Zmienne humory, wybuchy złości i wahania temperatury u 14-latki po śmierci rodziców

Mam 25 lat i wychowuje moją młodszą siostrę Elizę z powodu śmierci naszych rodziców . Eliza ma 14 lat i bardzo przeżywa ten wypadek , ale jest też również w okresie dojrzewania . Ma zmienny humor i wybuchy złości a także raz jest jej zimno raz gorąco .. Nie wiem co sie z nią dzieje a nie chce iść do lekarza . Co to może być .? Bardzo proszę o pomoc , bo bardzo się o nią martwie .

Dzień dobry!

Obie doświadczyłyście traumy nagłej, tragicznej utraty obojga rodziców. Dodatkowo, na skutek tego znalazłyście się w skomplikowanej, niezrozumiałej dla siebie sytuacji. Pani musi odnaleźć się w roli opiekunki odpowiedzialnej za nastolatkę, a siostra (wciąż jeszcze dziecko) stoi przed wyzwaniem zrozumienia Waszych relacji na "nowych zasadach". Obu Wam cenna będzie opieka psychologiczna. Polecam kontakt z np. Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie albo Centrum Psychotraumatologii. Dla własnego komfortu i zdrowia powinna też Pani zapewnić sobie wsparcie, zarówno w tych ośrodkach, jak i (jeśli to możliwe) wśród innych członków rodziny, dalszych krewnych, znajomych.

Pozdrawiam!

Witam
Dobrze było , żebyście razem poszły do lekarza pierwszego kontaktu , który ustali przyczynę takiego odczuwania temperatury , może Pani siostrze powiedzieć , że idziecie po preparaty witaminowe poprawiające kondycję. Jej stany mogą też być nieświadomą próbą zwrócenia na siebie uwagi , wołania o pomoc, potrzeby uwagi , pocieszenia, ma prawo wyrazić złość , żal , wściekłość i w końcu smutek , żeby wyrazić uczucia po tak ogromnej stracie rodziców. Sama może Pani się nie uporać z, tymi stanami siostry, dobrze jest poprosić o wsparcie bliskich, a przede wszystkim skorzystać z pomocy psychologa, który pomoże jej ułożyć i wylać tak trudne uczucia i pomoże Pani poradzić sobie z tą trudną sytuacją, bo dużo Pani teraz dźwiga na swych ramionach i nie musi Pani z tym być sama a,a le uzyskać pomoc specjalisty.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta