Wszystko mnie denerwuje - dlaczego?

Witam, od jakiegoś czasu wszystko mnie denerwuje. Wiem, że jest to związane z sytuacją w domu. Mąż nadużywa alkoholu, czesto mnie wyzywa i obraża. Jestem silną osobą, ale ta sytualcja sprawiła, że nie radzę sobię z nerwami. Często płaczę, krzyczę o byle co. Próbuję się uspokoić ze względu na dzieci, 5letniego syna i roczną córkę. Mam wrażenie, że tylko one trzymają mnie przy życiu. Zawsze byłam osobą uśmiechniętą i otwartą, a teraz jest dokładnie odwrotnie. Do jakiego lekarza powinnam się udać? Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Witam, z Pani opisu wynika, że żyje Pani w ciągłym stresie i ma Pani realne powody, aby czuć i reagować, tak jak to się u Pani dzieje. Sytuacja jest skomplikowana, gdyż dodatkowo macie Państwo małe dzieci i zamiast wsparcia, jak Pani pisze, jest Pani ofiara przemocy ze strony męża. Zasadniczo nasuwa się pytanie, czy mąż jest świadomy krzywdy, którą Pani wyrządza? Czy jego picie nosi znamiona uzależnienia? Jeśli rozmowa z mężem, nie przyniesie poprawy, proponuję udać się do psychoterapeuty/psychologa, aby przedyskutować wspólnie skalę problemu i możliwe plany Pani działania, aby chronić Panią oraz dzieci.