Podejmowanie próby bycia razem po rozstaniu

witam, po ciezkim rozstaniu doszlam z chlopakiem do porozumienia, jestesmy na etapie podejmowania proby bycia razem, jednak nie wiem czy warto. zalezy nam na sobie i tesknimy, ale boimy sie, ze znow moze sie cos stac, co sprawi, ze po raz kolejny bedziemy musieli przechodzic przez rozstanie

Warto spotkać się z psychologiem zajmującym się terapia par i małżeństw. Wspólna praca pod kierunkiem specjalisty pozwoli odbudować związek, relacje, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i bliskości, a także zabezpieczy przed powtórzeniem się schematów, które doprowadziły do rozstania.

Witaj,
Nie piszesz z jakich powodów rozstajecie się i schodzicie,ale tanie próby zą same w sobie wartościowe i pozwalają lepiej się poznać s nawet docenić wzajemnie,bo istotą dobrego bycia razem jest umiejętność bycia samemu z sobą.Wtedy wybór nie jest spowodowany lękiem przed samotnością lecz przyzwoleniem na drugiego człowieka,również potrafiącego być niezależnym.Jeżeli więc to tego rodzaju rozstanie,które pomogło coś lepiej zrozumieć,to bardzo dobrze.Wykorzystaj ie to doświadczenie jako temat do wspólnych wniosków na przyszłość.
Serdecznie pozdrawiam.

Warto wyciągnąć wnioski z tego i spróbować ponownie. Każdy związek przechodzi czasem swoje kryzysy. Stać może się coś zawsze, ale to jest życie. Najważniejsze żebyście wiedzieli czego chcecie. Strach może pojawiać się zawsze, kiedy wchodzimy w związek to przecież nam na nim zależy. Na pewno nie powtarzać tego typu sytuacji X razy, wtedy to bez sensu...
Pozdrawiam :)
http://psychopedagog.eu/blog/
https://www.facebook.com/psychopedagogeu