Jak poradzić sobie z lękiem przed samotnością i niską samooceną?

Witam, Mam 21 lat, problemy z rodzicami, którzy traktują mnie jak dziecko I kontrolują we wszystkim, czuję strach przed samotnością ale też nie umiem rozmawiać z ludźmi bo czuję, że nie mam o czym rozmawiać z nimi. Na dodatek mam niską samoocenę i złą opinie o sobie, ponieważ od dziecka mi to wpojono. Podejrzewam u siebie nullofobie, fobie społeczna, depresję oraz nerwice serca. Nie wiem co robić. Nawet przyjaciele odeszli przez "uzalanie się". Nie mam możliwości normalnie iść z tym do lekarza, ponieważ mam natretnych rodziców, którzy muszą wiedzieć co i kiedy robię. Czuję się zagubiona w świecie. Nie wiem już co robić.

Dzień dobry. Z Pani opisu wynika, że konieczne byłoby rozpoczęcie psychoterapii. wtedy uda się Pani osłabić mechanizmy lękowe, oraz wrócić do coraz lepszego (i zdrowszego) funkcjonowania w społeczeństwie, jak również budowania coraz większej akceptacji siebie, przy zrozumieniu swoich możliwości i ograniczeń.
serdecznie pozdrawiam
http://psychoterapia-krakow.net/