Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 6 , 3 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Anemia: Pytania do specjalistów

Czy można u dzieci łączyć te suplementy?

Witam. Czy można dzieciom podawac jednocześnie tran mollers norweski żelazo w kropelakch actiferol bo mają anemię lekarz zlecił i probiotyk asecurin baby? Dzieci mają 6 i 2,5 roku
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy anemia może powodować opuchliznę stóp?

Dzień dobry. Mój Tata w wyniku choroby wrzodowej dwunastnicy nabawił się anemii (doszło do pęknięcia wrzodu i krwotoku). Powoli leczy anemię, lecz zauważyłam, że od pory pęknięcia ma napuchnięte stopy. Czy objawem anemii może być puchnięcie stóp? Objawów innych chorób brak: serce zdrowe, nerki także.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak trzeba postępować przy tych krwawieniach z odbytu?

Dzień dobry. Moim problemem jest krwawienie z odbytu- świeża krew widoczna na papierze czasami w bardzo dużej ilości czasami śladowej. 5 miesięcy temu miałam robiona kolonoskopię-obrazowo ok, jednak z wycinków zapalenie limfocytarne niepełne na całym odcinku jelita grubego. 5 miesięcy... Dzień dobry. Moim problemem jest krwawienie z odbytu- świeża krew widoczna na papierze czasami w bardzo dużej ilości czasami śladowej. 5 miesięcy temu miałam robiona kolonoskopię-obrazowo ok, jednak z wycinków zapalenie limfocytarne niepełne na całym odcinku jelita grubego. 5 miesięcy temu morfologia ok. Miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. I w tym miesiącu krwawienia się nasiliły występują codziennie, a nie tak jak wcześniej raz na 2-3 tygodnie. W morfologii pojawiła się anemia. Byłam u chirurga badanie per rectum w normie. Krew nawet już jest widoczna na stolcu. Jakie badania powinnam jeszcze zrobić żeby znaleźć przyczynę? Czy kolonoskopię należy powtórzyć? Czy limfocytarne zapalenie jelita trzeba leczyć jeśli nie ma biegunek aktualnie biorę tylko maślan? Stolce są luźne objętościowo jest go dużo. Stolec pojawia się zawsze rano raz dziennie czasami 2 razy, w gorsze dni nawet 3. Po wypróżnieniu ból brzucha przechodzi. Ból nie wybudza w nocy.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jaka jest przyczyna tego drżenia rąk?

Witam, od długiego czasu zmagam się z bardzo uciążliwym drżeniem rąk. Wykonałam miesiąc temu badania i potas, wapń, magnez oraz sód jest w normie. Witamina B12, TSH i kwas foliowy także. Mam tylko anemię (wynik żelaza 16),... Witam, od długiego czasu zmagam się z bardzo uciążliwym drżeniem rąk. Wykonałam miesiąc temu badania i potas, wapń, magnez oraz sód jest w normie. Witamina B12, TSH i kwas foliowy także. Mam tylko anemię (wynik żelaza 16), ferrytyna 4,4, hgb 10,6; hct 33,2 Czy anemia może być przyczyną drżenia rąk? Pomocy, ludzie patrzą jak na alkoholiczkę :)
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Czy ten objaw może mieć coś wspólnego z nowotworem?

Dzień dobry jestem kobieta 39 lat od 4 dni kuje mnie w prawym boku pod zebrami dostałam biegunki jednego dnia a nastepngo wzdecie po tłustym jedzeniu. Dotego jestem chora na anemie z niedoboru zelaza.Czasami kuje mnie pod łapatka z... Dzień dobry jestem kobieta 39 lat od 4 dni kuje mnie w prawym boku pod zebrami dostałam biegunki jednego dnia a nastepngo wzdecie po tłustym jedzeniu. Dotego jestem chora na anemie z niedoboru zelaza.Czasami kuje mnie pod łapatka z tyłu pleców ale to od lat i pojawia się na dzień lub 2 i znika wydaje mi się ze to na tle nerwowym ale nie jestem pewna.Strasznie się boje w internecie pisza ze kłucie pod prawym zebrem promieniującym od łopatek jest jednym z obiawów raka pęcherzyk żółciowego wariujue przszukuje cały internet i sztranie się boje.Biore bardzo dużo leków od pewnego czasu antybiotyków probiotyków zelaza przeciwych,magenzu, bolowych na ząb kilka latt temu miała tą sama styuacje byłam na badanich i usg brzucha i wszytsko było dobrze.Teraz kupiłam tabletki osłonkowe na watrobe i licze ze to pomoże ale gdy patrze na internet piszą o tym raku pęcherzyka żółciowego mam nadzieje że pan/pani jakoś pomoże mi się uspokoić lub co robić i czy jest to poważny objaw i może mieć coś wspólnego z nowotwórem...Wole już nie ufać internetowi tylko prawyiwemu lekarzowi
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak ocenić taki wynik gastroskopii u 69-latki?

Dzień dobry. Moja mama od ponad tygodnia jest w szpitalu z powodu niedokrwistości. Wykonano badanie USG oraz gastroskopię. Opis badania: Wprowadzono endoskop do żołądka który jest wypełniony półpłynną treścią pokarmową - nie do odessania (Mama przed badaniem była przez... Dzień dobry. Moja mama od ponad tygodnia jest w szpitalu z powodu niedokrwistości. Wykonano badanie USG oraz gastroskopię. Opis badania: Wprowadzono endoskop do żołądka który jest wypełniony półpłynną treścią pokarmową - nie do odessania (Mama przed badaniem była przez 6 dni na ŻPJ). Połączenie żołądkowo-dwunastnicze zdeformowane. W perspektywie widoczne rozległe owrzodzenie z masami martwicznymi całkowicie wypełniające opuszkę? Naciek? Pobrano wycinki. Nie udało się wprowadzić endoskopu do dwunastnicy. Naciek bardzo broczy krwią przy kontakcie. Żołądek nie do oceny z powodu zalegającego pokarmu. Prawidłowa linia Z na granicy górnych fałdów żołądkowych. Przełyk w normie. Wnioski: owrzodziały naciek połączenia żołądkowo-jelitowego. Moje pytania: Czy to rak? Jakie powinno być leczenie? Czy jest możliwość transportu takiej osoby do innego szpitala? Jeżeli tak to gdzie najlepiej się udać bo lekarz prowadzący chce mamę wypisać do domu. Nie widzi potrzeby innych konsultacji. Czy może już nie ma możliwości leczenia bo jest za późno?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki wynik badania krwi u kobiety z anemią?

Kobieta lat 42 . Anemia od ponad 7 lat . Proszę o interpretację wyników. Poprzednie badanie HGB 7.6 , HCT 24,5 , MCV51,6 , MCH17,4 RDW 16.6, Ferrytyna 2,54 . Po 10 zastrzykach z żelaza i 5 Wit b12 ,... Kobieta lat 42 . Anemia od ponad 7 lat . Proszę o interpretację wyników. Poprzednie badanie HGB 7.6 , HCT 24,5 , MCV51,6 , MCH17,4 RDW 16.6, Ferrytyna 2,54 . Po 10 zastrzykach z żelaza i 5 Wit b12 , obecnie wyniki HGB 12,4 , RCB 5,49 , MCV 69,9 , MCH 22,6 , RDW 29,6 . Ferrytyna 57,1 Wit b12 1036 , kwas foliowy >40 , reszta badań wg normy . Lekarz zakończył leczenie po półtora miesiąca a nie objaśnił wyników powiedział że jest ok . Brałam jeszcze ferrum lek do picia . Proszę o pomoc bo bardzo często anemia się nawraca i czuję się niezbyt zaopiekowana przez lekarza . Wszystkie badania robię sama prywatnie bez skierowania jak czuję że coś jest nie tak . Proszę o pomoc .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

W jaki sposób mogę suplementować witaminę b12?

Dzień dobry. Mam 28 lat i jestem w 27tc. Zrobiłam sobie niedawno pakiet na anemię. Żelazo, Ferrytyna, Kwas Foliowy - wszystko w super normie. Jednak witamina B12 jest na poziomie mniej niż 100 przy normie od 197. Czy... Dzień dobry. Mam 28 lat i jestem w 27tc. Zrobiłam sobie niedawno pakiet na anemię. Żelazo, Ferrytyna, Kwas Foliowy - wszystko w super normie. Jednak witamina B12 jest na poziomie mniej niż 100 przy normie od 197. Czy poza oczywiście włączeniem do diety jajek, produktów mlecznych i wszystkich innych zawierających wit B12 mogę brać coś jeszcze? Mój lekarz niestety jest z tych, którzy chcą leczyć naturalnie ale wydaje mi się, że przy tak dużym niedoborze tak ważnej witaminy jednak powinnam ją jakoś zacząć suplementować. Jeśli się mylę to proszę o informację. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam taki problem z wypróżnianiem?

Witam mam dość nie typowy problem , nie dawno urodziłam syna poprzez cc już w ciazy zmagałam się z hemoroidami stosowałam masc która pomogła i nie było żadnego problemu do tego doszła niedokrwistosc przez co do końca ciazy i po... Witam mam dość nie typowy problem , nie dawno urodziłam syna poprzez cc już w ciazy zmagałam się z hemoroidami stosowałam masc która pomogła i nie było żadnego problemu do tego doszła niedokrwistosc przez co do końca ciazy i po musiałam stosować zelazo na recepne w mocnych dawkach ponieważ wyniki po bardzo się osłabiły. Na początku po porodzie stolec oddawałam normalnie , bolał tylko brzuch przy tym. Teraz po tygodniu wyszły mi ponownie hemoroidy gdy prę czuje poduszki wychodzące z odbytu , tylko są większe i jest bardziej opuchniete krocze I odbyt zastosowałam masc ale ona nie pomaga , nie jestem w stanie sama wyprzeć stolca wspomagalam ske czopkami ale bol był duży na plus bardzo mnie podrażniły , bolał mnie odbyt cały, I pochwa ? Wydawało mi się że od parcia , lecz beż tego moje starania są bezskuteczne a przez zablokowany stolec i gazy już nie wytrzymywałam z bólu brzucha . Cienkie stolce wychodzą przy moim parciu nawet lecz tw większe jakby się blokowały i nie chciały przejść, wspomagam się poprzez włożenie palca w pochwe j na tylnej ścianie czuje opierający się stolec i naciskam w to miejsce by je przysunąć i wtedy jakoś się udało ale całe krocze I pochwe też mam opuchnieta . Nie wiem już co robić chciałabym się normalnie załatwić i czym to jest spowodowane czy to hemoroidy aż tak na to wplynely . W domu mam malutkie dziecko którym muszę się zająć, chciałam iść do lekarza rodzinnego ale nie wiem czy on się zajmuje takimi rzeczami po za tym nie mogę się przełamać jest to dość wstydliwy temat .
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Przy jakiej wartości hemoglobiny trzeba przetaczać krew?

Witam mam pytanie czy jest ogólnie przyjęta wartość hemoglobiny przy której krew musi być przetoczona od razu po przywiezieniu pacjenta na SOR bez przyjmowania na oddział wewnętrzny i czekania na krew. Mówię tutaj o sytuacji kiedy pacjent ma podejrzenie niedokrwistości... Witam mam pytanie czy jest ogólnie przyjęta wartość hemoglobiny przy której krew musi być przetoczona od razu po przywiezieniu pacjenta na SOR bez przyjmowania na oddział wewnętrzny i czekania na krew. Mówię tutaj o sytuacji kiedy pacjent ma podejrzenie niedokrwistości i został przywieziony na SOR karetką po czym zrobiono mu morfologię.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak leczy się pogrubione endometrium?

Dzień dobry, w 2021 roku przeszłam zabieg wyłyżeczkowania macicy. Krwawiłam z dróg rodnych. Znaleziono u mnie mięśniaka i polipa. Dodatkowo zdiagnozowano u mnie cukrzycę typu 1 i anemię - mam w dalszym ciągu duże braki żelaza. W zeszłym roku... Dzień dobry, w 2021 roku przeszłam zabieg wyłyżeczkowania macicy. Krwawiłam z dróg rodnych. Znaleziono u mnie mięśniaka i polipa. Dodatkowo zdiagnozowano u mnie cukrzycę typu 1 i anemię - mam w dalszym ciągu duże braki żelaza. W zeszłym roku ginekolog zdiagnozował u mnie duży przerost endometrium. Otrzymałam ponownie skierowanie na wyłyżeczkowanie macicy. W listopadzie poddałam się zabiegowi. Wyniki były w porządku. Znaleziono lecz nie wycięto mi mięśniaka. Teraz znowu krwawię. Ginekolog stwierdził, że po prostu trzeba to obserwować. Cała jestem w nerwach z obawy, że to może być coś groźnego. Czy jest jakiś sposób farmakologiczny aby zmniejszyć grubość endometrium? Mam 53 lata, leki jakie przyjmuję stale to żelazo oraz insulina
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy należy wykonać kolonoskopię w tej sytuacji?

Witam, mam 29 lat i od razu powiem że u mnie w rodzinie nie było osób chorych na nowotwory jelita grubego. Od jakiegoś czasu miałem uczucie niepełnego wypróżnienia i dyskomfortu w odbycie. Objawy te współistniały z dwukrotna potrzebą korzystania z... Witam, mam 29 lat i od razu powiem że u mnie w rodzinie nie było osób chorych na nowotwory jelita grubego. Od jakiegoś czasu miałem uczucie niepełnego wypróżnienia i dyskomfortu w odbycie. Objawy te współistniały z dwukrotna potrzebą korzystania z toalety (do tej pory było jeden raz) przy czym wydaje mi się że objętościowo stolce są mniejsze. Zaniepokojony objawami poszedłem sprawę skonsultować z proktologiem. Lekarz po badaniu za pomocą rurki z kamerą (niezbyt długiej) stwierdził hemoroidy i zalecił leczenie czopkami. Faktycznie po terapii czuje się lepiej ale teraz przelewa mi się dodatkowo w brzuchu oraz nadal chodzę do toalety 2x dziennie zamiast wrócić do rytmu 1x dziennie. Dodatkowo sporadyczne bóle w dole brzucha w różnych częściach (prawa oraz lewa strona, góra oraz dół brzucha) Czy w tym wypadku należy pogłębić diagnostykę o kolonoskopię? Dodam że nie mam utraty masy ciała ani objawów anemii. Występują natomiast biegunki zwłaszcza po spożyciu produktów mlecznych.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy anemia powoduje bladość skóry?

Witam mam pytanie w sprawie anemi czy przy anemi człowiek jest blady cały czas? Czy pojawia się i po jakimś czasie jest normalnie? Proszę o odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Dotyczy: Anemia Hematologia

Czy usunięcie migdałków poprawi moje zdrowie?

Witam, od bardzo długiego czasu borykam się z problemami ze zdrowiem, mowa tutaj o ciagle nawracających infekcjach gardła, zatok. Od około 4-5 lat walczę z ciągłymi infekcjami, dolegliwości przeróżne, kiedyś był to katar, kaszel, lekka temperatura. Od... Witam, od bardzo długiego czasu borykam się z problemami ze zdrowiem, mowa tutaj o ciagle nawracających infekcjach gardła, zatok. Od około 4-5 lat walczę z ciągłymi infekcjami, dolegliwości przeróżne, kiedyś był to katar, kaszel, lekka temperatura. Od jakichś 2 lat jest wysoka gorączka i zatoki zawalone zielona wydzielina, aktualnie przez ostatnie pol roku znowu te infekcje są łagodniejsze. Dodam, że przez cały ten czas spływa mi wydzielina po gardle, która muszę wypluwać, kiedyś była koloru zielonego, teraz biała z tym, że podczas trwającej infekcji pojawiają się ślady koloru zielonego. Przegroda nosowa skrzywiona ale nieznacznie, bardzo lekko. Małżowiny nosowe były przerośnięte, jestem aktualnie 2 miesiące po zabiegu korekty, ale niestety brak poprawy. Jak byłem młodszy to plułem śmierdzącymi kulkami z migdałków, anginy też się zdarzały, ale z wiekiem to przeszło. Laryngolog ocenił moje migdały na ani zdrowe, ani chore. Widać, że są po przejściach. Rok temu robione ASO - wynik 1200, ale w szpitalu nie zakwalifikowali mnie na usuwanie migdałków, bo nie ma angin ani białego nalotu. W poniedziałek znowu zle samopoczucie i badania morfologii, OB, CRP i ASO. Wyszła niedokrwistość, CRP wynik 71, OB wynik 25, ASO 840. Nie miałem gorączki, kataru, pojawił się tylko lekki ból gardła i ból brzucha, ogólne rozbicie, po 2 dniach pocenia się i odpoczynku znaczna poprawa. Laryngolog mówi, ze to ostra infekcja bakteryjna i potrzebny jest antybiotyk. 6 tygodni temu również była lekka infekcja i od tamtego czasu gardło jest cały czas czerwone, 5 tygodni temu antybiotyk Augmentin Glimbax, ale bezskutecznie. Czy usunięcie migdałów może mi pomóc z moim problemem flegmy i pozbyciu się tych ciągłych infekcji?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy takie postępowanie przy powiększonej śledzionie jest prawidłowe?

Witam! Ostatnio przez miesiąc męczyły mnie biegunki, więc dostałam skierowanie na badania. W badaniach krwi niedokrwistość (ferrytyna 7, reszta parametrów czerwonokrwinkowych lekko poniżej normy, RDW 16,1, OB 16). W badaniu 2 tyg temu dodatkowo podwyższone leukocyty, tydzień temu... Witam! Ostatnio przez miesiąc męczyły mnie biegunki, więc dostałam skierowanie na badania. W badaniach krwi niedokrwistość (ferrytyna 7, reszta parametrów czerwonokrwinkowych lekko poniżej normy, RDW 16,1, OB 16). W badaniu 2 tyg temu dodatkowo podwyższone leukocyty, tydzień temu już w normie. Wczoraj okazało się, że mam powiększoną śledzionę (145mm). Lekarz rodzinny zlecił powtórzenie USG za 2 miesiące i przepisał żelazo w ampułkach. Moje pytanie brzmi czy to dobre postępowanie? Martwi mnie ta śledziona.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy takie objawy i wyniki badań wskazują na anemię?

Dzień dobry, od około.1,5 roku objawiają się u mnie: uczucie ciągłego zmęczenia (czasem wycieńczenia) - w ciągu dnia, przed snem oraz po przebudzeniu. Rozdrażnienie, zmiany nastrojów, nerwowość, mrowienie kończyn. Morfologia w normie , hemoglobina 12,8 ale żelazo 6,5. MCV 94,9 a witamina B12 119. Czy to anemia?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te tabletki są bezpieczne?

Dzień dobry ! Od 3 lat mam mięśniaki macicy , największy 3,5 x3,5 , ostatnio pojawiły się obfite miesiączki i anemia , lekarz zapisała tabletki Ryego … czy one są bezpieczne ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak ocenić ten wynik badania przy anemii?

Dzień dobry. Tata miał pęknięty wrzód dwunastnicy, doszło do dużego krwawienia. W szpitalu stwierdzono anemię, poproszę o interpretację jednego wyniku: hypochromia %, wynik po transfuzji krwi to 0,7%, zakres referencyjny <5,0. Nie wiem, jak to rozumieć. Czy to... Dzień dobry. Tata miał pęknięty wrzód dwunastnicy, doszło do dużego krwawienia. W szpitalu stwierdzono anemię, poproszę o interpretację jednego wyniku: hypochromia %, wynik po transfuzji krwi to 0,7%, zakres referencyjny <5,0. Nie wiem, jak to rozumieć. Czy to nadal ogromna niedokrwistość? Czy dobra poprawa? Przed transfuzją wynik wynosił 0,4%. Dziękuję za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Jaka może być przyczyna zaparć i krwawienia z odbytu?

Dzień dobry, mam problemy z brzuchem, chyba w dużej mierze chodzi o problemy jelitowe. Za dwa tygodnie jestem umówiona na kolonoskopię. W czasie korzystania z toalety zauważyłam niewielkie ilości krwi, jak również nieraz pojawiają się zaparcia. Nie... Dzień dobry, mam problemy z brzuchem, chyba w dużej mierze chodzi o problemy jelitowe. Za dwa tygodnie jestem umówiona na kolonoskopię. W czasie korzystania z toalety zauważyłam niewielkie ilości krwi, jak również nieraz pojawiają się zaparcia. Nie zauważyłam utraty wagi, jednak po spożyciu niektórych produktów boli mnie brzuch. Nie jest on nie do wytrzymania, jednak jest uciążliwy. Zrobiłam badanie krwi, które wskazało że nie mam anemii, OB wynosi 63, a CRP 6,34. Stresuję się badaniem i chciałabym się dowiedzieć, czego można się spodziewać, wiem że z samego opisu ciężko wysnuć powód gorszego stanu zdrowia, jednak chciałabym wiedzieć co może być powodem takiego stanu. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jaka jest przyczyna gorszego samopoczucia u 22-latki?

Witam. Na początku wspomnę, że jestem 22 letnią kobietą z 164 wzrostu oraz wagą wahającą się między 53 a 54 kg. Od dłuższego czasu borykam się z problemami zdrowotnymi. Mam tu na myśli zimne stopy i dłonie, częste uczucie zimna,... Witam. Na początku wspomnę, że jestem 22 letnią kobietą z 164 wzrostu oraz wagą wahającą się między 53 a 54 kg. Od dłuższego czasu borykam się z problemami zdrowotnymi. Mam tu na myśli zimne stopy i dłonie, częste uczucie zimna, bądź uderzenia gorąca z zimnymi potami, niskie ciśnienie tętnicze. Zauważyłam u siebie bladość cery, since pod oczami (pomimo wyspania) i problemy z trądzikiem oraz łamliwość paznokci. Stosuje tabletki antykoncepcyjne. Dodam że 5 lat temu robiłam badania krwi, z których nie wynikła mi żadna cukrzyca, anemia bądź tarczyca. Czy powinnam powtórzyć badania? Jaka może być przyczyna wymienionych przeze mnie wyżej objawów. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Lek. Izabela Górkiewicz-Kot
Patronaty