Krzyki i wyzwiska po otrzymaniu niskiej oceny w szkole

mam problem z niektórymi przedmiotami. z głównie z matma i z fizyką. techinka też słabo idzie bo nie umiem pisma technicznego. ale nie oto chodzi moja mama jak mam np 1 to wydziera się na mnie przezywa mnie że jestem [CENZURA] że mam spierdalać. że [CENZURA] potrafie że jestem nikim i nikim w przyszłości nie będę. czasem mam wrażenie żeby uciec z domu. nw już co robic mam 3 jedynki o których moja mama nie wie i boje się powiedzieć o tym jej że mnie [CENZURA]. ja wiem że robie źle ale nie potrafi

Przykro mi, że mama tak reaguje. Oznacza, że nie radzi sobie z emocjami. To nie pana wina. To jej odpowiedzialność i proszę nie brać tego do siebie. Może faktycznie lepiej jej nie mówić o wynikach w nauce, jest pan już pełnoletni i stanowi o sobie.

Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa szkolnego. Wspólnie przyjrzycie się problemowi, jego realnym źródłom, a także możliwościom poradzenia sobie. Najczęściej podobne trudności maja przyczyny osobowościowe oraz wynikające z wcześniejszych doświadczeń z edukacją (np częste zawody ze względu na wagary, zaniedbywanie nauki, które potem owocują u rodziców obawą przed pojawianiem się kolejnych trudności)