Czy taka dieta zapewni mi utratę wagi?

Witam po raz 4? Tak, dokładnie może trzeci, ale któryś raz już piszę do was, a więc od początku. 15 lat, 167/8 cm, 57,5 kg. Za dużo! Chcę ważyć 50! Nienawidzę swojego ciała, a zrozumie Pan/i jak przeczyta mój blog, prowadzę go i wszystko, co tu opisuję, jest prawdą. Jem do 700 kcal, nawet nie, ćwiczę np. godzina rolek, 10 min biegu, 30 min tańca/śpiewu, brzuszki, rowerek, a6w. Teraz myślę nad dietą dr Dukana (proteinowa). To okropne uczucie, patrzę w lustro i widzę tłustą świnię, nie zjem loda, bo w sklepie patrzę, ile to ma kalori, np. dziś zjadłam z 300 jak na razie, może zjem troche ryby i dwa jajka ugotowane i tyle.

Jem Alax i błonnik z ananasem, przedtem wymiotowałam. Wczoraj brałam kąpiel i wsadziłam sobie dwa palce do gardła i nagle... no właśnie, udało mi sie... dziwne, z taką łatwością... Dlaczego to Pani/u mówię? Bo nie wiem, co robić? Czy zejdę coś na takiej diecie? Jak jadłam tak, jak ma być, czyli 5 posiłków, odstępy takie i takie, ćwiczyłam, to w tydzień przytyłam 1 kg, a nie schudłam, a tu raz w 3 dni schudłam 0,7 kg... Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zastanawiam się, w jakim zakresie oczekujesz pomocy. Jeśli oczekujesz pomocy w efektywniejszym odchudzaniu się, to muszę Ci tej ,,pomocy" odmówić. Twoja aktualna masa ciała jest prawidłowa i nie ma potrzeby, abyś się nadal odchudzała.

Opis może wskazywać na bulimię lub początki bulimicznego typu anoreksji.

Stosowane przez Ciebie sposoby: przeczyszczanie się i prowokowanie wymiotów są niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia, grożą wieloma powikłaniami (zaparcia, niedrożność jelit, pęknięcie przełyku, zachłyśnięcie wymiotami, zapalenie trzustki itd. – lista jest długa). Jeśli więc pytasz, dokąd możesz zajść na takiej diecie, to polecam Ci informacje dostępne w naszym portalu:

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-przez-prowokowanie-wymiotow-wyko...,

http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji.

Zastanawiam się, jak wiele czasu zajmuje Ci codziennie temat jedzenia, liczenia kalorii, prowadzenia blogu związanego z tą tematyką – co wtedy czujesz? Jak się czujesz w związku z tym, że nie możesz zaakceptować przyrostu wagi nawet o kilogram? Jak odmieniłoby się Twoje życie, gdybyś osiągnęła swoje wymarzone 50 kg? Czy myślisz np. że ludzie patrzyliby na Ciebie z większym podziwem? Byłabyś bardziej lubiana, szanowana? A jeśli by tak się nie stało – to co wtedy byś zrobiła? Czy przestałabyś się wtedy nienawidzić? A może problemem jest właśnie ta nienawiść do siebie? Jeśli idziesz na wojnę ze swoim ciałem, postrzegasz je jako swojego wroga – licz się z przegraną.

http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-anoreksji

http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-bulimii

Z pozdrowieniami