Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 2 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie kanałowe: Pytania do specjalistów

Czy dentysta wyrwie mi ten ząb?

Dwa miesiące temu miałam czyszczony kanałowo ząb (martwy) . Miałam wypełnienie i plombę. Dzisiaj plomba wyleciała i zostało wypełnienie. Kanaliki nie są odsłonięte. W następnym tygodniu idę na wizytę do dentysty. Czy dentysta wyrwie mi ten ząb, czy go ponownie wyleczy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co może znaczyć kłujący ból ucha?

Dzieñ dobry. Od trzech miesięcy mam kujacy ból ucha po lewej stronie. Laryngolog stwierdził,,kieszonke,, Badanie słuchu nie wykazalo zmian. Mam też niedrozną lewą dziurkę nosa. Byłam leczona Augumentinem. Nic nie pomogło Była też sugestia stomatologa, że ząb leczony kanalowo... Dzieñ dobry. Od trzech miesięcy mam kujacy ból ucha po lewej stronie. Laryngolog stwierdził,,kieszonke,, Badanie słuchu nie wykazalo zmian. Mam też niedrozną lewą dziurkę nosa. Byłam leczona Augumentinem. Nic nie pomogło Była też sugestia stomatologa, że ząb leczony kanalowo 10 lat temu może powodować ból ucha. Wiele konsultacji A ból wciąż powraca. Czy ktoś z Państwa może mi pomóc i podjąć się diagnostyki oraz leczenia. Najchętniej z Warszawy. Z góry dziękuję. Kontakt 
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czym może być ten guzek?

Witam, trzy miesiące temu ze wzgledu na nagły ból zęba- przypuszczałam, że to 7 na dole udałam się do dentysty, który stwierdził, że to wychodzi ósmeka i nalezy wykonać RTG, które wskazało na zatrzymaną pod kątem niemal" wbitą" w ósemkę,... Witam, trzy miesiące temu ze wzgledu na nagły ból zęba- przypuszczałam, że to 7 na dole udałam się do dentysty, który stwierdził, że to wychodzi ósmeka i nalezy wykonać RTG, które wskazało na zatrzymaną pod kątem niemal" wbitą" w ósemkę, jednka jej usunięcie zajęło dłużej, ponieważ szereg chirurgów nie podjęło sie tego ze wgzlędu na bliskość nerwu, wykonał to chirurg szczękowy, a w trakcie poinformował iż siódemka jest pilnie do leczenia kanałowego (jest już przetoka), ale żeby odczekać aż dziąsło się wygoi po szwach i usuwaniu ósemki. Jednak wtedy zaczęła się epidemia i nie miałem możliwości tego załatwić, następnie ze wzgledu na wirusa długo nie miałem tej możlwiości, a w pewnym momencie przy jedzeniu poczułem jak ząb się złamał i zobaczyłem w lustrze rysę jak pęknięcie, przy kolejnym ugryzieniu ząb się złamał i wypadła około 1/3 zęba od strony szótki, ale do tej pory nie bolał. W ciągu dalszym nie mogę iść do dentysty ze względu na kolejną kwarantannę, ale pojawiło się uczucie rwania w tym zębie np. gdy ssaniu przez słomkę, czy dotyku tego zębaod wewnętrzenj strony gdzie jest złamanie. na Dziąśle pod nim znowu jest zgrubienie (pewnie ropień), które już było dwa/ trzy razy, ale z czasem znikało. Dodatkowo, od dzieciństwa w tym policzku miałem guzek, który był wyczuwalny przy dotykaniu policzka z zewnątrz, ale on zniknął, albo zdecydowanie się zmniejszyl po usunięciu ósemki, która była obarczona torbielą, yeż oczywiście usuniętą w pierwszej kolejności. Ten guzek teraz znowy wrócił i to sporych rozmiarów, nie widać go na twarzy tylko przy delikatnym dotknięciu już jest wyczuwalny, choć nie boli. Czym może być ten guzek, kuleczka? W jaki sposób może być leczona siódemka, gdy już będzie to możliwe? Czy istnieje ryzyko usunięcia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co znaczy ten dyskomfort po leczeniu zębów?

Pieczenie zęba 6.05 miałam plombowaną górna 7, tydzień później kanałowo obok górna 6. Po dwóch tygodniach zaczęłam odczuwać bóle, dyskomfort, rozpieranie, pieczenie nie wiadomo, którego zęba. Pantomogram ok, kanały wszystkie wypełnione. Dr usunął plombę z 6 założył lekarstwo -... Pieczenie zęba 6.05 miałam plombowaną górna 7, tydzień później kanałowo obok górna 6. Po dwóch tygodniach zaczęłam odczuwać bóle, dyskomfort, rozpieranie, pieczenie nie wiadomo, którego zęba. Pantomogram ok, kanały wszystkie wypełnione. Dr usunął plombę z 6 założył lekarstwo - uczucie rozpierania zniknęło. Dyskomfort, uczucie pieczenia zostało chyba w 7 tak mi się wydaje. "Ból pieczenie" jest kilka razy w ciągu dnia, dyskomfort cały czas. 7 prawidłowo reagowała na zimno ( badana przez dr). W domu 7 reaguje bólem bardziej na opukiwanie niż 6. Na nagryzanie nie reaguje ani 6 ani 7. Cały czas tkwię w tym pieczeniu i dyskomforcie. Co może to powodować. Nie da się tak normalnie funkcjonować na dłuższy czas. Jestem załamana.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co zrobić z tak zepsutym zębem?

Witam mam problem z prawą, dolną szóstka. Na wizycie dentysta powiedział mi że z nia nie będzie większego kłopotu, ale okazało się, że była zepsuta od środka i koniec końców usunięte zostało 3/4 zęba (została tylko jedna ściana od strony... Witam mam problem z prawą, dolną szóstka. Na wizycie dentysta powiedział mi że z nia nie będzie większego kłopotu, ale okazało się, że była zepsuta od środka i koniec końców usunięte zostało 3/4 zęba (została tylko jedna ściana od strony policzka). Dentysta spytał się co w takim razie z nim robić - czy usuwać, czy poddać leczeniu kanałowemu. Odparlam, że lepsze dla mnie byłoby kanałowe, więc założył mi truciznę. Na następnej wizycie moja dentystka powiedziała, że bardzo ciężko będzie założyć plombę, więc gdybym chciała to kanałowe robic, to byłby koszt około tysiąca złotych, ale ona nie gwarantuje że to w ogóle się uda, jak i, że ta plomba się utrzyma, zaś może ona usunąć zęba, a nowego wstawilabym dopiero za kilka lat (ok 24, 25 roku zycia, mam 18). Byłam za usunięciem zęba, ale w domu przeczytałam, że nowego najlepiej wstawić do 6 miesięcy po usunięciu bo potem boczne zęby zaczynają nachodzić na ubytek i stają się krzywe, a nie chce, żeby tak było. Nie wiem co robić w takim razie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego mam gulkę po leczeniu zęba?

Tydzień temu zgłosiłam się do stomatologa z silnym bólem zęba. Ból był ostry, promieniujący na całą twarz i skroń, dotyczył czwórki i piątki, która leczona była kanałowo. Lekarz przepisał mi antybiotyk Dalacin, wykonal zdjęcie rtg i zlecił przeczekanie w celu... Tydzień temu zgłosiłam się do stomatologa z silnym bólem zęba. Ból był ostry, promieniujący na całą twarz i skroń, dotyczył czwórki i piątki, która leczona była kanałowo. Lekarz przepisał mi antybiotyk Dalacin, wykonal zdjęcie rtg i zlecił przeczekanie w celu ustalenia czy jest to piątka czy czwórka. Mimo antybiotyku moja twarz cała spuchła, ból się nasilił do tego stopnia, że nie pozwalał mi na sen. Zgłosiłam się do stomatologa ponownie. Przedłużył mi antybiotyk, ustalił, że jest to czwórka, otworzył ząb, oczyścił i czyms zalepił. Kazał za jakiś czas zgłosić się na kolejną wizytę. Po jednym dniu ból zęba ustąpił, zeszła opuchlizna z okolic oka, została w okolicach policzka. Mimo to pojawiła mi się spora gulka nad zębem. Początkowo bardzo bolała i była twarda, moja twarz była unieruchomiona. Po jednym dniu lekko To ustąpiło, mogę swobodniej mówić i jeść, ból prawie ustał, jednak mam wrażenie, że gulka się powiększyła. Jest w kolorze dziąsła, nie jest biała. Czy to normalne? Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy można usunąć ząb leczony wcześniej kanałowo?

Mam pytanie , czy zęba leczonego kilka lat wcześniej kanałowo można usunac jeśli zaczął boleć? Czy to jakiś specjalny zabieg czy wyrwanie jak każdego innego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mój ząb normalnie reaguje na leczenie kanałowe?

Mam problem z zębem mądrości w prawej, dolnej szczęce. Nie chciałbym go usunąć, ze względu na fakt iż z tej strony mam już usuniętą szóstkę, a po usunięciu ósemki zostałaby tylko siódemka i nie miałabym już "na czym rozdrabniać... Mam problem z zębem mądrości w prawej, dolnej szczęce. Nie chciałbym go usunąć, ze względu na fakt iż z tej strony mam już usuniętą szóstkę, a po usunięciu ósemki zostałaby tylko siódemka i nie miałabym już "na czym rozdrabniać pokarmu". Przy dziąśle powstało wybrzuszenie (prawdopodobnie ropień), a więc i ból, również podczas nacisku. Udałam się do stomatologa, który wykonał zdjęcie rtg zęba, opukał go, użył "zimnego środka", po którym "ósemka" reagowała bólem, a po zaprzestaniu działania środka ból ulegał zmniejszeniu, nacisk na ząb też powodował ból. Stomatolog stwierdził, że ząb będzie możemy spróbować leczenia kanałowego, które może nie dać długotrwałych efektów i może być prawdopodobnie w późniejszym okresie do usunięcia. Ja jednak ja chciałabym go zachować i lekarz podjął próbę zachowania zęba. Stomatolog twierdzi, że główną winę ponosi zapalanie pomiędzy zębami oraz próchnica. Następnie po podaniu środka znieczulającego "rozwiercił" bolący ząb - założył opatrunek i otrzymałam antybiotyk - Amoksiklav. Po przyjęciu całej dawki (7 dni) ropień się nie zmniejszył. Udałam się ponownie do stomatologa, który wykonał te same czynności (rtg, rozwiercenie, opatrunek) i otrzymałam dwa leki (Metronidazol 500 mg i Clindamycin MIP-600 mg) do stosowania przez tydzień (jestem w trakcie przyjmowania). Przez cały czas jednak odczuwam dolegliwości bólowe (rozpieranie wewnątrz zęba w trakcie dnia i nasilające się w nocy) do tego doszedł lekki ból w uchu oraz w tyle głowy. W celu złagodzenia objawów zażywam leki przeciwbólowe takie jak: Ketonal Forte, Dexak, Ibum Sprint itp. już przez około dwa tygodnie. Ząb reaguje na zażyte środki przeciwbólowe - ból ustaje, ale tylko do czasu działania leku ok. 4-5 godz. Ponownie udałam się do stomatologa, ropień się zmniejszył lekarz stwierdził, że jest nadzieja na uratowanie zęba, a dolegliwości bólowe nie ustąpią tak szybko. Kolejny raz nie „rozwiercał” zęba, żeby się wyciszył. Poza ogólnym dyskomfortem, silnym rozpieraniem w zębie, lekkim bólem w uchu oraz z tyłu głowy innych dolegliwości nie odczuwam. Rozumiem, że ropień i próchnica jest przyczyną bólową, ale proszę o odpowiedź czy te dolegliwości bólowe powinny mi tak doskwierać. Ile mogę jeszcze przyjąć leków przeciwbólowych, aby żołądek mi nie „wysiadł”? Dziś jest wtorek 12 maja - 6 dzień drugiej antybiotykoterapii, ząb boli, pulsuje, rozpiera, wizytę kontrolną mam 18 maja. Lekarz mówił żeby obserwować ząb i w razie czego podjechać. Nadmieniam, że już wcześniej miałam leczone kanałowo zęby i nigdy tak długo ból się nie utrzymywał. Czy to jest normalna reakcja zęba, co dalej robić? Proszę o możliwie szybką odpowiedź. Z poważaniem „Cierpiąca pacjentka”
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy powinnam przesunąć zabieg stomatologiczny?

Muszę usunąć zęba- górna 6stka, jest duża zmiana (torbiel), leczony kanałowo. Będę miała też uzupełnienie ubytku kostnego. W tym terminie będę w pierwszych dniach okresu. Czy powinnam przesunac zabieg?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy powinnam nadal leczyć ząb kanałowo?

Witam trzy tygodnie temu miałam leczoną górną szóstkę kanałowo, ponieważ spuchlo mi dziaslo nad zębami i był bol przy ucisku policzka, po leczeniu miałam większy obrzęk policzka i dostałam antybiotyk, wizytę mam za tydzień ale znów czuje ze zaczyna... Witam trzy tygodnie temu miałam leczoną górną szóstkę kanałowo, ponieważ spuchlo mi dziaslo nad zębami i był bol przy ucisku policzka, po leczeniu miałam większy obrzęk policzka i dostałam antybiotyk, wizytę mam za tydzień ale znów czuje ze zaczyna się obrzęk, zdjecia nie mogę zrobić bo jestem w 4 miesiącu ciąży czy powinnam leczyć dalej kanałowo bez zdjęcia czy może lepiej usunąć ząb?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek
Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Kiedy wszczepienie implantu może powodować dodatkowe komplikacje?

Witam, 14 maja 2020 r. musiałem pójść usunąć górną prawą czwórkę. Ząb 12 lat temu był leczony kanałowo i niestety "odezwały" się w nim bakterie. Rozwiercić się nie dało, bo wkład był z włókna szklanego, a ściany zęba cienkie.... Witam, 14 maja 2020 r. musiałem pójść usunąć górną prawą czwórkę. Ząb 12 lat temu był leczony kanałowo i niestety "odezwały" się w nim bakterie. Rozwiercić się nie dało, bo wkład był z włókna szklanego, a ściany zęba cienkie. Resekcja wierzchołka korzenia też stała pod znakiem zapytania, bo ząb był już lekko wyniszczony i przy obecnym stanie zapalnym jeszcze rozchwiany. Lekarz sam doradził po obejrzeniu tomografii, że ekstrakcja to najbardziej rozsądne wyjście. Stomatolog powiedział mi, że implant można wszczepić na tej samej wizycie co ekstrakcja, albo później za min. 6 miesięcy. Stwierdził, że kość od razu zacznie zanikać i implant od razu jest najlepszym wyjściem. Po 6 miesiącach być może trzeba będzie odbudować najpierw kość. Tutaj przeczytałem w odpowiedzi, że 8-12 tygodni po usunięciu zęba to najlepszy moment na wszczepienie implantu. Chciałem zatem zapytać jak to faktycznie jest, kiedy jest ten najbardziej właściwy moment, a kiedy wszczepienie implantu rodzi dodatkowe komplikacje ? pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Jak leczyć zapalenie tkanek okołowierzchołkowych?

Na podstawie TK zębów i okolicy zatoki szczękowej stwierdzono u mnie zapalenie tkanek okołowierzchołkowych (powikłanie po leczeniu kanałowym, które było kilkanaście lat temu). Zapalenie to doprowadziło również do pogrubienia śluzówki w zatoce szczękowej nad zainfekowanym zębem, które objawia się... Na podstawie TK zębów i okolicy zatoki szczękowej stwierdzono u mnie zapalenie tkanek okołowierzchołkowych (powikłanie po leczeniu kanałowym, które było kilkanaście lat temu). Zapalenie to doprowadziło również do pogrubienia śluzówki w zatoce szczękowej nad zainfekowanym zębem, które objawia się wyciekającą wydzieliną (z tym problemem byłem wielkokrotnie u laryngologa i alergologa, lecz nikt nie podjął się badań, dopiero problem ze śluzówką wyszedł na zdjęciach zleconych przez stomatologa). Ząb będzie ponownie leczony kanałowo. Proszę poradzić co mógłbym brać za leki/zioła na tą śluzówkę, bo raczej problem po leczeniu zęba sam nie zniknie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy to możliwe, że w 4 został kawałek korzenia?

Witam, zacznę od tego ,ze ząb 4 był leczony kanałowo ,niestety po jakimś czasie pokruszył się on i dentystka stwierdziła,ze będzie on do usunięcia. Na początku maja ułamał mi się ząb 4 do końca i i jak mi się wydawało... Witam, zacznę od tego ,ze ząb 4 był leczony kanałowo ,niestety po jakimś czasie pokruszył się on i dentystka stwierdziła,ze będzie on do usunięcia. Na początku maja ułamał mi się ząb 4 do końca i i jak mi się wydawało wyjęłam go całego. Zaczęło mi się goić ,jak mi się wydawało. Prawie 3 tygodnie później zaczęłam czuć promieniujący ból , byl tak silny ,ze udało mi się dostać do dentystki. Powiedziała ,ze 4 goi się prawidłowo chociaż ja czuje ból przy dotykaniu i czasami ciekła mi krew. Dentystka na wizycie usunęła mi korzeń 6 wiec myślałam ,ze to to było przyczyna bólu. Po wyrwaniu jednak nadal czuje strasznie pulsujący ból ,sama nie wiem skąd on pochodzi. Moje pytanie brzmi czy to możliwe ,ze w 4 zostało może kawałek korzenia i stad stan zaplany ? Czy ból pochodził od 6 i powinien ustąpić? Mam antybiotyk, ale sama nie wiem co robić. Ciężko się dostać teraz do dentysty
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego pomimo leczenia ząb nadal boli?

Jestem w 4 msc ciazy, 3 tyg temu miałam leczoną górną szóstkę kanałowo z powodu obrzęku dziąsła nad zębami dostałam antybiotyk i był silniejszy obrzęk policzka na drugi dzien, po 3 tyg pojawiła się na dziasle grudka wypełniona ropa chirurg... Jestem w 4 msc ciazy, 3 tyg temu miałam leczoną górną szóstkę kanałowo z powodu obrzęku dziąsła nad zębami dostałam antybiotyk i był silniejszy obrzęk policzka na drugi dzien, po 3 tyg pojawiła się na dziasle grudka wypełniona ropa chirurg naciął dziaslo i oczyścił na drugi dzień poszlam ponownie przeleczyc zeba kanałowo, z jednego kanału leciala ropa dokładnie oczyszczono 3 kanały po leczeniu dalej zostala twarda okolica na srodku policzka i pozostał ból zęba i tkliwosc przy nagryzaniu czy to normalne jak długo może być ten ból zęba i czy ta twardość policzka być może pozostałości ropy znikną po jakimś czasie czy powinnam usunąć ząb. Rtg niestety nie mogę zrobić w ciazy
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego ząb po leczeniu dalej boli?

Witam , boli mnie ząb ktury jest martwy bo był leczony kanałowo, dentysta powiedział że jest stan zapalny dziąsła i dlatego boli kazał brać tabletki przeciw zapalne i płukać dentoseptem albo szałwią. Ząb boli już tydzień po wizycie co robić.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy ten ból w końcu przejdzie?

dwa dni temu miałem leczenie zęba, próchnica była głęboka, ale lekarz powiedział że być może nie trzeba będzie leczyć kanałowo ale nie dał 100% pewności, dzisiaj odczuwam ból tego zęba gdy nacisnę palcem w miejscu wypełnienia dentystycznego, czasami też przy spożywaniu zimnych/gorących potraw/napojów.. czy tak ma być i to przejdzie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy mam się zacząć martwić?

Witam! Około 6-7 miesięcy temu niałem przeprowadzone leczenie kanałowe na górnej piątce. Z racji na dość ciężki przbieg leczenia, wskazano mi udać się na wizytę ponownie po okresie pół roku, cele.wykonania zdjęcia rtg i sprawdzenia czy ząb się dobrze zagoił.... Witam! Około 6-7 miesięcy temu niałem przeprowadzone leczenie kanałowe na górnej piątce. Z racji na dość ciężki przbieg leczenia, wskazano mi udać się na wizytę ponownie po okresie pół roku, cele.wykonania zdjęcia rtg i sprawdzenia czy ząb się dobrze zagoił. Niestety, wraz z wybuchem epidemi, dostęp do usług dentystycznych jest utrudniony. Jednak od pewnego momentu mam wrażenie że cały ząb pod tymczasową plombą napuchł, sprawiając iż każde zaciśnięcie szczęki jest odczuwalne. Nie jest to sutuacja bolesna, lecz jakbym dociskał tę plombę do środka zęba tylko po to żey natychmiast odgieła się do poprzednigo stanu. Czy powinienem zacząć się martwić i forsować wizytę, czy lepiej jendak wciąż cbwilę poczekać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy to możliwe, że ząb ma więcej kanałów?

Witam, W styczniu miałam reendo gornej 7 z powodu niedopełnienia kanałów. Zab został zrobiony pod mikroskopem na jednej wizycie , dwa kanały. Do dziś odczuwam ból w dziasle przy tej 7 . Czy to możliwe że zab ma więcej kanałów?? Pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Karolina Michalska-Bałaga
Lek. dent. Karolina Michalska-Bałaga
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego po ponownym leczeniu kanałowym zakłada się lekarstwo?

Witam. Dlaczego przy ponownym leczeniu kanałowym zakłada się lekarstwo do zęba na 2 tyg? Czy jest to standardowa procedura? Ząb( dolna szóstka)będzie leczony ponownie pod mikroskopem z powodu zmian okołowierzchołkowych i silnego bólu, który pojawił się kilka dni temu,... Witam. Dlaczego przy ponownym leczeniu kanałowym zakłada się lekarstwo do zęba na 2 tyg? Czy jest to standardowa procedura? Ząb( dolna szóstka)będzie leczony ponownie pod mikroskopem z powodu zmian okołowierzchołkowych i silnego bólu, który pojawił się kilka dni temu, jest stały i promieniujący do szczęki. Przyznam, że 2 tyg. z bólem, który nawet na chwilę nie ustaje będą trudne do wytrzymania. Czy nie można leczenia przeprowadzić szybciej? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy warto ponownie leczyć tego zęba?

Witam. Czy warto ponownie leczyć dolną 6 leczoną kanałowo 8 lat temu, która kilka dni temu zaczęła mocno boleć? Rtg wykazało zmiany okołowierzchołkowe. Ból jest silny, stały, promieniujący do szczęki. Dodatkowo okoliczne węzły chłonne powiększone, podwyższona temperatura. Lekarz proponuje... Witam. Czy warto ponownie leczyć dolną 6 leczoną kanałowo 8 lat temu, która kilka dni temu zaczęła mocno boleć? Rtg wykazało zmiany okołowierzchołkowe. Ból jest silny, stały, promieniujący do szczęki. Dodatkowo okoliczne węzły chłonne powiększone, podwyższona temperatura. Lekarz proponuje re-endo pod mikroskopem. Czy duże są szanse powodzenia takiego leczenia? Czy lepszy byłby implant?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Patronaty