Agresja i napady lękowe u partnera

Witam mój chłopak z którym jestem już prawie rok prawie odpoczątku naszego związku (tak po miesiącu) miewa nieopanowane napady agresji. Na początku były one małe czyli kłótnie o malutkie bzdury ale z czasem się pogorszyło. Miewa wybuchy tak mocne że krzyczy na mnie szarpie mnie a raz nawet pobił kompletnie nad sobą wtedy nie panując i nad swoim zachowaniem. Są one dosyć długie bo potrafią trwać nawet do 2 godz nic do niego wtedy nie dociera ani to co mówie ani to co właśnie robi. Przechodzi mu to zazwyczaj tak nagle i samo zawsze wtedy płacze i przeprasza mnie za toco robił oraz prosi mnie żebym mu z tym pomogła a ja nie wiem jak. Były sytuacje kiedy próbował nawet popełnić samobójstwo szedł wtedy na tory a mi było cięzko go powstrzymać bo jest bardzo silną osobą zwykle te myśli też mu mijały ale to po godzinie siłowania się z nim (nic mi wtedy nie robił a ja go trzymałam i tłumaczyłam mu że robi źle) przechodziło mu i nagle zrozumiał co chciał zrobić przepraszał mnie. Przez te jego napady (nie rozumie co swoim zachowaniem robi) bardzo często się kłócimy on płacze tyle że to właśnie on nigdy nie ma racji i je wywołuje. Ja jestem osobą bardzo poukładaną potrafię zrozumieć wiele rzeczy więc nigdy ich nie zaczynam a zawsze wstrzymujeoraz kończę. Dzisiaj miał po raz pierszy napad lęku płakał przez 1 godz i mówił że się boi tylko nie wiedział czego kiedy pojechaliśmy do domu dopiero we wsi mu to przeszło. Nie wiem jak mam mu pomóc bardzo prosze o pomoc on nie chce powiedzieć o tym nikomu ani udać się psychologa żeby porozmawiać co mam zrobić?

Witam,

sporo opisywanych przez Ciebie zachowań Twojego chłopaka przypomina zachowania i przeżywanie charakterystyczne dla osób z osobowością chwiejną emocjonalnie, czyli borderline. Wpisując hasło "borderline" w wyszukiwarkę znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat i będziesz mogła sprawdzić, na ile pasuje to do Twojego chłopaka, a na ile nie.

Polecam też książkę "Borderline. Jak żyć z osobą o skrajnych emocjach":
http://www.ceneo.pl/21659766 - myślę, że ta lektura sporo wyjaśni zarówno Tobie, jak i Twojemu chłopakowi.

No i warto abyś pomyślała o pomocy psychologicznej nie tylko dla Twojego chłopaka, ale również dla Ciebie. Doświadczasz przemocy w związku, a to sytuacja z którą bardzo ciężko sobie poradzić. Dlatego zachęcam abyś udała się do Poradni Zdrowia Psychicznego bądź umówiła na spotkanie z psychoterapeutą aby pogadać o tym, jak reagować na różne zachowania Twojego chłopaka.

Pozdrawiam!

Witam. Myślę, że warto, abyś po myślała o sobie. Co jest powodem, że tkwisz w związku, który przynosi ci ból fizyczny i psychiczny? Ewidentnie wygląda to na związek toksyczny i przemocowy. Poszukaj pomocy dla siebie wchodząc w internecie na Niebieska Linię. Nie pozwól się krzywdzić, zacznij rozgraniczać życie własne od jego. Pamiętaj, ze nie ponosimy odpowiedzialności za czyjeś decyzje, ratuj siebie i swoje życie, tak aby było w nim więcej radości i szczęścia. mamy prawo zaczynać związki jak i je kończyć. Masz dopiero 17 lat, jesteś nastolatką, nie bierz na siebie zbyt wiele. 17 lat to czas beztroski, zabaw z rówieśnikami, śmiechu i radości. I tego życzę ci w twoim życiu.

Dzień dobry, obawiam się, że bez pomocy specjalisty nie pomoże pani swojemu chłopakowi. Jeżeli pani partner rzeczywiście chce się zmienić i sobie pomóc powinien skontaktować się ze specjalistą - w pierwszej kolejności psychologiem który podczas kilku spotkać dokona diagnozy i zaleci dalsze kroki postępowania (prawdopodobnie psychoterapię). Pozdrawiam.