Jak mniej stresować się kierowniczką?

Witam. Mam 23 lata, jestem kobietą. Pracuje w Call Center od 8 miesięcy, jako sprzedawca ubezpieczeń przez telefon i mam bardzo dobre wyniki. Natomiast moja szefowa i jej zachowanie powoduje, że nie mogę w nocy spać, budzę się, myślę o pracy, o tym, czy znowu na nas na krzyczy za coś. Moja szefowa sieje psychiczny terror wobec nas. Lubię ta prace, ale jeśli wkradnie się jakiś błąd, to przeraża mnie na samą myśl rozmowa z kierowniczka, wszyscy widzą, jak mnie traktuje. W pracy siedzę dalej od niej i jej teamu, ale na samą myśl siedzenie przy niej jestem zestresowana i mam silny lęk przed tym. Jest jakaś rada na to?

Dzień dobry
Wygląda na to, że jakoś rezonuje między Panią a szefową. Proszę odpowiedzieć sobie na pytania, czy od początku tak było, czy Pani lęk podsyca zachowania szefowej, czy zdarzało się że była Pani zadowolona ze swojego zachowania wobec szefowej? Nie ma gwarancji, że Pani konstruktywne reakcje zatrzymają kierowniczkę, ale na pewno zwiększy pani poczucie spójności. Ważne, by nazywała Pani zachowania szefowej, mówiąc, co Pani przeżywa, nie oceniając jednoczrsnie. np. Krzyczy Pani, trudno mi się skupić, na tym co Pani chce mi przekazać. Metoda zdartej płyty bywa skuteczna. Na pewno trochę Pani będzie potrzebować praktyki, by jednocześnie nie podkulać ogona, ale też nie wchodzić w atak. Życzę owocnej praktyki. Pozdrawiam. Joanna Marciniak