Jak mam postępować w przypadku takiego zachowania?

Dzień dobry Mam pewne wątpliwości dotyczące terapii a w zasadzie osoby terapeuty. Chodzę na terapię od prawie 3 lat. Moja terapeutka pomogła mi uporać się z objawami somatycznymi ze strony klatki piersiowej. Ogólnie sesje pomagały mi w pewnych odstępach czasu ale ostatnimi czasy czuję się przez terapeutkę olewana. Sesje oprócz pogawędki i wyraznego zainteresowania moim życiem nie wnoszą za wiele do mojego życia. Mimo to czuję się związana z tą osobą. Natomiast sprawa o której tu piszę dotyczy sytuacji w których Pani terapeutka obiecuje coś a następnie nie wywiązuje się z obietnic ( odpisanie na sms z umówieniem się na sesje, przygotowaniu na następną sesję jakichś materiałów a jakiś czas temu nawet , zapomniała o naszej sesji). Za każdym razem rozmawiałyśmy o tym, terapeutka owszem przeprosiła , stwierdziła, że ,,jest tylko człowiekiem" i co.. znowu mnie olała pisząc, że odezwie się jutro ,, bo nie ma kalendarza" przy sobie tymczasem już minęły 2 dni. Nie muszę chyba wspominać, że bardzo cenię wywiązywanie się z obietnic. Mam poczucie, że t. mnie nie szanuje , olewa. Jestem wrażliwa na odrzucenie a takim zachowaniem tylko to potęguje. Nie chcę rezygnować z pomocy tej osoby ale obawiam się, że nic dobrego z tego nie wyniosę. Proszę o odpowiedz jak Państwo to widzą bo może to ja zbyt emocjonalnie i wrażliwie do tego podchodzę?

Szanowna Pani,

pytanie - czy Pani siebie szanuje, czy siebie akceptuje, jaki stosunek ma Pani do siebie? Niskie, niestabilne poczucie własnej wartości, wysoki poziom samokrytycyzmu, perfekcjonizmu, aspekt samooceny jest bardzo waży, innym czynnikiem jest roszczeniowość wobec innych, szczególne traktowanie. Myślę, że w tej sytuacji z terapeutką czuje się Pani unieważniona i dobrze byłoby o tym porozmawiać na sesji, uwzględniając swoją asertywną postawę, która dotyczy istotnych aspektów, ważne aby mieć i umieć wyrazić własne zdanie w różnych sytuacjach oraz emocji z uwagą na postawę w granicach nie naruszających praw i psychicznego terytorium innych ludzi, jak i własnych, bez zachowań agresywnych, a także obrona własnych praw w sytuacjach społecznych. Zalecany jest dla Pani trening umiejętności społecznych, może dobrze byłoby zmienić paradygmat psychoterapeutyczny, czasem trzeba zakończyć jeden etap i zastanowić się nad swoimi problemami i potrzebami "tu i teraz", zachęcam do szczerej rozmowy na sesji ze swoją terapeutką.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś