Zmiana zachowania męża po śmierci jego rodziców

Witam, mój maż w przeciągo 9 lat stracił oboje rodziców chorowali na Raka. Od 6 miesięcy nie ma z nami jego Ojca mam wrażenie że jest coraz gorzej. Strasznie się boi że bedzie podobnie z nim i jego siostrą. Starcił zapał życia, ciągle jest zmeczony nie mam ochoty na sex a jak już dochodzi do niego to nie kończy się pozytywnie. Przez to też się zaczyna denerwować i odczuwa niechęć do sex.Jak mu pomoc jakie podjąć działania?

Warto żeby lekarz rodzinny lub onkolog uświadomił mężowi realne zagrożenie oraz wprowadził w tematykę profilaktyki onkologicznej.