Stosowanie diety przy ćwiczeniach fizycznych

Witam Od dwóch miesiecy chodze na siownie i regularnie cwicze 1,5-2 godziny wiekszosc tego czsu spedzam na bierzni lub tzw orbitreku .Stosuje diete(od 3 miesiecy) ale dosc zozsadna 5 posilków ok1800-2000kcal .Od tego czasu mialam tez dwa okresy niestety kazdy z nich trwal jeden dzien a na drugi dzien tylko plamienia Czy powodem moga byc cwiczenia ?Dodam ze robilam juz test ciazowy dwa razy ale wyszegl negatywny

Witam,

układ hormonalny jest bardzo czuły i każda zmiana może na niego oddziaływać. Proszę jeszcze chwilę poczekać a mam nadzieję że wszystko sie unormuje. Jeżeli jednak tak się nie stanie należy wykonać badania ginekologiczne.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam serdecznie,
jeżeli do tej pory nie miała Pani problemów z regularnymi miesiączkami to oczywiście warto skonsultować się z ginekologiem i dietetykiem aby sprawdzić na ile dieta jest zbilansowana. Sama ilość kcal nie jest jedynym wyznacznikiem czy dieta jest prawidłowo dobrana. Ważne tez jak wcześniej wyglądał Pani jadłospis. Jeżeli Pani aktywnie regularnie ćwiczy sugerowałabym ponowne wyliczenie Pani zapotrzebowania energetycznego. Za mało mam informacji aby móc wyliczyć Pani zapotrzebowanie.

pozdrawiam
Małgorzata