Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 9 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kręgosłup: Pytania do specjalistów

Jaka może być przyczyna bólu kręgosłupa?

Spłycenie fizjologiczne lordozy lędźwiowej. Niewielka rotacja osiowa kręgosłupa L. Poza tym odcinek L/S kręgosłupa rtg zmian nie wykazuje. Wysokość trzonów kregowych , tarcz międzykregowych i morfologia stawów krzyżówo-biodrowych niezmieniona. Mam bole kręgosłupa co dzien rano tak ze nie da... Spłycenie fizjologiczne lordozy lędźwiowej. Niewielka rotacja osiowa kręgosłupa L. Poza tym odcinek L/S kręgosłupa rtg zmian nie wykazuje. Wysokość trzonów kregowych , tarcz międzykregowych i morfologia stawów krzyżówo-biodrowych niezmieniona. Mam bole kręgosłupa co dzien rano tak ze nie da sie spać. Gdy wstane po godzinie przechodzi bol calkowicie jedynie w pracy. Gdy siedzę w domu bol jest ale niewielki. Jaka może byc przyczyna i czy mozna pracować fizycznie przy takich objawach?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Wynik rtg kręgosłupa a ubieganie się o grupę inwalidzką w związku ze służbą wojskową

Mam 62 lat. Posiadam 3 grupę inwalidzką w związku ze służbą wojskową. Otrzymałem Ją w 2001 r., w związku z dyskopatią kręgosłupa po przebytej chorobie Shoermana. Teraz najnowsze prześwietlenie Rtg wskazują: Dyskopatię na poziomie c 4/5/6/7 ze zmianami zwyrodnieniowymi na... Mam 62 lat. Posiadam 3 grupę inwalidzką w związku ze służbą wojskową. Otrzymałem Ją w 2001 r., w związku z dyskopatią kręgosłupa po przebytej chorobie Shoermana. Teraz najnowsze prześwietlenie Rtg wskazują: Dyskopatię na poziomie c 4/5/6/7 ze zmianami zwyrodnieniowymi na krawędziach trzonów kręgów szyjnych, zmiany przeciążeniowe w stawach Luschki, wyrównanie lordozy szyjnej. Lewostronne, rotacyjne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego ze szczytem na poziomie L3, zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych , obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej L1-L5. Dyskopatia na poziomie L5/S1 Wyrównanie lordozy lędźwiowej. Stan po niewielkiej kompresji dolnej powierzchni granicznej trzonu kręgu L1. Czy Mogę w takiej sytuacji ubiegać się o 2 grupę inwalidzką w związku zeą wojskową? służb
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak leczyć przeciążenie kręgosłupa?

Witam, Boli mnie kregoslup i kolana. Lekarz mówi ze to przeciążeniowe bóle ale dał mi jedynie receptę na żel i kazał smarować gdyby bolało. Niedal skierowania na fizjoterapie. A boli mnie od jakiegoś czasu i mam krzywy kregoslup. Czy... Witam, Boli mnie kregoslup i kolana. Lekarz mówi ze to przeciążeniowe bóle ale dał mi jedynie receptę na żel i kazał smarować gdyby bolało. Niedal skierowania na fizjoterapie. A boli mnie od jakiegoś czasu i mam krzywy kregoslup. Czy to znaczy ze fizjoterapia nie jest mi potrzebna lub mi nie pomoże? Czy do fizjoterapeuty można iść bez skierowania od lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza wynik EMG 42 latki?

Witam. Proszę o interpretację. Zapis EMG z mięśnia bocznego uda lewego wskazuje na przewlekłe uszkodzenie neurogenne z cechami nieznacznie nasilonej reinnerwacji, bez odnerwienia. Do tego dokuczają mi ruchy miokloniczne. Ostatnio zaczął mnie boleć cały kręgosłup i stawy. W marcu nastąpił... Witam. Proszę o interpretację. Zapis EMG z mięśnia bocznego uda lewego wskazuje na przewlekłe uszkodzenie neurogenne z cechami nieznacznie nasilonej reinnerwacji, bez odnerwienia. Do tego dokuczają mi ruchy miokloniczne. Ostatnio zaczął mnie boleć cały kręgosłup i stawy. W marcu nastąpił zanik mięśni rąk i nóg. Znaczne osłabienie siły. Opis do badania był polineutopatia nieokreślone. Od grudnia leczą się na Hashimoto, a w kwietniu zdiagnozowano cukrzyca typu 2. Dostałam Siofor 500. Dziękuje za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Co może oznaczać ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym?

Witam. Jakiś czas temu zaczął mnie boleć kręgosłup w odcinku lędźwiowym, po pewnym czasie ból przeszedł na całą lewą nogę (lekarz neurolog stwierdził rwę kulszową). Najbardziej jednak niepokojące jest to, że moja łydka stała się słabsza. Co prawda nie... Witam. Jakiś czas temu zaczął mnie boleć kręgosłup w odcinku lędźwiowym, po pewnym czasie ból przeszedł na całą lewą nogę (lekarz neurolog stwierdził rwę kulszową). Najbardziej jednak niepokojące jest to, że moja łydka stała się słabsza. Co prawda nie mam problemu z chłodzeniem ale np gdy idę na piętach to lewą stopa opada a prawą potrafię trzymać w górze. Lekarz zlecił badanie rezonansem (u mnie niestety niemożliwe - chyba - ponieważ po wypadku mam płytkę hofera, która scala mój obojczyk), zrobiłem więc tomografię komputerową, oto co wyszło: pogłębienie lordozy lędźwiowej w odcinku dolnym z ustawieniem kości krzyżowej zbliżonym do poziomego. Na odcinku L4/L5 Okrężna wypuklina krążka z impresją worka oponowego i ograniczeniem światła otworów m/k. Na poziomie L5/S1 centralna tylna pjm krążka; odcinkowo zwapniała z modelowaniem worka oponowego. Nieco obniżona wysokość krążka w odcinku tylnym. Pozostałe krążki m/k w odcinku lędźwiowym kręgosłupa bez cech pjm, bez istotnych uwypukleń. Wysokość trzonów kręgów L zachowana. Czy mam szanse na powrót do zdrowia? Dodam że ból rozpoczął się bez żadnego urazu. Dziękuję za odpowiedź. Tomasz lat 35
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak leczyć ból w dolnej części kręgosłupa?

Witam. Mam pytanie związane z bólem w dolnej części kręgosłupa gdzie ból promieniuje mi od szyi do głowy gdy siedzę bądź leżę. Podczas poruszania promieniuje mi do rąk, a także nóg. Ból trwa koło sekundy bądź dwóch i odpuszcza powtarzając... Witam. Mam pytanie związane z bólem w dolnej części kręgosłupa gdzie ból promieniuje mi od szyi do głowy gdy siedzę bądź leżę. Podczas poruszania promieniuje mi do rąk, a także nóg. Ból trwa koło sekundy bądź dwóch i odpuszcza powtarzając się co około minutę czasem krócej. Podczas bólu promieniującego od szyi do głowy odczuwam jakby rozsadzało mi głowę. Dziękuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik badania przy skoliozie?

Prawoboczna skolioza piersiowa. Wyostrzenia kostne na przednich i bocznych krawędziach trzonów Th. Sklerotyzacja płytek granicznych trzonow kręgów. Zmiany zwyrodnieniowe również w stawach poprzeczno- żebrowych . Poza tym kształt. Wysokość i struktura trzonow kręgów oraz szerokość szpar międzykregowych piersiowego odcinka kręgosłupa w granicach normy RTG. Proszę o diagnozę co ten wynik oznacza.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co robić z drętwieniem stóp i bólami krzyża?

Witam, boli mnie kregoslup,mam prace siedzaca, codziennie prawie odczuwam bol krzyza,mrowia mi stopy, piszczy mi w uszach, skrzypi mi w szyji przy obrotach, mialam rtg ale chcialabym dokladniejsze badanie kregoslupa, takze jakies cwiczenia ktore pomoga, do jakiego lekarza mam iac? Ortopedy? Fizjoterapeuty?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Co oznacza ból i świst w gardle?

Piszę do Państwa z prośbą o pomoc. Od ponad 2 lat zmagam się z dolegliwościami bez żadnych rezultatów ze strony wielu specjalistów. Niestety ale objawy pojawiają się raz na 1-1,5 miesiąca, utrzymują przez 2-3 dni i znowu ustępują z odczuwalnymi... Piszę do Państwa z prośbą o pomoc. Od ponad 2 lat zmagam się z dolegliwościami bez żadnych rezultatów ze strony wielu specjalistów. Niestety ale objawy pojawiają się raz na 1-1,5 miesiąca, utrzymują przez 2-3 dni i znowu ustępują z odczuwalnymi niewielkimi dolegliwościami. Dokuczliwe objawy: - występujące duszności, lekki świst w gardle, nawracający kaszel (pulmonolog nic nie ustalił), - częste pieczenie i ból gardła, problem z zatokami (często katar z nosa z rana, czasami ból), uczucie przytkanego prawego ucha i lekki szum w uszach (laryngolog nic nie stwierdził poza osadem na migdałkach - do usunięcia), - kłucie i ból prawego oka, mrowienie z tyłu głowy, pieczenie i mrowienie odcinka szyjnego, sztywność karku, bóle mięśni pleców (Neurolog nic nie zdiagnozował, badanie MRI, EMG mięśni, morfologia; wykonałem również MRI odcinka szyjnego - brak zmian oraz kręgosłupa - L5/S1 przepuklina tylna pośrodkowa śr. 8mm, L4/5 - wypuklina tylna pośrodkowa o śr. 2,5 mm, cechy dehydratacji krążka międzykręgowego - neurochirurg zalecił obserwacje i ćwiczenia), - stale podwyższony poziom CPK (mniej więcej 2 lub 2,5 raza powyżej normy), bóle mięśni (zwłaszcza ud), skurcze łydek, drętwienie palców u dłoni oraz nóg (Reumatolog uznał, że nie widać objawów wskazujących na coś poważnego po konsultacji zwłaszcza, że poza CPK brak innych danych), - arytmie serca nadkomorowe 89, 62 na dobę oraz jednorazowe bradykardie, echo serca w porządku (Elektrokardiolog przypuszcza zespół wazowagalny - uważa objawy za nietypowe dla poważnej dolegliwości), - teratozoospermia (1% praw. morf. plem.) oraz tkliwy ból prawego jądra - Androlog zlecił szczegółowe badania - wszystkie w porządku (USG, hormony, markery etc.) - wynik (liczne mikrozwapnienia na obu jądrach), - często nawracająca grzybica (stopy, okolice pachwiny), - zwiększona potliwość, uczucie lodowatości kończyn, czasami uporczywy świąd na plecach, - najbardziej uporczywa dolegliwość - zaburzenia pracy jelit (często biegunki, parcie na stolec, kał lepki, tłuszczowy, często z kawałkami jedzenia, 2 lub 3 razy dziennie, nadmierne gazy, uczucie przelewania, czasami kłucie w jelitach, odbijanie w przełyku) - niedawno wykonałem badanie w kierunku nietolerancji glutenu (czekam na wyniki). Do tej pory miałem szczegółową morfologię (elektrolity, hormony, witaminy, CRP etc.) i nic nie stwierdzono poza notorycznie podwyższonym CPK oraz badanie moczu (prawidłowy). Wykonałem również kilka badań na oddziale chorób zakaźnych (Toxocara, paratyzologia i wiele innych podstawowych). Wyniki Western-Blot: IgG (numer:ocena): P100: obecne, 5 VlsE: obecne, 5 P58: obecne, 4 P41: obecne, 1 P39: obecne, 5 OspA: nieobecne, 0 OspC: obecne, 5 P18: obecne, 5 Wynik: 30 (>7 obecne) IgM: IgG (numer:ocena): P100: nieobecne, 0 VlsE: nieobecne, 0 P58: nieobecne, 0 P41: nieobecne, 0 P39: obecne, 4 OspA: nieobecne, 0 OspC: nieobecne, 0 P18: nieobecne, 0 Wynik: 4, nieobecne (>7 obecne). Specjalista chorób zakaźnych ma wątpliwości co do boleriozy (niespecyficzne objawy, brak jednoznacznych wskazań - obecnie badania w kierunku nietolerancji pokarmowych - gluten, laktoza). Ogólnie notoryczne osłabienie, otępienie, senność, notoryczne problemy ze strony układu pokarmowego (biegunki, luźne stolce). Nie mam już pojęcia co mogę zrobić aby znaleźć pomoc. Czy to może być celiakia lub bardzo późno ujawnione objawy boleriozy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać wynik rtg odcinka lędźwiowego kręgosłupa?

Moj rtg odcinka ledzwiowego lrwgosluca co oznacza, mam 48 lat. lewoboczne skrzywienie kregoslupa z rotacja kregow. Lordoza splycona. zmiany zwyrodnieniowe wyrazone obecnoscia sladowych osteofitow przy krawedziach trzonow kregow. Krazek miedzykregowy L5/S1 wezszy. Zmiany przeciazeniowe w stawach krzyzowo-biodrowych.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy ból kręgosłupa jest wskazaniem do odstawienia leku Izotek?

Dzień dobry, Jestem od kwietnia na kuracji izotekiem. Kuracja została przerwana przez lekarza prowadzącego z powodu niesilącego się bólu kręgosłupa. Czy jest to wystarczający powód, aby przerwać kurację tym lekiem?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Monika Gołąb-Janowska
Dr n. med. Monika Gołąb-Janowska

Dlaczego znieczulenie w kręgosłup mogło nie zadziałać w przypadku cesarskiego cięcia?

Witam, siostra miała dziś zabieg cesarskiego cięcia.Dlaczego mimo podania znieczulenia w kręgosłup nie było czucia tylko w nogach,a w okolicach brzucha znieczulenie nie zadziałało? Siostra wszystko czuła, przeszła horror którego nie życzy nikomu, mówiąc kolokwialnie zabieg był zrobiony na żywca. dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego?

Jak ma.Marto rozumieć Badanie : MR kręgosłupa szyjnego Badanie wykonano w sekwencjach frFSE T2, FSE T1, STIR, 2D MERGE, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych, w warstwach grubości 3 mm. Dane ze skierowania: Radikulopatia szyjna. Stan po wypadku samochodowym w maju... Jak ma.Marto rozumieć Badanie : MR kręgosłupa szyjnego Badanie wykonano w sekwencjach frFSE T2, FSE T1, STIR, 2D MERGE, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych, w warstwach grubości 3 mm. Dane ze skierowania: Radikulopatia szyjna. Stan po wypadku samochodowym w maju br. Ból odcinka szyjnego z promieniowaniem do lewego barku. Opis badania: Spłycenie lordozy szyjnej. Trzony kręgów o zachowanej wysokości. Drobny guzek Schmorla górnej blaszki granicznej C7, otoczony niewielką strefą tłuszczowej przebudowy. Krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości, z cechami dehydratacji. Na poziomie C4/C5 i C5/C6 - niewielkie centralne wypukliny krążków międzykręgowych, które spłycają płynową przestrzeń przedrdzeniową. Otwory międzykręgowe niezwężone. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego zachowany. Na poziomie C6/C7 - centralna wypuklina krążka międzykręgowego, dyskretnie lateralizująca na prawo, ze spłyceniem płynowej przestrzeni przedrdzeniowej. Otwory międzykręgowe nie są zwężone. Wymiar strzałkowy kanał u kręgowego zachowany. Rdzeń kręgowy bez patologicznych sygnałów. Okolica pogranicza czaszkowo-szyjnego bez patologii.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Co może oznaczać ból w dolnej części kręgosłupa przy pochyleniu głowy?

Przy pochyleniu głowy do przodu odczuwam ból w dolnej części kręgosłupa. Ogólnie problemy z dolną częścią kręgosłupa (bóle) mam od około 10lat. Do tego skolioza. Aktualnie mam 25 lat, jestem matką karmiąca. Mój lekarz rodzinny odmawia pomocy póki karmię.... Przy pochyleniu głowy do przodu odczuwam ból w dolnej części kręgosłupa. Ogólnie problemy z dolną częścią kręgosłupa (bóle) mam od około 10lat. Do tego skolioza. Aktualnie mam 25 lat, jestem matką karmiąca. Mój lekarz rodzinny odmawia pomocy póki karmię. Czy mogę mimo wszystko podjąć próby jakiegoś leczenia tudzież diagnostyki? Ból doskwiera mi też podczas wstawania z łóżka i z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej uciążliwy. Chcę karmić dziecko jak najdłużej ale boję się, że do tego czasu mój stan się pogorszy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Co oznaczają bóle pomiędzy obojczykami?

Wiele badan i wynikow nie zdiagnozowano mnie a od 8 miesiecy mam bole nad obojczykami pod skora jakby mnie zrzeralo cos do tego bol kregoslupa i calej obreczy barkowej bylam nawet na rehabilitacji ktora nie pomogla wrecz przeciwnie gorzej sie... Wiele badan i wynikow nie zdiagnozowano mnie a od 8 miesiecy mam bole nad obojczykami pod skora jakby mnie zrzeralo cos do tego bol kregoslupa i calej obreczy barkowej bylam nawet na rehabilitacji ktora nie pomogla wrecz przeciwnie gorzej sie czulam nawet psychiatre odwiedzilam i wszystko ok wiec nie wiem czy to podejrzenie raka ale czego prosze o pomoc???
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak leczyć silny ból w dolnej części kręgosłupa?

Witam. Od około dwóch miesięcy doskwiera mi silny ból w dolnej części kręgosłupa. Nasila się on gdy siedzę oraz gdy śpię na brzuchu lub na plecach. Pierwsza wizyta u lekarza zakończyła się przepisaniem kilku leków po których nie było... Witam. Od około dwóch miesięcy doskwiera mi silny ból w dolnej części kręgosłupa. Nasila się on gdy siedzę oraz gdy śpię na brzuchu lub na plecach. Pierwsza wizyta u lekarza zakończyła się przepisaniem kilku leków po których nie było poprawy. Na kolejnej wizycie dostałam skierowanie na RTG. Wyszło, że mam przeciążony odcinek L3-L5. Dostałam skierowanie na rehabilitację na którą będę czekać długo oraz skierowanie do neurologa, którego mam dopiero we wrześniu. Lekarz zalecił, abym nie dzwigała nic ciężkiego, nie biegała oraz abym się rozciagała. Na chwilę obecną kręcę biodrami i robię powolne skłony w przód oraz na boki. Niestety plecy wziąć bolą i nie wiem co robić dalej. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Wynik rezonansu a konieczność operacji kręgosłupa

Od trzech miesięcy cierpię na ból w nodze. W rezonansie we wnioskach napisano DYSKOPATIA NA POZIOMIE L5-S1 Z UCISKIEM KORZENI LEWEGO NERWU RDZENIOWEGO S1. lek skierował mnie na operacje. Mam pytanie czy jest ona konieczna? Ogólny opis wygląda tak :... Od trzech miesięcy cierpię na ból w nodze. W rezonansie we wnioskach napisano DYSKOPATIA NA POZIOMIE L5-S1 Z UCISKIEM KORZENI LEWEGO NERWU RDZENIOWEGO S1. lek skierował mnie na operacje. Mam pytanie czy jest ona konieczna? Ogólny opis wygląda tak : ZMIANY ZWYRODNIENIOWE TYPU MODIC 2 W OBRĘBIE TRZONOW KRĘGÓW T1 I T2. SPLYCONA LORDOZA ODCINKA LĘDŹWIOWEGO KRĘGOSŁUPA. NA POZIOMIE L5-S1 WIDOCZNA TYLNA PRZEPUKLINA OBNIZONEGO I ODWODNIONEGO KRĄŻKA M/K O DŁUGOŚCI OK 9MM KIERUJĄCA SIĘ DOOGONOWO NA ODLEGŁOŚĆ OK 7MM Prowadząc DO UCISKU WORKA OPONOWEGO ORAZ KORZENI LEWEGO NERWU RDZENIOWEGO S1 W OBRĘBIE ZACHYLKA KANALOWEGO
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

O czym może świadczyć wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego bez kontrastu?

RM kręgosłupa szyjnego bez kontrastu. Lordoza szyjna zniesiona , C3 C4 w ustawieniu dyskretnie kyfotycznym , powodujący redukcję rezerwy plynowej przed rdzeniem .Prawoboczne wygięcie kręgosłupa w odcinku szyjnym . Zmiany zwyrodnieniowe wytworcze na krawędziach , w tym tylnych trzonów... RM kręgosłupa szyjnego bez kontrastu. Lordoza szyjna zniesiona , C3 C4 w ustawieniu dyskretnie kyfotycznym , powodujący redukcję rezerwy plynowej przed rdzeniem .Prawoboczne wygięcie kręgosłupa w odcinku szyjnym . Zmiany zwyrodnieniowe wytworcze na krawędziach , w tym tylnych trzonów kręgów C5C7 oraz w stawach unkowertebralnych . Dehydratacja krążków miedzykregowych w odcinku szyjnym kręgosłupa z obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowej C5 C6 i C6 C7 . Zwyrodnieniowe nierówności zarysów ze zmianami zapalniczki zwyrodnieniowymi blaszek granicznych trzonów kręgów C5-C7 . Wysepka zwyrodnieniowa tłuszczowego szpiku w trzonie kręgu C4 ok. 7mm Tylne uwypuklenia k.mC3/C4 z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem lewego otworu Mk.Uogolnione uwypuklenie k. m C4/C5 z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem otworów mk. Uogólniona wypuklinak.m.C5/C6 z silnym modelowaniem worka oponowego i korzeni rdzeniowych w kanałach korzeniowych , zmniejszeniem rezerwy płynów przedrdzeniem i zwężeniem także przez osteofity na tylnych krawędź.trzonow kręgów C5-C6 , otworów mk . Nieco silniej po stronie lewej . Na poziomie C6/C7 uogólniona wypuklina k m.z modelowaniem. Silniejszym po stronie lewej otworów mk także przez osteofity Uogólniona wypuklina k m. C7/Th1 z modelowaniem worka oponowego i obustronnym silnym zwężeniem otworów mk. Co to znaczy jest źle ?
odpowiada 1 ekspert:
 Bartłomiej Rawski
Bartłomiej Rawski

Jak interpretować wynik rezonansu kręgosłupa szyjnego bez kontrastu?

Witam proszę o interpretację wyniku rezonansu kręgosłupa szyjnego bez kontrastu.Lordoza szyjna w normie.Na poziomie C5/C6 widoczna szerokopodstawna tylna przepuklina krążka międzykręgowego ok 2 mm modelująca worek oponowy,zwężająca zachyłki boczne i otwory międzykregowe,bez ucisku na nerwy rdzeniowe.Na pozostałych poziomach wypuklin,przepuklin... Witam proszę o interpretację wyniku rezonansu kręgosłupa szyjnego bez kontrastu.Lordoza szyjna w normie.Na poziomie C5/C6 widoczna szerokopodstawna tylna przepuklina krążka międzykręgowego ok 2 mm modelująca worek oponowy,zwężająca zachyłki boczne i otwory międzykregowe,bez ucisku na nerwy rdzeniowe.Na pozostałych poziomach wypuklin,przepuklin krążków międzykręgowych nie uwidoczniono.Wysokość i sygnał krążków międzykręgowych w normie.Wysokość trzonów kręgowych szyjnych prawidłowa.Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych.Mam 33 lata rmi robiłem z powodu bólu głowy w ok potylicy i zawrotów głowy oraz dzwonienia w uszach. Proszę powiedzieć co mi grozi i czy z tym da się żyć czy czeka mnie operacja.Narazie czekam na wizytę u neurochirurga
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy skrzywiony kręgosłup w odcinku szyjnym może wpływać na uszkodzenie układu nerwowego?

Witam, Jestem 18 letnią kobietą, nie choruję na nic przewlekle, jedyne problemy jakie mam to raz na jakiś czas przy nagłym zrywie ciała (zwłaszcza szyji) chwilowo mnie paraliżuje, mam wrażenie jakby moja głowa, twarz i język płonęły.. przeważnie jakiś czas... Witam, Jestem 18 letnią kobietą, nie choruję na nic przewlekle, jedyne problemy jakie mam to raz na jakiś czas przy nagłym zrywie ciała (zwłaszcza szyji) chwilowo mnie paraliżuje, mam wrażenie jakby moja głowa, twarz i język płonęły.. przeważnie jakiś czas pożniej (kilka tyg.)doświadczam mocnej migreny, poprzedzonej wcześniej aurą w postaci drętwienia rąk, warg, mroczków przed oczami, traceniem świadomości, problemem z mową, czytaniem. Około 10msc temu byłam u neurologa który zlecił mi prześwietlenie, wyszło na nim że mam skrzywiony kręgosłup w odcinku szyjnym , który rzekomo wpływa na uszkodzenie mojego układu nerwowego i krwionośnego. Jakieś 3 dni temu przez cały dzień miałam niskie ciśnienie, nawet na chwile nie ustępywało uczucie bycia pijaną, otępiałość, senność, moje ruchy były niezbyt zkoordynowane, czasem mam problemy z mową, przekręcam słowa, czuję się jakbym nie była sobą. Nie biorę narkotyków itp. nie palę, od czasu do czasu sie napije ale nie są to ogromne ilości alkoholu. Moje pytania są następujące. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Czy da się z tego wyleczyć, lub zminimalizować te objawy ? Co ze szkołą ? nie jestem raczej w stanie w pełni być świadomą osobąna zajęciach. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko
Patronaty