Poczucie braku zainteresowania otoczeniem u 22-latki

Już od jakiegoś czasu moi rodzice sugerują mi pójście do psychologa. Ja nawet byłabym skłonna, tylko nie wiem jak ta wizyta miałaby wyglądać. Bo pan/pani zapyta po co przyszłam, a ja co mam odpowiedzieć? Że po prostu źle się czuję sama ze sobą i przygniata mnie wszechobecna nuda? Czy to w ogóle jest jakaś odpowiedź, bo jak się idzie z bólem palca, to jest to fizyczny ból, a psychiczny da się tak jednoznacznie określić?

Witam,

Ludzie często denerwują się pierwszą wizytą u psychologa, boją się jego oceny lub nastawienia. Psycholog jest specjalistą od zdrowia psychicznego. Ból psychiczny, podobnie jak fizyczny może być różny, pojawiający się nagle bądź w określonych sytuacjach. Wizyta u psychologa lub psychoterapeuty może pomóc odnaleźć jego przyczyny i sposób radzenia sobie z nim. Zazwyczaj wymaga to czasu i wymaga zaangażowania obu stron. Dobrym rozwiązaniem jest psychoterapia.

Witaj,
oczywiście,że można przyjść z komentarzem"żle się ze sobą czuję" lub "mama uważa,że powinnam pójśc".Trudno się ze sobą czuć dobrze,gdy od bliskich dostaje się informacje,że jest to wymagające pomocy/a nie,że oni również z naszego dobrego samooczucia sie cieszą/.Rozmawia się m.in. przy takiej okazji o różnicach w rozumieniu własnego dobrostanu przez Ciebie i niepewność ,czy aby "poprawnie odczuwam",wynikającą z innej oceny bliskich osób.Tak więc podejmujemy próbę oddzielenia siebie i swoich potrzeb od osób,które mają na nie wpływ.Pracujemy nad własną niezależnością.Przy okazji przyglądając się trudom tego oddzielania,poznając jego koszty itd.Po to,by móc świadomie podejmować decyzje,bez obaw,że ktoś nas za to odrzuci.
Czy teraz jest już trochę jaśniej?
Pozdrawiam serdecznie