Duża niedowaga i trudności w przytyciu

Witam. Mam problem z wagą,mam bardzo dużą niedowagę i chciałabym przytyć. Jednak wielu rzeczy nie lubię typu ziemniaki, makarony, kasze itp. Czy jest możliwość żebym przytyła bez jedzenia takich typu dań? Bardzo proszę o pomoc.

Wszystko w tym momencie zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, które należy po prostu sprawdzić i przekonać się. Faktyczne wymienia Pani produkty nielubiane, które w odpowiedni sposób uzupełniają kaloryczność posiłku, ale należy w takich sytuacjach szukać alternatywy. Przy niedowadze potrzeba pracy długofalowej i odpowiednio zbilansowanej, zdrowej diety-która zacznie pomału budować kilogramy. Z tym problemem warto zwrócić się o pomoc do dietetyka, który poszuka dla Pani alternatywnych produktów-smacznych i zdrowych, oraz odpowiednio zaplanuje kaloryczność diety i jej skład, by móc zacząć budować odpowiednią masę ciała. Zbada również skład i oceni zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej-parametrów tak ważnych u pacjenta przy niedowadze. Prawdopodobnie zleci do wykonania odpowiednie badania, których wynik wykluczy pewne choroby metaboliczne mogące mieć wpływ na niedowagę.

Witam,
wymieniane produkty należą do grupy węglowodanów i pełnią istotną rolę w żywieniu i przyroście masy ciała. Oczywiście jeśli nie przepada Pani za tymi produktami to trzeba wybrać takie, które będą również zawierać węglowodany i będą Pani odpowiadać (np. chleb razowy) Czasami również sposób przygotowania i odpowiedniego doprawienia wpływa na to, że niektóre produkty jednak zaczynają nam smakować. Proponowałabym wizytę u dietetyka, który określi stan niedowagi i dobierze odpowiednio zbilansowany jadłospis.

Witam. Jeśli ciężko Pani zaakceptować smak produktów, które Pani wymieniła to proponuje wzbogacenie potraw o:
- zabielać zupy śmietanką 18%
-spożywać banany, winogrona, które są najbardziej kaloryczne
- do surówek dodawać oliwę z oliwek
- jako przekąskę spożywać orzechy, migdały, bakalie, orzechy brazylijskie (ale te akurat max 2 szt dziennie żeby nie przedobrzyć zawartości selenu w diecie), suszone owoce
- nie spożywać produktów light
Są to zdrowe metody wzbogacenia jadłospisu o kalorie, bo należy pamiętać, że jedząc np. słodycze, tłuste dania, potrawy np,smażone kotlety - przytyje się, ale też można zaszkodzić swojemu układowi krążenia. Należy też pamiętac o regularności spożywania posiłków 5 a nawet 6 dziennie co ok. 3 godz. to przyśpieszy Pani przemianę materii, ale w przeciwieństwie jak u osób odchudzających się nie po to by szybciej spalać, ale po to by prawidłowo funcjonowawał organizm. Powinna Pani też spożywać pełnoziarniste pieczywo, jako źródło witamin z gr.B (zawierają je jeszcze w większej ilości kasze, ale jak Pani ich nie lubi to warto wprowadzić ten zamiennik).