Trudności z podejmowaniem decyzji

Mam 29 lat i nie wiem co ze sobą zrobić.Nie potrafię podjąć żadnej decyzji. Mam dwóch facetów. Nie wiem z ktorym chce byc. Oni tez nie wiedza. Probuje rozmawiac o przyszlosci ale bez skutku. Mieszkam w malym miescie. Zawsze chcialam wyjechac. Ale ciagle tu jestem. Mieszkam z rodzicami. Nie wiem co robić. Pracuję. Ludzie ukladaja sobie zycie a ja nie umiem ruszyc sie z miejsca. Nie chce tak zyc.

Warto skontaktować się z psychologiem. Trudność w podejmowaniu decyzji, stagnacja może być mechanizmem obronnym przed zmianą i braniem odpowiedzialności za swoje życie. Ważne, żeby się Pani temu przyjrzała- tj przyczynom takiego stanu rzeczy- oraz pracowała nad sobą - swoimi lękami, poczuciem tożsamości, separacją od rodziców, rolami życiowymi. Inaczej mówiąc- wejściem w dorosłe życie, bo na ten moment mam wrażenie, żyje Pani jeszcze w roli dziecka/nastolatki.