Zawroty głowy, lęki, płaczliwość i ból klatki piersiowej u 15-latka

Mam 15 lat I niewiem co sie zemna dzieje caly czas mi slabo zawroty glowy lęki przed wyjsciem z domu boje sie ze zemdleje caly czas placze wszystko jest dziwne jak by bylo snem piszczy w uszach boil nad sercem Bol klatki piersiowej Zimmerman stopy I rece I po takim ataku mi sie spac odrazu chce bole glowy bole nog bylem na EKG I wszystko ok u psychologa bylem I powiedzial ze to zaburzenia lekowe ale ja mysle ze to ciezka choroba mieszkam w Angli I nie na tu Lekarzy dla tego bylem w polsce porada
15 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Niestety, porada wirtualna uniemożliwia postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Myślę, że w świetle przedstawionych dolegliwości psycholog, u którego byłeś, jak najbardziej postawił trafną diagnozę. Zaburzenia lękowe (nerwice) bardzo często dają objawy somatyczne (cielesne), jak uczucie słabości, omdlewania, zawroty i bóle głowy, szumy uszne, bóle serca, ucisk w klatce piersiowej, zimne stopy i dłonie, senność, zmęczenie. Żadne jednak badania (badania krwi, moczu, badania kardiologiczne, neurologiczne, hormonalne itp.) nie potwierdzają jakoby w organizmie działo się coś złego. Przyczyny dolegliwości nie tkwią bowiem w anatomii czy fizjologii, ale w psychice pacjenta. Zaburzenia z grupy nerwic uprawdopodabnia fakt, iż odczuwasz lęki przed wyjściem z domu i masz różne stany lękowe, stany napięcia psychicznego. Diagnozę trzeba by było dookreślić, gdyż zaburzenia lękowe (nerwice) to szeroka grupa zaburzeń, w których mieszą się takie choroby, jak: nerwica natręctw, fobia społeczna, agorafobia, fobie specyficzne, zaburzenia adaptacyjne, zespół lęku uogólnionego itp. Uważam, że powinieneś porozmawiać o swoich problemach z kimś dorosłym (np. mamą, tatą) i udać się z opiekunem do lekarza psychiatry, który postawi rzetelne rozpoznanie i będzie mógł zaproponować optymalne dla Ciebie leczeniepsychoterapię i/lub farmakoterapię.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Twoje objawy mogą być - objawami lękowymi, jak to stwierdził psycholog . Jeśli nadal jesteś zaniepokojony/a to radzę zrobić EEG - głowy, żeby się uspokoić lub znaleźć terapeutę zajmującego si e terapią ludzi z napadami lękowymi. Można też nauczyć się np.treningu autogennego, który pomaga w takich wypadkach. Radziłabym jednak pójść choć na parę lekcji tego treningu do specjalisty który z tobą to przećwiczy.