Myśli samobójcze a miłość do żony

Chcialabym sie jeszcze dowiedziec,czy jest taka mozliwosci-szansa,by osoba,ktora sznatazuje samobojstwem-nawet dla zastraszenia,zwrocenia na siebie uwagi(zrobil to 5 razy w swoim zyciu),zegna sie z dziecmi,ze nie wrocil,..mysli tylko o swojej milosci do zony(dla mnie to chora milosc,bo nie mysli o uczuciach drugiej osoby),kazde wyjscie zony wiaze sie z oskrazeniami o zdrady,a zecie bez niej jest nieralne,..czy taka osoba moze sie zmienic "z dnia na dzien"?jest taka szansa?

Zmiana jest procesem, który przypomina niekiedy naukę chodzenia. To kilka kroków do przodu, kilka upadków, krok w tył. Pana żona ma od lat, jakiś sposób reagowania, zawracania na siebie uwagi, okazywania uczuć. Pomimo obietnic, wprowadzenie zmian w swoim sposobie reagowania na trudne sytuacje nie jest łatwe, to na przemian próby i porażki. Ważne, aby zaczęła pracować nad swoimi reakcjami emocjonalnymi, bo one są niszczące dla rodziny i związku. Czas je przerwać i uświadomić jej, że zastraszanie niszczy związek, burzy bezpieczeństwo dzieci, a szantażowanie próbami samobójczymi to okrucieństwo wobec najbliższych. Świadomość problemu to pierwszy krok, aby go rozwiązać potrzebna jest długoterminowa regularna terapia, które pomoże jej poradzić sobie z tak niszczącymi i trudnymi uczuciami dla niej samej. Tak silne reakcje emocjonalne są zawsze wynikiem wewnętrznego cierpienia.