Jakie badania wykonać, żeby sprawdzić z czego wynikają moje problemy zdrowotne?

Witam. Od dwóch miesięcy czuję się źle. Zdarzyło sie to z dnia na dzień, wylądowałem w szpitalu z tachykardią, zawrotami głowy, po wysiłku gdzie pani doktor uznała że jestem odwodniony. Tygodniami robiłem różne badania czując cały czas się słabo mając objawy tj. brak apetytu, zawroty głowy, kołatanie (przeskakiwanie) serca, mocne bicie serca, suchość w jamie ustnej, brak koncentracji, brak energii, problemy ze snem. Lekarz rodzinny wykonał ekg, pełne badania krwi, tsh, elektrolity, wyszło wszystko dobrze. Stwierdzono że nerwy, przepisano magnez potas. Po jakimś czasie w pracy bardzo źle sie poczułem, bóle w klatce piersiowej, tachykardia, zawroty głowy. Wylądowałem na pogotowiu. Wszystko wyszło okej. Diagnoza nerwy. Poszedłem do kardiologa. Ciśnienie ok. miałem echo serca robione. Wyszła delikatna niedomykalność zastawki mitralnej. Reszta ok. Holter 24h wykazał ponad 5000 pobudzeń komorowych. Dostałem beta blocker. Za wiele nie pomogło, praktycznie czuję się jednakowo. Poszedłem do psychiatry. Psychiatra zapisał sertralinę. Biorę dwa tygodnie już ten lek. Czuję się ogólnie może troszkę lepiej ale bez rewelacji. Bywa dzień że czuję się w miare ok. A bywa dzień że cały dzień czuję kołatanie serca, czuję się osłabiony, prawie zawsze serce bije mi mocno (nie mylić z szybkością) tylko mocno, aż cała klatka piersiowa mi sie podnosi. Jest to uciążliwe. Czasami dochodzi ból brzucha. Schudłem 5kg. Pomoże ktoś co jeszcze można zbadać? Lub co mi może być? Pozdrawiam.

Witam Pana,

Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?

Problemy, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną

ludzkiej psychiki na stres, lęk, przeżywane emocje,

czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.

Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,

uczucie uciskającej guli w gardle, bóle głowy, zawroty głowy

i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się z zaburzeniami nerwicowymi

i wynikającymi z tego dolegliwościami, dzięki czemu odzyska Pan

spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/