Jak przełamać się i rozpocząć kontakt ze współlokatorami?

Jestem osoba bardzo nieśmiałą i mającą niską samoocenę. Niedawno wynajęłam pokój w mieszkaniu i nie wiem jak zaprzyjaźnic sie ze wspóllokatorami. Są bardzo mili i sympatyczni, ale ja unikam z nimi kontaktu. Boje się ze mnie nie polubią. Mieszkam tam 2 miesiące a z niektórymi zamieniłam tylko czesc. Jak sie przełamac? Wyobrazam sobie jak bedzie przebiegac nasza rozmowa ale w rzeczywistosci tak sie stresuje ze nigdy nie wiem co powiedziec. Męczy juz mnie ta sytuacja. Prosze o pomoc.

Warto poszukać wspólnych obszarów które mogłyby stanowić wstęp do wzajemnej rozmowy. Może łączy was wspólny kierunek studiów, podobne pasje i zainteresowania? Znajdując wspólny obszar łatwiej będzie zainicjować rozmowę, nawiązać relacje.

Niepokojące natomiast są pani przekonania na temat własnej osoby, może warto zastanowić się nad ich podłożem i możliwością zmiany... Proszę rozważyć kwestię rozmowy z psychologiem, która w powyższym przypadku z pewnością mogłaby być pomocna.