Dlaczego nie lubię chodzić do pracy?

Mam 26 lat, w zeszłym roku skończyłam studia i zaczęłam pracę na pełen etat. Od tego czasu praca odbiera mi radość życia - ale nie konkretnie rodzaj wykonywanej pracy ale w ogóle to, że musimy do pracy chodzić. Dobija mnie to, że 5 dni w tygodniu, muszę spędzać 8 godzin z obcymi ludźmi i tylko dwa dni z tego tygodnia mam dla siebie i moich najbliższych. Każdy poniedziałek rano przeżywam, że nie mogę zostać z najbliższymi, a muszę iść do pracy. Tak jakby nie mogę pogodzić się z tym, że życie jest tak zbudowane i pracować (jeśli sie chce mieć pieniądze) trzeba. Cały czas rozważam w głowie dlaczego tak jest. Myślę, że gdybym się z tym poprostu pogodziła może byłoby łatwiej... Proszę o pomoc - co robić?

Dzień dobry,
Podejrzewam, że dobrym rozwiązaniem mogłoby być tak jak Pani stwierdziła zaprzestanie walki z tym i próba nie rozmyślania na ten temat. O współpracownikach napisała Pani, że to obcy ludzie i to prawda ale sądzę, że z tymi "obcymi" ludźmi można się zaprzyjaźnić lub chociaż porozmawiać sobie w przerwie. Ciekawi mnie to, czy lubi Pani swój zawód i czy ta praca Pani odpowiada. Sądzę, że to dobry moment na poszukanie jej plusów oraz odkrycie satysfakcji z tego, że znalazło się prace w zawodzie i to tuż po studiach. Niestety świat jest tak skonstruowany, że istnieje przymus pracowania ale sporo zależy od naszego nastawienia. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani przychylniej spojrzeć na ten stan rzeczy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/