Jak pomóc mężowi, który nie dba o higienę?

witam/ mam meza ktory nic nie rozumie,a jest wyksztalcony, np, rozmawiam z nim na temat golenia ze trzeba sie codziennie golic na drugi dzien ,jak by nie bylo rozmowy, ubiera odziez zle(lewa strona)nie umie normalnie jesc np, spaghetti,(jest caly brudny)rozmawiam z nim codziennie na temat czystosci i higieny ale niestety zawsze jest to samo,nie wiem gdzie szukac pomocy,jest to straszne.Nie wie ze trzeba obciac paznokcie,nie wie nic , Co to za ludzie ? prosze o pomoc !!!

Pierwsze o kim pomyślałem, to matka męża. To co Pani opisała ukazuje, jakby jej nigdy nie było. Szkoda, że nie napisała Pani, jak mąż reaguje na przejawy Pani opieki. Zdaję sobie sprawę, że to dla Pani może być męczące, ale proszę zauważyć, że daje Pani mężowi bardzo wiele. To piękne, jeśli robi się to z miłością.

Witam. Pytanie czy mąż nigdy nie dbał o siebie czy od jakiegoś czasu przestał. Trudno powiedzieć na ile jest w tym Pani np pedantyzm i Pani to przeszkadza a na ile coś się dzieje z mężem. Bo jeżeli kiedys w miare dbał o siebie choc był takim powiedzmy "fajtłapą" to po prostu sa rozne typy osob i sa wlasnie też takie, które przy jedzeniu się pobrudzą i tak mają. Ale jezeli coś się zmieniło to trzeba sie bardziej zainteresowac i udać do lekarza bo czasem takie zachowania sa oznaką jakichs zmian neurologicznych w mózgu.
Magdalena Brabec

Żeby skutecznie radzić, trzeba wnikliwie rozpoznać przyczynę stanu rzeczy. Drogą internetową wiele nie pomogę. Stan który Pani opisuje jest poważny i wymaga rzetelnej diagnostyki - może być również związany postępującymi zaburzeniami psychicznymi u męża.