Niska waga ciała a szanse na przytycie po rzuceniu papierosów

WitamNie pale papierosów 2 miesiące, powiększył mi się apetyt, wcinam dużo lecz prosze mi powiedzieć kiedy zacznę tyć? jestem wysoki i chudy jak na mój wzrost, a koniecznie chce przytyć.. jeszcze jedno czy marihuana tez przyczynia się do chudnięcia?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Mięso ekologiczne

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław
57 poziom zaufania

Dzień dobry.
Jeżeli chce Pan przytyć, to postępowanie jest takie samo jak w przypadku utraty nadmiaru ciała - zdrowa dieta. Odpowiedni dieta, bogata w składniki odżywcze, powinna doprowadzić do osiągnięcia zdrowej masy ciała. Polecam też ćwiczenia siłowe, kształtujące sylwetkę.
Jak zatem wygląda taka odżywcza dieta? Proszę zapomnieć o liczeniu kalorii, a skupić się na tym, CO Pan je. Przede wszystkim: warzywa (szczególnie zielone, liściaste), mięso, podroby (bardzo bogate we wszystkie potrzebne składniki), drób, ryby, tłusty nabiał (sery, śmietana), zdrowe tłuszcze (masło, oliwa, oleje tłoczone na zimno i spożywane na zimno, smalec dobrej jakości), jaja w każdej ilości i postaci, nieco grubych jak gryczana i jaglana, owoce jagodowe, orzechy, czasem ziemniaki, do picia woda z cytryną i suplementacja tranem oraz wystawianie się na słońce - dla witaminy D. Proszę nie bać się tłuszczu - to lepsze paliwo dla ciała niż węglowodany.
Nie zalecam produktów zbożowych i strączków - mają małą wartość odżywczą i niepotrzebnie napychają nas pustymi kaloriami (szczególnie produkty z pszenicy - chleb, makaron). Jeżeli nie wyobraża Pan sobie życia bez chleba, najlepszym rozwiązaniem jest chleb na prawdziwym zakwasie.
Przykładowe menu:
po przebudzeniu: 2 szklanki wody z cytryną
śniadanie: jajecznica z ulubionymi warzywami
obiad: pieczone mięso/ryba i sałatka np. grecka
kolacja: pasta rybna (np. szprotki i twaróg) w połówkach papryki
Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty