Pomimo diety i ćwiczeń moja waga stoi w miejscu

Od paru lat walcze z nadwaga. Robilam badania, stosowalam diety, uprawiam sport a moja waga stoi w miejscu albo rosnie. Nie wiem co sie dzieje i nikt nie umiem powiedziec mi dlaczego tak sie dzieje. Prosze o pomoc. Co mam robic? Ania
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam Przyczyną mogą być zmiany hormonalne. Istnieje wiele schorzeń (np. niedoczynność tarczycy, PCO) w których jednym z objawów jest problem z nadmierną masą ciała. Proponowałabym udać się do lekarza i zbadać poziom hormonów. Jeśli jest on w normie, a zarówno codzienna aktywność fizyczna, jak i zdrowy tryb odżywiania (regularne posiłki, wybór produktów o niskim indeksie glikemicznym, unikanie tłustych, kalorycznych dań i przekąsek itp.) nie przynoszą efektów, możliwe, że problem wynika z naturalnej (często dziedziczonej ) budowy ciała.