Jak schudnąć w dwa tygodnie?

Witam mam 18 lat 160 cm wzrostu i 71kg. Przed chorobą ( niby zapaleniem nerek z czego wyniki miałam bardzo dobre ale lekarze nie wymyślili niczego lepszego, waga skoczyła z 60 kg na 85kg) Teraz nie umiem zejść po niżej 69 kg a z taką wagą czuje się bardzo źle. Uda zawsze miałam duże ale głównie chodzi mi o brzuch który ciągle wygląda jak bym była w 8 miesiącu ciąży. Po kilku dniach ćwiczeń brzuch znowu zaczyna mnie strasznie boleć. Co zrobić aby w dwa tygodnie ważyć 60-65? Proszę o odpowiedz

Witam serdecznie :)
w dwa tygodnie stracić 6-11 kg to dosyć dużo i niezdrowo. Zaleca się utratę około 1 kg tygodniowo. Przy szybkim odchudzaniu zwiększa się późniejsze ryzyko efektu jojo. Jeśli nie masz przeciwwskazań lekarskich - zwiększ swoją aktywność fizyczną, przede wszystkim spaceruj dużo, później stopniowo wprowadź szybszy marsz, bieganie, pływanie, jazdę na rowerze i gimnastykę w domu.
Dodatkowo należy ograniczyć spożycie słodyczy, tłustych produktów mlecznych, tłustej wieprzowiny, wołowiny, dosładzanych jogurtów, napojów owocowych i gazowanych. Ponadto wyeliminuj spożycie fastfoodów, czipsów. Zwiększ spożycie warzyw i owoców. Posiłki jadaj regularnie, o stałych porach, 4-5 razy dziennie. Ostatni posiłek jadaj 3 godziny przed snem. Wybieraj produkty pełnoziarniste - ryż brązowy, kasza gryczana, makaron razowy, ciemne pieczywo razowe lub Graham - zawierają błonnik pokarmowy, który ułatwia pracę jelit oraz ogranicza wchłanianie kalorii.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Wszelkie drastyczne próby redukcji masy ciała, niestety niekorzystnie odbijają się na naszym zdrowiu.
Mimo szybkiego efektu, w wielu przypadkach dochodzi do efektu jojo. Ponadto nasza skóra przy tak szybkich efektach, również niekorzystnie na to zareaguje.
Tak jak poprzednik, proponuję stopniową redukcję masy ciała do 1 kg na tydzień.

"Nigdy nie należy rezygnować z celu, bo jego osiągnięcie jego wymaga czasu, czas i tak upłynie"