Jak dalej postępować w tej relacji z kobietą?

Cześć , piszę to tu ponieważ szukam fachowej porady co robić. rozwijając sytuację dziewczyna mnie kocha , ale olewa gdy jesteśmy na odległość (czyli przez jakieś 6 dni w tygodniu) , (a ten jeden dzień w tygodniu gdy jesteśmy sami we dwoje na żywo ) nie olewa i darzy mnie zaufaniem , sympatią , i ogólnie czuję się przy niej szczęśliwy a ona przy mnie oraz ona nie chce abym ją opuszczał (otwarcie mi o tym komunikuje) ja też tego nie chce ,ale pomimo starań nie da rady na ten moment ani w dłuższej perspektywie zmienić tej sytuacji :( . ale jak już nadmieniłem wcześniej, olewa moje wiadomości gdy jesteśmy na odległość potrafi odczytać i nie odpowiedzieć na pytanie, ufam jej i wierzę że jest zajęta czymś ważnym , ale ilekroć tak myślę to jej kuzynka uświadamia mi że tak nie jest i np. czyta e-booka a moją wiadomość kompletnie olewa. żeby nie było że nie próbowałem naprawić tej sytuacji albo spróbować cokolwiek zmienić na lepsze, ale pomimo inicjowania przeze mnie głębokich rozmów na ten temat (których było przynajmniej kilka) , że się źle czuje gdy się nie odzywa albo ignoruje moje wiadomości, niestety poprawa po rozmowie była widoczna na max 5 dni :( , i znowu tak samo . sytuacja się tym bardziej komplikuje ze względu na to że ona jest typem wysoko wrażliwym i wszystko bierze bardzo do siebie. kilka razy już miałem dość o czym też ją informowałem, ona z tego co wiem przeżywała w podobny sposób co ja. jesteśmy ze sobą dość głęboko związani emocjonalnie, a to nie pomaga w sytuacji. Nie wiem czy znosić dalej? zerwać? przyzwyczaić się? rozmawiałem z nią nic się nie zmieniało. ostatnio tylko stała się bardziej szczęśliwa i zadowolona oraz otwarta niż na początku relacji . potrzebuję tylko rady , opisowej odpowiedzi z której będę w stanie dowiedzieć/nauczyć się jak najwięcej , oraz świeżego trzeciego spojrzenia okiem eksperta .
MĘŻCZYZNA, 19 LAT około miesiąca temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Z opisu sytuacji wynika, że przeżywa Pan trudności wynikające z różnic w sposobie komunikacji i zachowań między Panem a partnerką, szczególnie gdy jesteście od siebie fizycznie oddaleni. Rozumiem Pana niepokój, spowodowany przez jej zachowanie, którego nie potrafi Pan do końca zinterpretować.

Zjawisko, które Pan opisuje, może być częściowo zrozumiane przez pryzmat teorii przywiązania Johna Bowlby'ego. Wzorce przywiązania, które formujemy w dzieciństwie, często wpływają na nasze relacje w dorosłym życiu, w tym na to, jak reagujemy na bliskość, separację oraz jak radzimy sobie z emocjonalnymi potrzebami w związkach. Tworzą się one w pierwszej silnej relacji w życiu człowieka, najczęściej z matką, chociaż nie jest to oczywiste. Proponuję Panu bliższe zapoznanie się z tą teorią.

Pana dziewczyna może wykazywać cechy unikającego stylu przywiązania, który często charakteryzuje się potrzebą większej przestrzeni i niezależności. Osoby z tym stylem przywiązania mogą mieć trudności z ciągłą komunikacją i mogą wydawać się niedostępne emocjonalnie, zwłaszcza na odległość. Z drugiej strony, u Pana możliwy jest bardziej lękowy styl przywiązania, w którym potrzeba ciągłego potwierdzenia uczuć przez partnera jest silniejsza, a brak odpowiedzi może wywoływać niepokój i frustrację.

Rozmowy, które Pan próbował inicjować, są bardzo ważne dla ustalenia kształtu Państwa relacji, jednak wydaje się, że nie przynoszą długotrwałych zmian. Warto byłoby rozważyć, czy nie skorzystać z pomocy specjalisty, np. terapeuty zajmującego się relacjami lub psychologa, który mógłby pomóc Państwu zrozumieć Wasze wzorce przywiązania i nauczyć zdrowszych sposobów komunikacji. Profesjonalna pomoc może również wspierać w rozwoju umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz w negocjowaniu potrzeb w związku - https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-psychoterapia.

Ponadto, ważne jest, by Pan zastanowił się nad własnymi granicami i tym, co jest dla Pana akceptowalne w relacji, jak wiele i jakie różnice może Pan zaakceptować nadal będąc usatysfakcjonowanym z budowanej relacji. Ustalanie granic to zdrowy sposób dbania o swoje samopoczucie i może pomóc w zbudowaniu bardziej zrównoważonej dynamiki w związku.

Ostateczna decyzja o dalszym kształcie Państwa relacji należy do Pana, ale proszę brać pod uwagę, że relacje miłosne powinny przynosić szczęście i poczucie bezpieczeństwa obu stronom. Jeżeli jest inaczej, ważne jest, aby rozważyć różne opcje, w tym również możliwość zakończenia związku, jeśli uzna Pan, że to najlepsze rozwiązanie dla Pana dobrego samopoczucia i funkcjonowania w przyszłości.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty