Jaką dietę stosować, aby zrzucić zbędne kg i przygotować się do ciąży?

Mam 21 lat. Od dawna miałam problemy z wagą, ale nigdy nie była to nadwaga, jedynie kilka kilogramów więcej.Mimo diet i ćwiczeń wszystko co udało mi się zrzucić, powracało. W maju straciłam pierwszą ciążę, okazało się że to niedoczynność tarczycy. Lekarz powiedział że we wrześniu będę mogła starać się o kolejne maleństwo. Chciałam zapytać jaką dietę stosować by zrzucić zbędne kilogramy i przygotować się do ciąży? podobno przy niedoczynności są specjalne diety. moja waga to 81kg a wzrost 164.

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witaj,
powinnaś skupić się na racjonalnym odżywianiu, regularnych posiłkach, wysokiej jakości żywieniowej produktów spożywczych. Pamiętaj, żadna dieta nie jest skuteczna w walce z nadwagą, skuteczne jest jedynie zmiana nawyków żywieniowych na właściwe. Nie zapominaj o owocach, warzywach, produktach zbożowych pełnoziarnistych, kaszach, dobrej jakości białku pochodzenia zwierzęcego- szczególnie polecam ryby.

Pozdarwiam