Pomoc mężowi w przypadku psychozy paranoidalnej

mój mąż ma zdiagnozowaną psychozę paranoidalną. Co kilka dni ma "napady" tzn. jest podejrzliwy, bardzo nerwowy, niespokojny, posądza mnie o zdrady i kłamstwa, rozlicza z każdej minuty dnia i sprawdza telefon. Po kilku godzinach to mija, jest całkiem normalny i przeprasza za swoje zachowanie. Mąż zaczął leczyć się farmakologicznie. Czy ta choroba jest całkowicie uleczalna? jak długo trwa leczenie? Jak pomóc takiej osobie w codziennym funkcjonowaniu?

Witam! Leczenie psychozy paranoidalnej jest trudne, nie mniej jednak chorobę można opanować za pomocą regularnie przyjmowanych leków i psychoterapii. Gorąco polecam Państwu próbę wspólnego podjęcia tej ostatniej. Odgrywa ona kluczową rolę w walce z tego typu problemami, powinna pomóc Państwu wspólnie uporać się z chorobą męża.

Nie ma tutaj sztywnych schematów przebiegu , różnie bywa.
Najlepiej gdzyby można było męża przebadać w Ośrodku klinicznym psychiatrycznym