczna dla zdrowia, o ile dostarczane węglowodany są głownie węglowodanami złożonymi.

Pozdrawiam
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

Dietetyk kliniczny dzieci i dorosłych. Założycielka Centrum Dietetyki Nutrado.
0

Dzień Dobry
Jeśli chodzi o ilość spożywanych węglowodanów to najważniejsze jest jaki rodzaj Pani węglowodanów spożywa? Rafinowane zdecydowanie odradzam podobnie jak w nadmiarze węglowodany proste. Oczywiście zarówno niedobór jak i nadmiar nie jest wskazany. Niezwykle istotne jest iż niedobór węglowodanów może powodować brak potrzebnego "paliwa " dla mózgu bo mózg odżywia się przede wszystkim dobrej jakości tłuszczem oraz węglowodanami. Prócz tego niedobór węglowodanów prowadzi do zakwaszenia krwi co jest zjawiskiem niepożąda.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy