Jak zaakceptować siebie i zaufać nowemu partnerowi?

Witam. W wieku 14 lat poznalam chlopaka, który był starszy o 4 lata. Wszystko bylo swietne,pierwsza milosc. Po 2 latach zwiazku zwiazek zmienil sie na toksyczny,w skrocie chlopak zaczal wytykac mi na kazdym kroku bledy,wyzywac,wyrywac wlosy,szarpac,i klamac..na kazdym kroku. Twierdzil ze nigdy bez niego nigdzie nie dojde i ze nigdy z nim nie zerwe. Sytuacia byla straszna. Zerwalam przed 18 urodzinami. Teraz poznalam czlowieka,ktory naprawde o mnie dba ale boje sie zaufac. Mam bardzo niska samoocene,mysle o samookaleczaniu. Ciagle wydaje mi sie,ze wszyscy mnie oklamuja. Moj zwiazek cierpi przez brak zaufania i moje nerwy. Nie potrafie zaufac i zaakceptowac siebie samej. Jak sobie poradzic?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt.

Ucieszyło mnie, że poszukuje Pani dla siebie optymalnego rozwiązania, by pomóc samej sobie, nie godząc się na bylejakość.
Faktycznie, stan który Pani opisuje budzi niepokój i bardzo dobrze, że poszukuje Pani dla siebie pomocy, bo jest ona Pani potrzebna!

Z zaprezentowanej przez Panią historii, wynika, że była Pani w relacji
toksycznej, która była mocno przemocowa i to dobrze, że podjęła Pani decyzję o jej zerwaniu.

Z Pani opisu wnioskuję, że przyczyną Pani nieadekwatnego postrzegania siebie, samooceny oraz oceny własnych możliwości mogą mieć doświadczenia z Pani przeszłości, z historii rodzinnej?
(o których Pani nie napisała?).

W pewnych sytuacjach nie jesteśmy sobie sami poradzić ze swoimi obawami, lękami - wtedy warto jest sięgnąć po specjalistyczną pomoc, tym bardziej że taka pomoc może uczynić szczęśliwymi.
I warto jest podjąć takie wyzwanie, udając się do Poradni Zdrowia Psychicznego (bez skierowania) by pomóc sobie, by móc tworzyć konstruktywne relacje partnerskie, do czego mocno Panią zachęcam
- a to dlatego, że jest Pani ważna!

Serdeczności i radości w relacji Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605