Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć w dwa tygodnie?

Witam mam 18 lat 160 cm wzrostu i 71kg. Przed chorobą ( niby zapaleniem nerek z czego wyniki miałam bardzo dobre ale lekarze nie wymyślili niczego lepszego, waga skoczyła z 60 kg na 85kg) Teraz nie umiem zejść po niżej 69 kg a z taką wagą czuje się bardzo źle. Uda zawsze miałam duże ale głównie chodzi mi o brzuch który ciągle wygląda jak bym była w 8 miesiącu ciąży. Po kilku dniach ćwiczeń brzuch znowu zaczyna mnie strasznie boleć. Co zrobić aby w dwa tygodnie ważyć 60-65? Proszę o odpowiedz
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Witam serdecznie :)
w dwa tygodnie stracić 6-11 kg to dosyć dużo i niezdrowo. Zaleca się utratę około 1 kg tygodniowo. Przy szybkim odchudzaniu zwiększa się późniejsze ryzyko efektu jojo. Jeśli nie masz przeciwwskazań lekarskich - zwiększ swoją aktywność fizyczną, przede wszystkim spaceruj dużo, później stopniowo wprowadź szybszy marsz, bieganie, pływanie, jazdę na rowerze i gimnastykę w domu.
Dodatkowo należy ograniczyć spożycie słodyczy, tłustych produktów mlecznych, tłustej wieprzowiny, wołowiny, dosładzanych jogurtów, napojów owocowych i gazowanych. Ponadto wyeliminuj spożycie fastfoodów, czipsów. Zwiększ spożycie warzyw i owoców. Posiłki jadaj regularnie, o stałych porach, 4-5 razy dziennie. Ostatni posiłek jadaj 3 godziny przed snem. Wybieraj produkty pełnoziarniste - ryż brązowy, kasza gryczana, makaron razowy, ciemne pieczywo razowe lub Graham - zawierają błonnik pokarmowy, który ułatwia pracę jelit oraz ogranicza wchłanianie kalorii.

Dietetyk, specjalista dietoterapii chorób sercowo-naczyniowych.
0
Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn
56 poziom zaufania

Witam,
Wszelkie drastyczne próby redukcji masy ciała, niestety niekorzystnie odbijają się na naszym zdrowiu.
Mimo szybkiego efektu, w wielu przypadkach dochodzi do efektu jojo. Ponadto nasza skóra przy tak szybkich efektach, również niekorzystnie na to zareaguje.
Tak jak poprzednik, proponuję stopniową redukcję masy ciała do 1 kg na tydzień.


"Nigdy nie należy rezygnować z celu, bo jego osiągnięcie jego wymaga czasu, czas i tak upłynie"

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy