Problemy z utrzymaniem relacji z przyjaciółką

Witam, jestem po 40 mam męża 2 dzieci które są już dość samodzielne . Mąż dużo pracuje, ja 6 godzin dziennie .Przez ostatnie kilka lat spędzałam całe dnie z przyjaciółką która nie pracowała i miał czas ,razem z dziećmi bo mamy w tym samy wieku siedziałyśmy na placu zabaw ,wspólnie robiłyśmy zakupy.Teraz on poszła do pracy i nie ma czasu ,dzwoni jednak bardzo często przynajmniej 3-4 razy w tygodniu ,widzimy się rodzinnie w weekend Ale mi to nie wystarcza.Wykończe ja swoją pretensją.

Dzień dobry!

Pań relacja wciąż jest utrzymana i to w bardzo dużej bliskości i dużej częstotliwości kontaktów. Jeśli coś może tej relacji zaszkodzić, to być może właśnie Pani zazdrość i nadmierne oczekiwania wobec koleżanki.

Zachęcam do refleksji, czym chciałaby Pani wypełnić swoje życie, jakie są Pani marzenia, jakie pasje chciałaby Pani rozwijać, gdzie bywać. Oparcie całego swojego życia i uzależnianie swojego nastroju od jednej tylko osoby jest bardzo ryzykowne i niestabilne. Być może chciałaby Pani nawiązać nowe znajomości, powiększyć grupę znajomych? A może kluczem byłaby poprawa relacji z mężem i wspólne, bardziej atrakcyjne spędzanie czasu?

Miejscem, gdzie może Pani zaopiekować się sobą i zająć swoimi emocjami, uczuciami i myślami, jest także psychoterapia.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza