Niedowaga u 18-latka i sposoby na przytycie 10 kg

Witam mam na imie Kamil mam 190cm wzrostu,a tylko 68kg wagi i mam 18lat jak moge szybko przytyc jakies 10kg prosze o pomoc

Przede wszystkim należ znaleźć przyczynę dlaczego wstępuje taka waga.
Czy Pan w ostatnim czasie schudł? Czy odżywia się Pan prawidłowo i regularnie.

Dlatego też konieczne są badania krwi - morfologia, ferrytyna AlAT,AspAT, badanie ogólne moczu.

Proszę zgłosić się do dietetyka w miejscu zamieszkania.

Zwiększanie masy ciała to bardzo trudny proces i na pewno nie da się tego w zdrowy sposób zrobić szybko. Najlepszą drogą będzie zmiana aktualnego sposobu odżywiania - dieta z dużą nadwyżką energii pochodzącą z pełnowartościowych i zdrowych produktów, jak najmniej przetworzonych. Co najmniej pięć dużych posiłków, zbilansowanych odpowiednio pod kątem białka, węglowodanów i dobrych tłuszczy. Dobowa podaż energii na poziomie ok 4000 kcal. Aby to działało musi być połączone z regularnymi treningami siłowymi, które zmobilizują mięśnie do wzrostu a także przemyślaną suplementacją. Przy takiej niedowadze zdecydowanie powinieneś udać się do specjalisty, który ma doświadczenie w zakresie zwiększania masy ciała. Pozdrawiam i życzę powodzenia!