Jakie dawki chromu są bezpieczne dla dorosłego mężczyzny?

Kupilem green cofee 1000 leptinu, rownoczesnie zaczalem brac chrom w tabletkach , po 2 tygodniach polapalem sie ze w tej zielonej kawie tez jest 250 mikrogramow pikolinatu chromu. Jakie dawki chromu sa bezpieczne dla doroslego mezczyzny na diecie zrownowazonej 1200 kcal ktory codziennie spala 1500 kcal na biezni ? Dziekuje za odopwiedz, nie chcial bym sie zalatwic.

1200 kcal to na pewno nie jest zbilansowana dieta dla mężczyzny. Chrom również nie jest bezpiecznym suplementem i jeśli nie ma wskazań do jego brania to jak najszybciej należy go odstawić.

Witam serdecznie,

zgadzam się z przedmówczynią. Dieta jest zbyt niskoenergetyczna, szczególnie że jest Pan aktywny fizycznie. Radziłabym podnieść kaloryczność do 1600-1800kcal. Jeśli chodzi o chrom to zdecydowanie trzeba go odstawić. Jeśli nie ma Pan badań, które wskazywałyby, że ma Pan niedobory chromu i lekarz wyraźnie nie zlecił suplementacji nie wolno samemu przyjmować chromu, bo może to sprzyjać powstawaniu raka.
Pozdrawiam