Załamanie po odejściu męża do starszej kobiety

Miesiąc temu mój mąż zostawił mnie dla innej, starszej od niego kobiety. Zostałam sama z dwulketnim synkiem i jest mi źle.. bardzo żle. Wiem, że potrzeba czasu, ale nie mam ochoty na nic. Nie chce mi się sprzątać, gotować, chodzić do pracy, zmuszam się do wieczornych zabaw z dzieckiem. Mąż czasami pisze smsy, że chce wrócić i wszysko naprawić ale ciągle jest z nią.. Czy mój stan to depresja czy tylko chwilowe załamanie? Czy powinnam się skontaktować z psychologiem? psychiatrą?

Witam serdecznie,
Utrata ukochanej osoby jest porównywana do żałoby po śmierci kogoś bliskiego. W obu przypadkach występują podobne fazy - teraz przeżywasz fazę rozpaczy, żalu i smutku. Jest to bardzo trudno okres, w którym mogą pojawić się zaburzenia depresyjne. Dlatego moim zdaniem powinnaś porozmawiać z psychologiem - jeśli zajdzie taka potrzeba, on skieruje Cię do psychiatry.
Pozdrawiam