Wychodzenie z anoreksji a spożywanie posiłków

Witam. Proszę o ocenę jadłospisu. Ważę 51 kg przy 169 cm wzrostu, jestem w trakcie wychodzenia z trwającej 3 lata anoreksji. Śniadanie: 6 łyżek płatków owsianych z jabłkiem 2 śniadanie: 150 g chudego twarogu z jabłkiem Obiad: Pieczona pietruszka i pół pieczonego batata Podwieczorek: 2 kanapki z domowym pasztetem z soczewicy Kolacja: Pół pieczonego batata i kawałek pieczonej dyni

Nie można prawidłowo ocenić jadłospisu bez większej ilości informacji. Polecam podjąć współpracę z dietetykiem który rozpisze długofalowy plan żywieniowy. A przede wszystkim niezbędne jest podjęcie psychoterapii zaburzeń odżywiania. Pozdrawiam

Witam,

nie jest możliwe dokładne ocenienie Pani jadłospisu po tak niewielkiej informacji na Pani temat. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Nie mniej jednak dieta wygląda dość ubogo. Co prawda jada Pani 5 posiłków dziennie i tu duży plus ale są one nieprawidłowo zbilansowane. Głównie są w nim warzywa a brak jest mięsa - białko oraz np. kaszy, brązowego ryżu czy razowych makaronów - węglowodany złożone. Dieta jest bardzo niskokaloryczna.
Najlepiej udac się do dietetyka który dobierze indywidualną dietę.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk