Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niska samoocena i trudności z nawiązaniem relacji z dziewczyną

Jestem niesmiały,problem tez z niska samoocena.Zawsze jak mi sie podoba dziewczyna unikam i boje sie podejsc do dziewczyny na ulicy.Co innego przez internet przez randki ale nie wiem co pisac do dziewczyny na randkach stronach randkowych.Lub co powiedziec dziewczynie jak podejde na ulicy jak to rozkiklac?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Kompleksy, które prowadzą do depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie znaczenie dla rozwoju depresji mają kompleksy.

W takich sytuacjach polecam konsultacje psychologiczną. Wyjaśnienie i przepracowanie przyczyn nieśmiałości (trauma z dzieciństwa, zaburzenia osobowości, negatywne doświadczenia z rówieśnikami itp itd) pomoże wyznaczyć możliwości poradzenia sobie i poprawy relacji interpersonalnych.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam,
z problemem nieśmiałości oraz niskiej samooceny warto zwrócić się do psychoterapeuty. Może warto poszukać jakiejś grupy o podobnych zainteresowań do Pana np. zajęcia sportowe. Uczęszczając na wspólne zajęcia łatwiej nawiązać rozmowę zaczynając od tematu wspólnego zainteresowania.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy