Kiedy powinnam zacząć naukę języka obcego u dziecka?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie uczenia dzieci języków. Prawie całe swoje życie spędziłam we Włoszech, łącznie ze studiami. Chciałabym żeby moja córeczka nauczyła się włoskiego, ponieważ znanie języków ułatwi mam nadzieję jej życie zawodowe. Córeczka ma 10 miesięcy i chciałam się zapytać kiedy najlepiej wprowadzać nowy język tak żeby jej się później nie mylił włoski z polskim? Niektórzy mi mówią że to za szybko a niektórzy że już trzeba zacząć mówić do niej po włosku. Ja codziennie rano jak jesteśmy same mówię do niej po włosku i puszczam jej też bajki w tym języku. To za szybko?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

W odpowiedzi na Pani pytanie...

Zasadą jest, by Dziecko najpierw nabyło umiejętności porozumiewania się w ojczystym języku.
Dziecko przyswaja język intuicyjnie, poprzez obserwację otoczenia oraz wielokrotne powtarzanie danego słowa
- ich sens zaczyna rozumieć poprzez kontekst sytuacyjny.

Dzielę się z Panią ciekawym linkiem, którego zawartość wnosi interesującą i sensowną perspektywę:
http://wittamina.pl/angielski-dla-dzieci/

Serdeczności i tylko radości dla Pani i Córeczki,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605