Jak się odżywiać podczas wakacji?

Zwracam się z pytaniem do dietetyka. Mam 23 lat, ważę 57 kg przy 159cm. Jeszcze w kwietniu ważyłam 66kg. Sama sobie ustalam dietę, po prostu ograniczam niezdrowe jedzenie i słodycze, średnio wychodzi mi 1500-1800 kcal dziennie ćwiczę co drugi dzień kardio. Niedługo lecę na wakacje, a planuję zejść do 55kg i zacząć stabilizować. Jak to dobrze robić podczas wakacji i opcji all inclusive, żeby nie dać się ponieść albo żeby nie spowolnić metabolizmu gorszym jedzeniem lub deficytem kalorycznym?

Dzień dobry,
Tygodniowy, czy nawet dwutygodniowy urlop nie zniweczy Pani wysiłków. Oczywiście warto zastosować się do kilku zasad, ale też nie narzucać sobie bardzo restrykcyjnego reżimu, bo nie o to chodzi w wakacjach. Przede wszystkim proszę zadbać, by posiłki byłych o stałych porach, a więc jeść regularnie, najlepiej tak, jak do tej pory w codziennych warunkach. Po drugie, proszę się nie przejadać, a jeść tylko do uczucia sytości. Co do rodzaju posiłków, proszę wybierać te zdrowsze opcje, np. sałatki, grillowane mięso, jednak sądzę, że czasem może sobie Pani pozwolić nawet na danie typu fast-food, czy słodkości. Najważniejsze, by zachować umiar. No i po trzecie, nadwyżkę kaloryczną najlepiej zrekompensować większą ilością ruchu, jak pływanie, długie spacery, taniec. Proszę także pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. A po powrocie szybko wracać na "właściwe tory" i wszystko powinno być tak jak trzeba. Udanego wypoczynku,
Joanna Penza
http://madame.fit/

To cudowny wynik. Doskonale!
Najlepiej przed wyborem dania zapytać się kelnera o produkty, jakie się w nim znajdują oraz sposób obróbki termicznej. Jeżeli będzie Pani widziała co je łatwiej będzie dostosować danie do diety. Należy również unikać słodzonych koktajli czy drinków opartych na napojach gazowanych.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/