Przejmowanie się opinią innych i skrępowanie z powodu niepełnosprawności

Te słowa które skierowane były do mnie bardzo bolą. Przejmuję się szczególnie negatywnymi słowami. Krępuję się własnej niesprawności, zwłaszcza w sklepie moja ręka nie jest tak sprawna jak innych musi trochę porwać zanim spakuje zakupy do torby.

Mam wrażenie, że nie pogodziła się Pani z niepełnosprawnością. Przecież Pani sobie jej nie wybrała. Dostała ją Pani od losu. Jeśli to dla Pani zbyt trudne, a widać że jest, proszę skorzystać z pomocy - psychoterapeuty lub osób niepełnosprawnych stowarzyszonych w różnych organizacjach. Warto poszukać takich osób, ich pomoc jest nieoceniona.

Witam. Z tego co Pani napisała wynika, że nie zaakceptowała sobie Pani jeszzce i nie radzi sobie z własną niepełnosprawnościa bo problem nie w tym co inni mówią tylko co Pani z tym robi i jak sobie z tym radzi.
Magdalena Brabec