Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 9 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leków: Pytania do specjalistów

Jaka może być przyczyna niepełnych wzwodów?

Niepełny wzwód a masturbacja? Witam, lat 24 chciałbym opowiedzieć o swoim problemie z niepełnym wzwodem i uzyskac kilku konkretnych odpowiedzi. Przy swoim pierwszym stosunku nie mialem zadnego problemu potrafilem uprawiac sex ponad godzine. Przez dluzszy okres czasu miałem przerwe, potrzebe... Niepełny wzwód a masturbacja? Witam, lat 24 chciałbym opowiedzieć o swoim problemie z niepełnym wzwodem i uzyskac kilku konkretnych odpowiedzi. Przy swoim pierwszym stosunku nie mialem zadnego problemu potrafilem uprawiac sex ponad godzine. Przez dluzszy okres czasu miałem przerwe, potrzebe seksualna zaspokajałem czesta masturbacja, praktycznie codziennie przy filmach porno. Po poznaniu nowej partnerki zdecydowalismy sie na stosunek, na poczatku wszystko bylo okej prawidlowa erekcja podczas zabawy oralnej ale gdy dochodzilo do zblizenia nagle erekcja zanikala do takiego stanu ze stosunek nie byl mozliwy. Po tym incydencie postanowilem odrazu udac sie do urologa/seksuologa ktory stwierdzil ze to wina stresu i przepisal mi lek Cjalis 5mg ktory mialem stosowac codziennie przez okres 28dni. Nie ukrywam ze efekt byl zadowalajacy nawet nocne i poranne erekcje byly duzo mocniejsze , wystarczylo kilka ruchow podczas proby masturbacji i wzod byl pelny i moglem go szybko osiagnac. Podczas okresu brania leku odbylem udany stosunek erekcja byla pelna i dluga. Po skonczeniu tabletek zauwazylem ze mam problem z osiagnieciem tak dlugiej erekcj jak wczesniej. Dodam ze nie wystarczy juz kilka ruchów reka lub fantazji erotycznych zeby uzyskac erekcje. Jedynie przy pornografi potrafie szybko osiagnac wzod ale nie jest on taki pelny jak wczesniej , dopiero przed wytryskiem jest na 100%. Stad moje pytania czy to wina czestej masturbacji i filmow porno ? Po jakim czasie moge wrocic do wczesniejszego stanu, kilku tygodni czy kilku miesiecy ? Czy powinienem pojsc do lekarza po kolejna partie lekow zeby przełamac ten stres ktory blokuje mnie przed kolejnym stosunkiem ? Dodam ze mam nocne i poranne erekcje , sa troche słabsze niz wczesniej. Erekcje osiagam nawet podczas pieszczot z partnerka ale jest ona nie pełna i po kilku minutach "opada". Licze na szybka i konkretna odpowiedz, Pozdrawiam :)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wojciech Zygmunt
Lek. Wojciech Zygmunt

Co znaczy to owrzodzenie podudzia?

Kobieta 80-letnia. Owrzodzenie podudzia powyżej kostki o średnicy 2 cm. Obecne leczenie to maść Iruxol i maść Detreomycyna 2% Ponadto pacjentka zażywa drażetki Venescin 3x1 Dodatkowy objaw to duży obrzęk podudzia od kostki do kolana. Brak poprawy. Jakie inne leczenie można zastosować w tym przypadku ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karolina Meszek
Lek. Karolina Meszek

Czy przy OZT przez trójglicerydy można pić alkohol?

Witam. Miałem OZT przez trójdlicerydy i mam pytanie w Czerwcu ide na wesele czy moge wypić troszkę czystej ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Jaki probiotyk jest najlepszy na ISB?

Jaki probiotyk jest najlepszy na ISB,bo bralam 3 mies sanprobi i debutir i nadal pojawialy sie skurcze i to nasilone i wydluzone,a jak zazylam bactilac,to skurcz trwal chwile i ustapil i ma znaczenie ilosc szczepow w skladzie czy moze za duzo ich bralam?,ktory teraz brac po mojej opinii?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jaki antybiotyk stosować na zapalenie najądrza?

Zapalenie najądrza - jaki antybiotyk? Dzień dobry. Jakiś czas temu rozpocząłem współżycie z nową partnerką. Niedługo później zacząłem odczuwam pieczenie w trakcie oddawania moczu, a potem także ostry ból jądra i podbrzusza. Zgłosiłem się do urologa, który rozpoznał zapalenie... Zapalenie najądrza - jaki antybiotyk? Dzień dobry. Jakiś czas temu rozpocząłem współżycie z nową partnerką. Niedługo później zacząłem odczuwam pieczenie w trakcie oddawania moczu, a potem także ostry ból jądra i podbrzusza. Zgłosiłem się do urologa, który rozpoznał zapalenie najądrza. Przypisał mi antybiotyk Augmentin. Biorę go od 5 dni, jednak objawy nie ustępują, do tego doszła jeszcze gorączka i ogólne rozbicie. Z tego co wyczytałem, prawie na pewno w moim przypadku zapalenie najądrza zostało wywołane przez bakterie przenoszone drogą płciową (Chlamydia trachomatis lub Neisseria gonorrhoeae) na które akurat ten antybiotyk nie działa. Czy powinienem iść do innego specjalisty, aby zmienił my antybiotyk na lepiej dobrany? Nie chcę faszerować się antybiotykiem, który i tak nie będzie skuteczny...
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Czy można stosować razem Entitis i krople protargolowe?

Witam, mam pytanie... Czy można stosować razem entitis i krople protargolowe? Mój 3,5 letni syn ma powiększony trzeci migdał i odkąd zaczął chodzić do przedszkola zaczął chorować. Pani laryngolog przepisała krople i powiedziała, żebym sobie poczytała o entitisie, ale nie... Witam, mam pytanie... Czy można stosować razem entitis i krople protargolowe? Mój 3,5 letni syn ma powiększony trzeci migdał i odkąd zaczął chodzić do przedszkola zaczął chorować. Pani laryngolog przepisała krople i powiedziała, żebym sobie poczytała o entitisie, ale nie stwierdziła czy mogę dawać oba leki w tym samym czasie... Mały dopiero co wrócił do przedszkola po 2 miesiącach i znów zaczyna się kaszel i problemy z noskiem. Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy na nerwicę lękową trzeba brać leki?

Czy to nerwica lekowa ? Witam mam 30lat i ostatnio ciagle mam zawroty głowy napad paniki uczucia ze zemdleje kołatanie serca puls czuje w gardle. Miałam tak w wieku 22lat jak chodziłam jeszcze do szkoły średniej to zaczęły się... Czy to nerwica lekowa ? Witam mam 30lat i ostatnio ciagle mam zawroty głowy napad paniki uczucia ze zemdleje kołatanie serca puls czuje w gardle. Miałam tak w wieku 22lat jak chodziłam jeszcze do szkoły średniej to zaczęły się napady paniki i nerwy. Zaczęłam omijać zajęcia bo bałam się ze przy całej klasie zemdleje i unikałam tłumów. Teraz to znów wróciło 8 miesięcy temu urodziłam dziecko i powoli te napady po tylu latach zaczęły wracac robi mi się ciagle słabo. najgorzej jest w sklepie tam gdzie dużo ludzi jak stoję w kolejce zaczyna ogarniać mnie panika robi mi się słabo i boje się ze zemdleje tracę równowagę bynajmniej tak mi się wydaje. Jeden wielki niepokój i atak paniki aż boje się wchodzić ostatnio do sklepu bo już mi się zle robi nie wiem cxy się sama nakręcam cxy co . Zaczęłam zamykać się w domu boje się jeździć autem bo ciagle mi się kreci w głowie , głowa mi leci wali mi serce i nie wiem co robić. Od jakiegoś czasu myśle o wizycie u psychiatry bo myśle ze to nerwica agorafobia czy coś. Tylko nie wiem co mam mu powiedzieć. Z natury jestem osoba bardzo nerwowa i wiem ze jakieś leki na nerwy tez mi są potrzebne. Najgorzej ze za pare miesięcy biorę slub a jak myśle o kościele ogarnia mnie strach.. przy komuni zdarzyło mi się zemdleć miałam problemy na bierzmowaniu bo tez było mi ciagle słabo wiec przestałam chodzić do kosciola. Na chrzcie pierwszej córki tez nie było za wesoło. Była panika ze nie mogę wyjść kiedy chce i niepokój ze zemdleje i nie wiem co robić na ślubie muszę być bo jestem główna postacią a ogarnia mnie strach na sama myśl o tym nawet na naukach przy grupie 30osov nie mogłam usiedzieć myślałam ciagle o tym ze zaraz się zsune z krzesła ze upadnę zemdleje. Mam dosyć takiego życia uciekano siedzenia w domu a czuje ze to wraca i tak będzie błagam o pomoc co mam robić co powiedzieć psychiatrze i czy da się to wogole leczyć. Czy na te chorobę już trzeba brać leki do końca życia ??
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Czy ten lek mógł zaburzyć wynik pierwszego badania na wątrobę?

Witam. Jestem w 36 tygodniu ciąży. Od 30 tygodnia biorę duphaston oraz mam założony pessar z powodu niewydolności szyjki oraz skurczy. Jestem.po badaniu HBs, wynik niestety wyszedł dodatni i otrzymałam skierowanie na rozszerzenie badań. Czytałam ulotkę duphastonu (biore go 3x... Witam. Jestem w 36 tygodniu ciąży. Od 30 tygodnia biorę duphaston oraz mam założony pessar z powodu niewydolności szyjki oraz skurczy. Jestem.po badaniu HBs, wynik niestety wyszedł dodatni i otrzymałam skierowanie na rozszerzenie badań. Czytałam ulotkę duphastonu (biore go 3x na dobę) i tam w działaniach nieporzadanych jest mowa o wpływie leku na wątrobę. Czy ten lek mógł zaburzyć wynik pierwszego badania?? Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy mogę brać codziennie Bactilac?

Mam IBS i jak bralam sanprobi i debutir to skurcze byly silne i dlugie...i jak juz puscily to nie jadlam juz nic,bo czulam glod,ale jesc juz mi sie nie chcialo,ale jak bralam bactilac akurat po anybiotykoterapii to skurcze byly lzejsze... Mam IBS i jak bralam sanprobi i debutir to skurcze byly silne i dlugie...i jak juz puscily to nie jadlam juz nic,bo czulam glod,ale jesc juz mi sie nie chcialo,ale jak bralam bactilac akurat po anybiotykoterapii to skurcze byly lzejsze i szbko ustapily,czli moge brac codziennie od tak ten bactilac,skoro on pomaga,a ta,te nie...mozliwe aby tak bylo
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jakie leki brać przy WZJG?

Choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Przyjmuje sulfasalazyne 3x2 i 4x2 przy zaostrzeniu. Od dłuższego czasu mam zaostrzenie. Jakie leki wprowadzić i czy przyjmować w dalszym ciągu sulfasalazyne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Jaki lek zadziała na owulację?

Witam! Mam pytanie. Jaki lek dobrze zadziała żeby byla owulacja. Bralam juz clostybetyp ale nie pomógł.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy lek Memoenergia można podawać dzieciom?

Czy Memoenergia można podawać dzieciom?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy przy WZJG można brać Neosine?

Witam! Czy przy wzjg mozna brać lek przeciwwirusowy neosine? Wlasnie mnie dopadła grypa i nie bardzo wiem jak sie leczyć aby nie spowodować nawrotu choroby wzjg?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Jak odrzucić leki psychotropowe?

Witam. Po 22 latach zażywania leków psychotropowych postanowiłam je odrzucić. Po zakończeniu przyjmowania leków zaczęły się mimowolne ruchy języka i zasysanie warg. Jest to bardzo uciążliwe w życiu codziennym. Korzystałam z porad neurologa, co nie przyniosło skutków. Dlatego proszę o poradę.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy w czasie kuracji izotretynoiną oraz bezpośrednio po niej mogę korzystać ze saun?

Dzień dobry, czy w czasie kuracji izotretynoiną oraz bezpośrednio po niej mogę korzystać ze saun oraz usług stomatologa ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego mam tak sucho w ustach?

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że strasznie sucho mam w ustach. (zwłaszcza po nocy) Dodatkowo, co jakiś czas nawracają 'zatkane zatoki', cąły czas smarkam gęstą wydzieliną, a nadal nie mogę oddychać przez nos. Czasami ból zatok jes tak duży,... Od jakiegoś czasu zauważyłam, że strasznie sucho mam w ustach. (zwłaszcza po nocy) Dodatkowo, co jakiś czas nawracają 'zatkane zatoki', cąły czas smarkam gęstą wydzieliną, a nadal nie mogę oddychać przez nos. Czasami ból zatok jes tak duży, że mam światłowstęt i chodze w okularach. Nawilżacz nie bardzo pomaga. Myślę, że pojawiło się to wraz z okresem grzewczym. Po wizycie u laryngologa - stwierdził, że nie mam nic 'zapchanego'. Po antybiotyku udało mi sie pozbyć zatkanych zatok. Ale aktualnie po 2 tygodniach wróciły.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy mogę biorąc Cipronex iść na trening na siłownię?

Czy moge biorac cipronex isc na trening na silownie? Mam stwierdzone zapalenie ucha , lekkie. Czy oslabiam serce?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy unikać Urofuraginum do zabiegu?

Witam, za miesiąc mam zabieg wycięcie gangliona - właśnie przechodzę zapalenie pęcherza i biorę urofuraginum - czy to lek, którego powinnam unikać do zabiegu? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

czy po odstawieniu leku Apo-tamis suchy wytrysk zniknie?

Witam, Od tygodnia stosuje lek na prostate Apo-tamis zgodnie z zaleceniami urologa i zsuwazylem ze wystepuje u mnie suchy wytrysk(wytrysk wsteczny). Czy po odstawieniu leku wszystko wroci do normy czy jest to trwale uposledzenie? Moge kontynuowac leczenie bez zadnych obaw?(mam brac ten lek przez miesiac).
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski
Patronaty