Orzeczenie o niedojrzałości emocjonalnej

Witam, całkiem niedawno na komisja lekarska orzekła iż jestem niedojrzały emocjonalnie co nieznacznie wpływa na zdolności adaptacyjne. Źle się z tym czuję ponieważ nie uważam się za osobę niedojrzałą a pani psycholog nie wytłumaczyła mi nic i pozostawiła samego z tym problemem. W związku z tym zastanawiam się czy warto w ogóle odwoływać się od takiego werdyktu.

Dzień dobry,

Myślę, że problemem jest Pana niezgoda na przyjęcie takiej diagnozy. Co dodatkowo jest wzmocnione brakiem wyjaśnienia, wytłumaczenia ze strony psychologa. A sama chęć i próba odwoływania się od werdyktu jego samego nie zmieni.

Warto skonsultować się z lekarzem, psychologiem, który wydał taka opinie. Dopytać go o znaczenie i możliwości działania (leczenia). Ważne jednak, aby odbyło się to w atmosferze zdobywania wiedzy i poszukiwania możliwości, zamiast złości i pretensji (które często bardziej ludzi zamykają, niż pomagają się czegoś dowiedzieć).