Możliwość niepamiętania gwałtu

Czy możliwe jest że ktoś został zgwałcony i nie pamięta tego i nie był pod wpływem żadnych środków? Czy może raczej nieprawdopodobieństwo tego jest znikome?

Zakładając stan pełnego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego osoby dorosłej, a także dbałość o warunki życiowe (odpowiednia higiena snu, bezpieczeństwo itp) prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest znikome.

Witam Panią Serdecznie,

Gwałt jest zdarzeniem, które powoduje psychiczny uraz u osoby poszkodowanej (i którego nie chce się pamiętać).
Typowymi reakcjami na przeżyty uraz psychiczny są mechanizmy obronne, takie jak zaprzeczenie, stłumienie i dysocjacja.

Mechanizmy obronne chronią przed konsekwencjami bolesnych wydarzeń i stąd jest pewne prawdopodobieństwo wrzucenia tej sytuacji w niepamięć.

Polecam Pani na początek rozmowę z psychologiem, który może rozpoznać, czy takie wydarzenie mogło mieć miejsce i odpowiednio pokierować.

Zapraszam Panią do rozmowy na Skype.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej