Witam serdecznie!
Pani wiadomość brzmi jak wołanie o pomoc. Jest Pani bardzo zagubiona, co daje się wyczytać między wierszami. Drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy, niemniej jednak Pani dolegliwości mogą sugerować na zaburzenia depresyjne lub lękowe (nerwice) albo mieszane zaburzenia depresyjno-lękowe, o czym świadczą Pani objawy, jak: poczucie samotności, płaczliwość, smutek, przygnębienie, zmęczenie, niepokój i nieuzasadniony lęk. Być może są to reakcje na Pani trudną sytuację, w jakiej się teraz Pani znalazła – pobyt za granicą, zdrada ze strony partnera, ciągłe kłótnie, nadużywanie alkoholu przez chłopaka, rozczarowanie związkiem. Jeżeli czuje Pani, że jest Pani wyczerpana związkiem i chce się rozstać, jak napisała Pani w wiadomości, to proszę to zrobić. Wiem, że trudno zakończyć 8-letnią relację. Ma Pani dwa wyjścia – albo oboje z partnerem będziecie pracować nad poprawą Waszego związku, albo po prostu Wasz związek wcześniej czy później rozpadnie się. Proszę nie bagatelizować swojego kiepskiego samopoczucia i poszukać dla siebie wsparcia. Napisała Pani, że czuje potrzebę wyżalenia się komuś, porozmawiania o swoim życiu. Dobrym pomysłem byłyby konsultacje u psychologa. Proszę się nad tym zastanowić.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Proszę się udać na psychoterapię. Najlepiej do kogoś kto mówi po Polsku (zakładam, że jest to dla Pani ojczysty język) jeśli to możliwe.
Mam wrażenie, że potrzebuje Pani pomocy i zmiany. Spotkanie z psychologiem (może tez być online, są gabinety, które tak funkcjonują, a to znaczne ułatwienie dla osób mieszkających za granicą) byłby dobrym pomysłem, szczególnie, że trudności i kryzys, jaki Pani przeżywa, zaczynają dawać objawy lękowe.
Witam, jest Pani rzeczywiście w niezwykle trudnej sytuacji. Być może nadszedł czas, żeby coś zmienić w swoim życiu. Aby przeprowadzić dobre zmiany czasem potrzebna jest psychoterapia. Wiem, że Pani jest teraz za granicą, ale w niektórych krajach (szczególnie UE) też są psychoterapeuci z Polski. Proszę się porozglądać - może jest w Pani okolicy profesjonalna pomoc. Poza tym doradzałbym budowanie tzw. sieci wsparci - czyli grupy znajomych i krewnych, na których Pani może polegać i którym się może Pani wyżalić. Pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Uczucie samotności w małżeństwie przy wychowywaniu dzieci – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Brak radości z życia i satysfakcji z małżeństwa – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Jak radzić sobie z brakiem satysfakcji w związku? – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Brak wsparcia od partnera w związku – odpowiada Mgr Barbara Szalacha
- Zdrada i nadużywanie alkoholu przez partnera a myśli o zakończeniu związku – odpowiada Mgr Monika Wysota
- Uczucie samotności, płacz i wyładowywanie stresu przez masturbację – odpowiada Mgr Marta Kołacka
- Samotność i brak przyjaciół – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- List wyrażający uczucia do chłopaka – odpowiada Mgr Monika Wysota
- Planowanie ślubu i brak satysfakcji ze swojego związku – odpowiada Mgr Monika Kotlarek
- Brak satysfakcji ze związku z mężem i trudności w opanowaniu emocji – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
artykuły
"Przeszłam przez depresję, byłam w szpitalu psychiatrycznym". Rozmowa z Martą Kieniuk Mędralą #ZdrowaPolka
"Szpital psychiatryczny kojarzy się z wariatami, k
10 zaskakujących sposobów, żeby zajść w ciążę
Czy ciąża bez stosunku jest możliwa? Większość pow
#TyleDobra kontra koronawirus w Polsce. Darmowa kawa dla medyków, telefon wsparcia i edukacja w dobie kwarantanny. Prasówka 19.03.2020
Darmowa kawa dla pracowników medycznych, telefonic