Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 5 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Anemia: Pytania do specjalistów

Co robić z tym silnym bólem jajników?

Dzień dobry, mam problem. Chodzę już do różnych ginekologów i dalej nic. Otóż tydzień przed okresem strasznie bolą mnie jajniki tak, że nie umiem się poruszać, podczas stosunku plamie ( wraz z narzeczonym staramy się o dziecko). Okres mam 7... Dzień dobry, mam problem. Chodzę już do różnych ginekologów i dalej nic. Otóż tydzień przed okresem strasznie bolą mnie jajniki tak, że nie umiem się poruszać, podczas stosunku plamie ( wraz z narzeczonym staramy się o dziecko). Okres mam 7 dni i bardzo bolesny z dużą ilością skrzepów i bardzo obfity przez co mam anemię. Ginekolog podczas USG zobaczył tylko pęcherzyki z lewym jajniku ale nie kazał się tym martwić. Ale dalej nie wiem czemu taki ból. Przed okresem także wymiotuje co wcześniej się nie zdarzało. Miałam robione markery na wykluczenie endometriozy, badania wyszły dobrze. Od jakiegoś czasu zaczęłam plamic nawet kilka dni przed okresem, a dopiero po tym mam okres. Proszę o jakieś rady.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Kiedy poziom hemoglobiny wzrośnie?

Dzień dobry. Ostatnio byłam bardzo blada i źle się czułam. Zrobiłam badanie krwi i okazało się że hemoglobina wyniosła 11.6. Dostałam żelazo w tabletkach. Biorę je prawie tydzień ale nadal nie odczuwam zdecydowanej poprawy. Kiedy to powinno nastąpić? Pytanie drugie.... Dzień dobry. Ostatnio byłam bardzo blada i źle się czułam. Zrobiłam badanie krwi i okazało się że hemoglobina wyniosła 11.6. Dostałam żelazo w tabletkach. Biorę je prawie tydzień ale nadal nie odczuwam zdecydowanej poprawy. Kiedy to powinno nastąpić? Pytanie drugie. Jak długo muszę leczyć moją anemię przy takim poziomie hemoglobiny?. Dodam że dalej jestem blada i śpiąca. Wypadają mi włosy i boli mnie w klatce piersiowej
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co jeszcze mogą wskazywać te objawy?

Witam, zmagam się od niedawna z osłabieniem, zle się czuje wstając z krzesla kręci mi się w głowie. Do tego podczas biegania mam bóle w okolicy klatki piersiowej bardzo bolesne trwające okolo 4 min. Mialam robiona gastroskopie, badania wodorowe... Witam, zmagam się od niedawna z osłabieniem, zle się czuje wstając z krzesla kręci mi się w głowie. Do tego podczas biegania mam bóle w okolicy klatki piersiowej bardzo bolesne trwające okolo 4 min. Mialam robiona gastroskopie, badania wodorowe metanowe oraz caly pakiet morfologii, usg i wszystko jest w porządku. Mam problemy z snen badania nie wskazuja na anemie, sa w porządku. Do kogo się udac? Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy jest możliwość, że mam anoreksję?

Dzień dobry, mam 18 lat i od minimum 4 zmagam się z zaburzeniami odżywiania. Zaczęło się to od objawów depresyjnych, przez co po prostu nie byłam głodna, aż przerodziło się w celowe Głodówki i strach przed jedzeniem. Liczę... Dzień dobry, mam 18 lat i od minimum 4 zmagam się z zaburzeniami odżywiania. Zaczęło się to od objawów depresyjnych, przez co po prostu nie byłam głodna, aż przerodziło się w celowe Głodówki i strach przed jedzeniem. Liczę kalorie, jestem sportowcem trenującymi minimum raz dziennie, obsesyjnie się wazę lub wręcz przeciwnie, boje się dotknąć wagi. Głodze sie, nienawidze swojego ciała, połowa mojego życia skupia sie na myśleniu w co sie ubrać żeby nie było widać ze jestem gruba. W zeszłym roku trafiłam na sor z powodu myśli samobójczych i przy okazji okazało sie ze moja hemoglobina ma wartość 7.7 z powodu niedoborów. Ważyłam wtedy ok. 46/47kg przy wzroście 160. Nie miałam miesiączki. Udało sie ustabilizować w miarę anemię, w październiku miałam hemoglobinę 11, od tego czasu nie biorę żelaza i boje sie zbadać krew. Od dłuższego czasu waga pokazuje 56kg (nie urosłam), w miarę regularnie miesiączkuje ale nie wiem skąd ten przyrost masy. Myśle ze cześć to woda która bardzo zatrzymuje mi sie w organizmie i jestem również mocno umięśniona a mięśnie dużo ważą. Jednak obiektywnie patrząc mój wygląd nie zmienił sie od tamtego czasu, osoby dookoła tez tak mówią. Nie mam pojęcia skąd ten ogromny przyrost masy i jestem przerazona. Chce nawet stracić te mięśnie… I ja tez uważam ze nie widać po mnie tych kg, uważam ze wyglądam tak samo tragicznie jak rok temu… I nie chce sie sama diagnozować ale podejrzewam anoreksję, tyle ze jako ze aktualnie nie mam niedowagi to wiem ze nie spełniam kryteriów diagnostycznych, a wcześniej spełniałam. To jeszcze bardziej mnie napędza bo czuje ze zawiodłam. Jest możliwość ze mam anoreksję i ze mimo takiej zmiany wagi ktoś mi uwierzy ze dalej jest tak samo zle albo gorzej?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Małgorzata Ziółkowska
Mgr Małgorzata Ziółkowska

Jaki wynik byłby prawidłowy w tym przypadku?

Witam, wykonałem zestaw badań kontrolnych krwi m.in. morfologia z rozmazem i tak jest taki parametr MCV , który u mnie wynosi 90.8 fl. Norma wg badań 80-92, mam 32 lata i jestem mężczyzna. Pytam, ponieważ wszędzie jest informacja, że norma... Witam, wykonałem zestaw badań kontrolnych krwi m.in. morfologia z rozmazem i tak jest taki parametr MCV , który u mnie wynosi 90.8 fl. Norma wg badań 80-92, mam 32 lata i jestem mężczyzna. Pytam, ponieważ wszędzie jest informacja, że norma MCV dla dorosłych jest między 78 a 100 i powyżej 100 stwierdza się ew anemie. W taki wypadku czy powinienem się obawiać? Dodam, że pozostałem parametry są w normie, żaden nie jest przy granicy dolnej czy górnej, jedynie ten. Dodam, że stwierdzono na TK u mnie stluszczenie watroby czy to mogło podwyższyć wynik MCV? Jaki wynik jest prawidłowy nazwijmy to wzorcowy w tym przypadku? Czy np około 85-86? Dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy to może oznaczać, że dziecko ma anemię?

Dzień dobry. Od razu zacznę od tego że dziecko urodziło się w terminie przez CC dostało 10 pkt w skali apgar. Karmione mm z mojego wyboru. 3miesieczny syn je bardzo mało 40-60ml mleka modyfikowanego na porcję. Więcej nie chce,... Dzień dobry. Od razu zacznę od tego że dziecko urodziło się w terminie przez CC dostało 10 pkt w skali apgar. Karmione mm z mojego wyboru. 3miesieczny syn je bardzo mało 40-60ml mleka modyfikowanego na porcję. Więcej nie chce, krzyczy i pręży się wypluwając smoczek. Robiliśmy panel badań na alergię mleka krowiego. Nic nie wyszło. Wcześniej za poradą pani dr podawalismy preparat mlekozastępczy. Problem z jedzeniem w naszym odczuciu się nasilił. Wróciliśmy do zwykłego mleka. Po kilku lepszych dniach problem znów wrócił. Podejrzewamy kolki. Jeśli chodzi o stolec jest on raz do 3 razy dziennie żółty płynny albo półpłynny. Czasem widać że dziecko jest głodne bierze rączki do buzi a na przystawienie butelki reaguje krzykiem a jak już pije to strasznie cmoka i niewiele upija. Próbowaliśmy już kilku rodzajów smoczków. Taki stan rzeczy utrzymuje się właściwie od 3 tygodnia życia. Dziecko wolniej przybiera na wadze, a z racji tego że wypija niedużo ml to ostatnio waga stoi w miejscu. Dostaliśmy skierowanie na USG. Wszystko w jak najlepszym porządku.Mocz czysciutki i prawidłowe parametry. Morfologia: Leukocyty wbc 8,6 Erytrocyty rbc 3,75 Hemoglobina hgb 11 Hematokryt hct 32,1 Płytki krwi pkt 389 średnia objętość krwinki 86 Masa HB w krwince 29,3 Średnie stężenie HB w krwince 34,2 Rozkład anizocytozy 15,4 Średnia objętość płytki krwi 8,3 Pdw wsk.anizocytozy 14 % limfocytów 55,8 % monocytów 6,7 %granulocytow 37,5 Liczba limfocytów 4,7 Liczba monocytów 0,5 Liczba granulocytów 3,4 Czy te wyniki są prawidłowe? Może dziecko ma anemię stąd ten słaby apetyt? A może po prostu kolka?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można pić alkohol podczas stosowania Tandyferonu?

Witam, Biorę żelazo raz dziennie z powodu niedokrwistości. Lek tandyferon. Czy biorąc go moge bezpiecznie napić się alkoholu? 2-3 drinki na imprezie? Czy ten lek wchodzi w interakcje z alkoholem?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy moje objawy mogą wskazywać na anemię?

Mam 25lat. Od 3 miesięcy stosuję Controloc dwacrazy dziennie. Od tygodnia mam straszne osłabienie, zawroty głowy, duszności, zadyszkę przy małym wysiłku. Hemoglobina w normie, MCV przy dolnej granicy normy, żelazo 110mcg/dl, ferrytyna 18mcg/l (norma 13-150). Dodatkowo mam niedoczynnosc tarczycy (TSH 6,7). Czy to może być anemia?
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Jak rozumieć te wyniki badań krwi?

to wyniki krwi mojego wnuka, czym spowodowana może być anemia u niego? niedobór mikroelementów, witamin? czy inna przyczyna? leukocyty 5,52 tys/ul zakres referencyjny 4,50-13,50 erytrocyty 5,62 ml/ul zakres referencyjny 3,80-5,20 hemoglobina 9,3 g/dl zakres referencyjny11,4-15,4 hematokryt 33,6% zakres referencyjny 33,9-43,5... to wyniki krwi mojego wnuka, czym spowodowana może być anemia u niego? niedobór mikroelementów, witamin? czy inna przyczyna? leukocyty 5,52 tys/ul zakres referencyjny 4,50-13,50 erytrocyty 5,62 ml/ul zakres referencyjny 3,80-5,20 hemoglobina 9,3 g/dl zakres referencyjny11,4-15,4 hematokryt 33,6% zakres referencyjny 33,9-43,5 MCV 59,8 fl zakres referencyjny78,0-98,0 MCH 16,5 pg zakres referencyjny25,9-31,0 MCHC 27,7 g/dl zakres referencyjny 31,0-37,0 płytki krwi 415tys./ul zakres referencyjny 150,0-350,0 RDW-SD 36,1fl zakres referencyjny37,1-44,2 RDW-CV 18,5 % zakres referencyjny 12,3-14,6 PDW 10,9 fl zakres referencyjny 9,8-16,1 MPV 9,7 fl zakres referencyjny9,6-11,8 P-LCR 23,7 % zakres referencyjny19,2-47,0 PCT 0,40% zakres referencyjny 0,16-0,35 neutrofile 2,16 tys./ul zakres referencyjny 1,80-8,00 limfocyty 2,60 tys./ul zakres referencyjny1,20-5,20 monocyty 0,61 tys./ul zakres referencyjny 0,18-0,78 eozynofile 0,10tys./ul zakres referencyjny 0,02-0,38 bazofile 0,04 tys./ul zakres referencyjny0,01-0,05 niedojrzałe granulocyty IGil. 0,01 yts./ul 0,00-0,03 neutrofile 39,1 % zakres referencyjny41,9-77,8 limfocyty 47,1% zakres referencyjny 12,9-40,6 monocyty 11,1 % zakres referencyjny 4,1-12,3 eozynofile 1,8 % zakres referencyjny 0,0-0,7 bazofile 0,7% zakres referencyjny 0,0-0,30 niedojrzałe granulocyty IG% 0,20 zakres referencyjny 0,00-0,30 NRBC
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak leczyć ciągłą wysypkę?

Dzień dobry. Proszę o poradę, od 6 lat mam problem zdrowotny . Polega on na swędzącej wysypce , białawym nalocie w jamie ustnej, anemia , wyniki badań żelazo poniżej normy obecnie 17, Wit B12, Wit D3 . Byłam badana... Dzień dobry. Proszę o poradę, od 6 lat mam problem zdrowotny . Polega on na swędzącej wysypce , białawym nalocie w jamie ustnej, anemia , wyniki badań żelazo poniżej normy obecnie 17, Wit B12, Wit D3 . Byłam badana pod kątem alergii w klinice ,gdzie nie potwierdziło się nic w testach. Mnóstwo innych badań . Jedynie wyszły liczne eozenofilie w okrężnicy przy kolonoskopii, oraz za każdym razem gdy robię badanie krwi z rozmazem wychodzą podwyższone eozenofilie. Dodam mąż od 1,5 roku ma dokładnie te same objawy ,swędząca wysypka ,naloty w buzi itd. Robilam badania w kierunku pasożytów lecz badania wyszły negatywne. Czy to mogą być jednak pasożyty ? Bo jest to coś zemna od paru lat ,i czym zarazam .Proszę o odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Na co wskazuje ten wynik badania śledziony?

Witam na usg jamy brzusznej wyszło mi że mam powiększoną sledzione wymiarze podłużnym 165mm i drugą dodatkową 120mm. Czy jest to normalne i o czym to może świadczyć. Po za tym wyszła mi niedokrwistość. I bilubiruna trochę podwyższona.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z długimi miesiączkami?

Mam 39 lat. Od kilku lat borykam się z bardzo obfitymi i długimi (8-9 dni) krwawieniami miesiączkowymi. Na stałe przyjmuję leki przeciwzakrzepowe i beta-blokery (sztuczna zastawka serca) , mam mięśniaka macicy. Czy jest jakiś sposób, aby pozbyć się miesiączek raz... Mam 39 lat. Od kilku lat borykam się z bardzo obfitymi i długimi (8-9 dni) krwawieniami miesiączkowymi. Na stałe przyjmuję leki przeciwzakrzepowe i beta-blokery (sztuczna zastawka serca) , mam mięśniaka macicy. Czy jest jakiś sposób, aby pozbyć się miesiączek raz na zawsze? Tabletki antykoncepcyjne nie wchodzą w grę że względu na leki, na wkładkę domaciczną nie zgadza się kardiolog (uważa to, za potencjalne źródło infekcji), mięśniaka nikt nie chce ni usunąć, no lekarze boją się krwotoku podczas zabiegu. A mnie to wykańcza i fizycznie i psychicznie. Nie mogę normalnie funkcjonować, nie mogę wyleczyć anemii (od ponad 3 lat non stop przyjmuję żelazo). Błagam o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego moje OB jest podwyższone?

Witam, czym może być spowodowane ob 50,crp w normie. Mam anemie z braku żelaza ale pod kontrolą i już 11,6(norma od 12).Kolanoskopia dobra, gastroskopia, dobra.,rtg płuc bez zmian, ginekologicznie w porządku, tarczyca też dobrze. Gdzie jest, szukać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznacza ten wynik morfologii u 19-latki?

Dzień dobry, jestem 18-letnią kobieta, regularnie miesiączkuje. Mam problem z interpretacją wyników krwi. Hemoglobinę i poziom żelaza mam w normie, jednak wskaźnik MCV(98.4) i MCH (32.0) mam za wysoki. Dodatkowo, poziom erytrocytów to 3.75. Czy może to świadczyć... Dzień dobry, jestem 18-letnią kobieta, regularnie miesiączkuje. Mam problem z interpretacją wyników krwi. Hemoglobinę i poziom żelaza mam w normie, jednak wskaźnik MCV(98.4) i MCH (32.0) mam za wysoki. Dodatkowo, poziom erytrocytów to 3.75. Czy może to świadczyć o anemii, mimo, że żelazo i hemoglobinę mam w normie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak można leczyć te zaburzenia odżywiania?

Jak sobie radzić z zaburzeniami odżywiania? Nie mam ich stwierdzonych bo nigdy nawet nigdzie z tym nie byłam, ale po swoim zachowaniu już dawno stwierdziłam kilka faktów. Boje sie przytycia, mam wrażenie że jak utyje kilka kilogramów to od... Jak sobie radzić z zaburzeniami odżywiania? Nie mam ich stwierdzonych bo nigdy nawet nigdzie z tym nie byłam, ale po swoim zachowaniu już dawno stwierdziłam kilka faktów. Boje sie przytycia, mam wrażenie że jak utyje kilka kilogramów to od razu zamienię się w worek tłuszczu. Najchętniej jadłabym same chude rzeczy i to w dodatku 3 lub 2 razy dziennie i mówiąc szczerze tyle mi wystarcza. Lubię swój wygląd, wiem i widze że wystają mi wszystkie kości ale na swój sposób podoba mi sie coś tak niezdrowego i w ogóle bym tego nie zmieniała, ale równocześnie wiem że muszę. Mam poważną niedowage, brak okresu i złe wyniki z badań. Anemia i ogólne niedożywienie. Wiem że muszę przytyć dla swojego zdrowia i tak samo staram sie sobie mówić że te kilka kg nie sprawią że od razu będę gruba ale ja nie mogę tego przełamać. Boje sie zacząć jeść więcej, cholernie sie boje tego całego tłustego i kalorycznego jedzenia ale równocześnie mam dość skupiania sie na tym co zjem, ile zjem, ile to ma kalorii i męczenia sie z wiecznymi wyrzutami sumienia. Na pewno wybiore sie do psychologa ale w tej wiadomości chciałabym prosić o jakiekolwiek wskazówki i porady jak sie pozbyć tego uczucia i zacząć normalnie jeść. Po prostu potrzebuje jakiś argumentów żeby sie przełamać
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to ma wpływ na moje wyniki?

Witam ja chcialam zapytac o moje wyniki ktore wydaja mi sie nieciekawe. Lekarz rodzinny ktory je przejrzał stwierdzil ze nie mam anemii, wszystko jest okej, że na nerki powinnam pic wiecej wody, na cholesterol dieta srodziemnomorska, bo niby... Witam ja chcialam zapytac o moje wyniki ktore wydaja mi sie nieciekawe. Lekarz rodzinny ktory je przejrzał stwierdzil ze nie mam anemii, wszystko jest okej, że na nerki powinnam pic wiecej wody, na cholesterol dieta srodziemnomorska, bo niby jem smazonego miesa za duzo jak nie jem wgl miesa 22 lata. A cukier jest lekko podwyzszony, martwie sie bo moj brat dowiedzial sie w wieku 18lat ze ma cukrzyce. Mam insulinopornosc i hasimoto. Czy to ma wplyw na wyniki? Poza tym od raku czesto wystepuja u mnie krwotoki z nosa, co lekarz tez powiedzial ze spokojnie to tylko narzynka musza byc slabe.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Co oznaczają te wynik morfologii u 29-latki?

Dzień dobry, W związku z długotrwałym złym samopoczuciem fizycznym i psychicznym (osłabienie, ciągła senność, zły stan włosów, częste problemy z żołądkiem, stany depresyjne, rozdrażnienie), lekarz zlecił mi wykonanie badań. W wynikach morfologii zauważyłam bardzo niski poziom witaminy B12... Dzień dobry, W związku z długotrwałym złym samopoczuciem fizycznym i psychicznym (osłabienie, ciągła senność, zły stan włosów, częste problemy z żołądkiem, stany depresyjne, rozdrażnienie), lekarz zlecił mi wykonanie badań. W wynikach morfologii zauważyłam bardzo niski poziom witaminy B12 (<83pg/ml), przy jednoczesnych wskaźnikach w górnej granicy normy dla MCV (94fl, norma do 94) oraz MCH (32pg, norma do 32), a także wskaźnikach MPV (9fl) oraz P-LCR (17%) poniżej normy. Czy takie wyniki wskazują na anemię? Jakie powinny być dalsze działania? Z góry dziękuję za pomoc,
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy muszę w tej sytuacji wrócić do antykoncepcji?

Proszę o podpowiedź czy poniższe wyniki badań mogą kierunkować na przyczynę łysienia i czy konieczny jest powrót do tabletek antykoncepcyjnych lub przyjmowanie innych leków. Z wypadaniem włosów mam problem od bardzo dawna, 10 lat temu zdiagnozowane PCOS, po odstawieniu tabletek... Proszę o podpowiedź czy poniższe wyniki badań mogą kierunkować na przyczynę łysienia i czy konieczny jest powrót do tabletek antykoncepcyjnych lub przyjmowanie innych leków. Z wypadaniem włosów mam problem od bardzo dawna, 10 lat temu zdiagnozowane PCOS, po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych kilka miesięcy temu problem zdecydowanie się nasilił (w trakcie brania włosy również wypadały i przerzedzały się, jednak nie aż tak drastycznie). Mam też zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy, przyjmuję euthyrox. Za radą dermatologa i ginekologa zrobiłam badania morfologii w kierunku anemii i badania hormonów płciowych. W morfologii wszystko w zakresie norm, jedynie lekko poniżej normy HCT i MCHC, lekko podwyższone leukocyty. Ferrytyna 35.98 ng/mL Żelazo 75 ug/dL Witamina B12 187.00 pg/mL TSH 2.63 uIU/ml 17-OH Progesteron 0,99 ng/mL Prolaktyna 18.30 ng/mL SHBG 79.77 nmol/L DHEA-S 72.10 ug/dL Androstendion 2,00 ng/mL Testosteron 0.81 nmol/L Estradiol 189,50 pg/mL FSH 4,00 mIU/mL Progesteron 0,16 ng/mL Wszystkie badania zrobione zrobione w 3-5 dniu cyklu. Wg. norm laboratorium podwyższony tylko 17 OHP i obniżony DHEAS. Proszę o radę lub ew. podpowiedź co do dalszej diagnostyki.

Czy puls o wartości 90 jest prawidłowy?

Witam . Ciśnienie tętnicze mam zazwyczaj w normie . (135/85 ,140/90) czasami ale bardzo rzadko (150/92). Puls w spoczynku utrzymuje mi się cały czas na poziomie 90/min . Miałam sytuację że w nocy obudziło mnie kołatanie serca , jak zmnierzylam... Witam . Ciśnienie tętnicze mam zazwyczaj w normie . (135/85 ,140/90) czasami ale bardzo rzadko (150/92). Puls w spoczynku utrzymuje mi się cały czas na poziomie 90/min . Miałam sytuację że w nocy obudziło mnie kołatanie serca , jak zmnierzylam puls wynosił on 150. Mam przepisane doraźnie propranolol wzf na puls. Ale moje pytanie brzmi czy taki puls u mnie (90) może być normalny ? Miałam robione ekg, badania hormonu tarczycy i ogólna morfologię to wszystko jest w normie oprócz małej anemii
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy mimo takich braków można mieć prawidłowe wyniki morfologii?

Witam serdecznie mam pytanie, czy można mieć dobry wynik morfologi oraz żelaza a braki Wit B12? Cierpię na uczucie słabości, zawroty głowy, MRI głowy w porządku, a w dzieciństwie mialam przetaczanie krwi, bardzo proszę o odpowiedź łączę objawy... Witam serdecznie mam pytanie, czy można mieć dobry wynik morfologi oraz żelaza a braki Wit B12? Cierpię na uczucie słabości, zawroty głowy, MRI głowy w porządku, a w dzieciństwie mialam przetaczanie krwi, bardzo proszę o odpowiedź łączę objawy z anemia ale czy mam rację już sama nie wiem jakie badania mam jeszcze wykonać, proszę o odpowiedź, oraz jak się wzmocnić.,mam nisja wagę a jestem wysoka ciężko mi przytyć pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty