Różnice w wyrażaniu myśli w korespondecji

Dlaczego 40letnia kobieta-wykładowca akademicki jednego dnia w korespondencji prywatnej wyraża myśli w sposób skrajnie niezborny jak jej status-wrażenie czytania słabej uczennicy I klasy gimnazjum lub osoby dorosłej ale z wykształceniem podstawowym, a innego dnia na ten sam temat pisze w sposób odpowiadający jej satusowi. Wykluczam alkohol lub narkotyki lub odurzenie polekowe, ponieważ z tego co mi wiadomo, wysyła skrajnie ułomne stylistycznie listy również przed i po bardzo udanych zajęciach

Witam,

Warto wykluczyć pisanie tekstu przez inną osobę na początek i zweryfikować hipotezę wpływu środków odurzających. Innym wyjaśnieniem może być jedynie choroba (neurologiczna lub psychiczna), lecz trudno wyrokować, zwłaszcza, że pytanie nie dotyczy bezpośrednio Pana (a może dotyczy?...)

Pozdrawiam

Warto się upewnić, że na pewno ona wysyła podobne informacje. Można także spróbować delikatnie ją o to zapytać (jeśli Państwa relacja i status na to pozwalają).