Twój przewodnik po zdrowiu

Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
Rozpocznij
7 6 7 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabiegi laserowe: Pytania do specjalistów

Czy przyjmując lek Warfin można poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Witam, czy przyjmując lek warfin można poddać się zabiegowi depilacji laserowej ? Lek przyjmuję na stałe po zabiegu angioplastyki żył, mam 27 lat. Pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Mgr Aleksandra Duczmal
Mgr Aleksandra Duczmal

Co mogą znaczyć dolegliwości po zabiegach na kręgosłup?

Miałem zabiegi na kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy prze 2 tygodnie (laser). 1,5 tygodnia po zabiegach silne osłabienie, ból w prawej pachwinie i jądrze, za parę dnie pachwina i jądro mineło , ale pojawiło się pieczenie cewki moczowej, ścisk krocza,... Miałem zabiegi na kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy prze 2 tygodnie (laser). 1,5 tygodnia po zabiegach silne osłabienie, ból w prawej pachwinie i jądrze, za parę dnie pachwina i jądro mineło , ale pojawiło się pieczenie cewki moczowej, ścisk krocza, ciężkie nogi (uda) w pozycji leżącej. Mam wrażenie ,że bóle "wędrują" - raz boli krocze, raz cewka.Furagina przez parę dni nic nie pomogła. Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy to normalne, że po zabiegach odczuwam większy ból śródstopia?

3 tyg temu uderzylam palcami stopy o kant drzwi, na zdjęciu nie widać żadnych uszkodzeń, lekarz powiedział ze jest to stłuczenie śródstopia. Zostałem skierowana na krioterapia i laser i jestem po 2 zabiegach. Czy to normalne ze właśnie po zabiegach odczuwam większy bol śródstopia który ciągnie aż do kostki?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza zmiana na skórze po epilacji laserowej?

Witam, Wykonywała zabiegi epilacji laserowej po drugiej ciąży w ilości 7 sesji, z dużym powodzeniem, bez problemów. Po trzeciej ciąży zachęcona efektami o komfortem wróciłam do zabiegu w innym gabinecie kosmetycznym. Po pierwszym zabiegu, wykonanym że zwiększona mocą, pojawiła się... Witam, Wykonywała zabiegi epilacji laserowej po drugiej ciąży w ilości 7 sesji, z dużym powodzeniem, bez problemów. Po trzeciej ciąży zachęcona efektami o komfortem wróciłam do zabiegu w innym gabinecie kosmetycznym. Po pierwszym zabiegu, wykonanym że zwiększona mocą, pojawiła się na udzie (epilacji od pasa w dół) czerwona, wypukła krosta. Z dnia na dzień pojawiało się coraz więcej zmian na całej epilowanej powierzchni. Osoba wykonująca zabieg zapewniała, że to nie wina epilacji. Przerwałam zabiegi i zaczęłam szukać pomocy dermatologiczne. Nie miałam szczęścia. Zostałam przeleczona orzez 6 lekarzy w tym sterydami, które dodatkowo dały duże ropne wyrzuty na ramionach i twarzy i dopiero ostatni zdiagnozowal zapalenie mieszków włosowych. Przez antybiotyki, ktore były na oko dobierane wytworzyła się nietolerancja jelitowa na cześć leków, więc nawet jeśli ktoś coś trafnie coś przepisal nie moglam/nie mogę stosować, bo nudności wycinaja mnie z rzeczywistości na średnio 24 h. I nikt nie znalazł przyczyny. Te trafione, które toleruje, pomaga na tydzień i nigdy nie doszło do całkowitego wyleczenia. Zawsze zostaje jakieś ognisko zapalne. Mam zrobione chyba już wszystkie badania. Na niektóre internista nawet nie chciał wystawiać skierowana, bo nie widział podstaw (np. Test insulinowy, gdzie przy 173 ważę 58 kg). Wyniki są bez zarzutu. Obecnie prawie po półtora roku zostałam skierowana na biopsji zaifekowanego fragmentu. Czekam na wizytę, choć Pani doktor z kliniki dermatologiczne, która podjęła się próby wyleczenia również zgaduję jak twierdzi. Pytanie. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Paradoksalnie epilacja była w celu wyeliminowania bardzo uciążliwego zapalenia Mieszkow i redukcji gęstego owłosienia... Pozdrawiam...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy jest szansa na wyleczenie niedowidzącego oka poprzez korektę laserową?

Witam. Mam wadę wzroku. Prawe oko 3,75 Lewe 6,5 i jest to oko niedowidzące. Chciałem dowiedzieć się czy jest szansa na wyleczenie lewego oka przy pomocy korekcji laserowej zważywszy na fakt iż to oko niedowidzi?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk

Czy można stosować pole magnetyczne przy tytanowe śrubie LCP?

Czy można stosować pole magnetyczne przy tytanowe śrubie LCP? Dobry wieczór, mam tytanową śrubę LCP MEDGAL w v kości śródstopia, i mam takie pytanie czy w moim przypadku można zabiegi krioterapii, pole magnetyczne i laser ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Patryk Wydro
Mgr Patryk Wydro

Czy wybielanie zębów ma wpływ na nowotwory?

Czy istnieje związek pomiędzy laserowym wybielaniem zębów a chorobą nowotworową piersi? Słyszałam,że nie powinno się wykonywać tego typu zabiegów podczas choroby nowotworowej - rzekomo wybielanie laserowe może mieć wpływ na poziomy hormonów ( zaburzać je ) a co za tym... Czy istnieje związek pomiędzy laserowym wybielaniem zębów a chorobą nowotworową piersi? Słyszałam,że nie powinno się wykonywać tego typu zabiegów podczas choroby nowotworowej - rzekomo wybielanie laserowe może mieć wpływ na poziomy hormonów ( zaburzać je ) a co za tym idzie może to skutkować dalszym rozwojem lub zmianiami w guzie. Czy istnieją informacje na temat zaleznosci tych dwoch spraw? Czy mając guza piersi powinno się unikać tego typu zabiegów?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy GSV należy leczyć laserowo czy operacyjnie?

Witam stwierdzono u mnie GSV niewydolna w stopniu IV wg Bacha.Średnica niewydolna pnia do ok.6mm.Niewydolne dopływy na podudziu i udzie. Lekarz polecał zabieg laserowy natomiast lekarz rodzinny metodę operacyjną ..kogo mam posłuchać. Proszę o radę Iwona
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mogą znaczyć moje dolegliwości po laserze kręgów szyjnych?

Dlaczego czuje sie slabo i czuje mrowienie w wargach i dziaslach oraz bol glowy i znaczne oslabienie po laserze kregow szyjnych 3-6 J/cm2. Czy zaniechac dalszych zabiegow?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można laserowo wyleczyć pękające naczynka?

Witam serdecznie. Od 3 lat zmagam się z problemem pękających naczynek na twarzy ale co ciekawe tylko po treningu, które wraz z rumieniem znikają po około 2-3 dniach. Peknietych naczynek bywa naprawdę mnóstwo i jest to bardzo uciążliwe tym bardziej,... Witam serdecznie. Od 3 lat zmagam się z problemem pękających naczynek na twarzy ale co ciekawe tylko po treningu, które wraz z rumieniem znikają po około 2-3 dniach. Peknietych naczynek bywa naprawdę mnóstwo i jest to bardzo uciążliwe tym bardziej, że jestem mężczyzną i makijaż nie wchodzi w grę. Moje pytanie brzmi czy mogę coś z tym zrobić za pomocą lasera i czy można użyć go zapobiegawczo na "wygojonej" twarzy. Bardzo to dla mnie ważne. Pozdrawiam.
odpowiada 3 ekspertów:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Mgr Natalia Munda
Mgr Natalia Munda
Mgr Aleksandra Duczmal
Mgr Aleksandra Duczmal

Co zrobić w przypadku nadmiernie wrażliwej cery?

Witam Mam bardzo wrazliwą cere juz od małego bardzo mi utrudniala zycie od mlodych lat np na wf czerwony jak burak i tak zostalo do teraz ,naprawde nie trzeba duzo zeby sie rumieniła ,strasznie jest wrazliwa piecze i mam tego... Witam Mam bardzo wrazliwą cere juz od małego bardzo mi utrudniala zycie od mlodych lat np na wf czerwony jak burak i tak zostalo do teraz ,naprawde nie trzeba duzo zeby sie rumieniła ,strasznie jest wrazliwa piecze i mam tego dosc jeszcze mam jasna karnacje i to bardzo nieladnie wyglada mam 20 lat a nadal mam ropne syfki ,nw czemu ale na ciele jestem opalony i ladnoe mnie opala nawet szyja a twarz jest blada nie opala sie czy to jest jakis zwiazek ? Jestem po 4 zabiegu laserem jakies efekty są słabe moze powinienem zrobic jakies badania zwiazane z tym ? Prosze o pomoc lub cos co by mnie nakierowało na droge uleczenia
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz
Mgr Aleksandra Duczmal
Mgr Aleksandra Duczmal

Czy zabiegi z wykorzystaniem pola magnetycznego mogą być szkodliwe?

Witam, Miałam awulsyjne złamanie V kości śródstopia. Po 6 tygodniach kość prawie całkowicie się zrosła (orteza, nie obciążałam nogi, suplementacja, 20 zabiegów z pola magnetycznego i laser). Lekarz prowadzący zalecił nadal pole magnetyczne, laser i ćwiczenia stopy (10... Witam, Miałam awulsyjne złamanie V kości śródstopia. Po 6 tygodniach kość prawie całkowicie się zrosła (orteza, nie obciążałam nogi, suplementacja, 20 zabiegów z pola magnetycznego i laser). Lekarz prowadzący zalecił nadal pole magnetyczne, laser i ćwiczenia stopy (10 zabiegów). Rehabilitant zakwestionował zabiegi, powiedział, że po tylu zabiegach pole magnetyczne może przynieść odwrotny skutek. Czy to prawda i powinnam przerwać zabiegi? A może zamienić przepisane przez lekarza na inne? Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam, Ola
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Cy laseroterapia jest bezpieczna?

Witam. Mam pytanie dotyczące laseroterapii? Czy jest ona bezpieczna pod względem późniejszych powikłań takich jak rak skory? Z góry dziękuje za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można stosować krioterapię przy śrubie LCP?

Dobry wieczór, mam śrubę LCP MEDGAL w v kości śródstopia, i mam takie pytanie czy w moim przypadku można zabiegi krioterapii, pole magnetyczne i laser ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Męty ciała szklistego - jak wyleczyć?

Witam serdecznie.Mam 22 lata i mam astygmatyzm oraz dużą krótkowzroczność.Na lewym oku jest to-4.75 natomiast na oku prawym-5.Do tego mam też oczopląs.Problem polega jednak na tym,że od dawna zaczęły pojawiać mi się muszki w polu widzenia tzw.męty.Na początku nie... Witam serdecznie.Mam 22 lata i mam astygmatyzm oraz dużą krótkowzroczność.Na lewym oku jest to-4.75 natomiast na oku prawym-5.Do tego mam też oczopląs.Problem polega jednak na tym,że od dawna zaczęły pojawiać mi się muszki w polu widzenia tzw.męty.Na początku nie było ich dużo więc jak chodziłem regularnie na kontrolę Pani doktor mówiła,że trze a się do tego przyzwyczaić i nie da się nic zaradzić.Ostatnio jednak zauważyłem,że w lewym oku pojawiła się jedna kropka,natomiast w oku prawym pojawiło się ich dosyć sporo,praktycznie jakby taka pajęczyna.Czekam teraz na wizytę u innego specjalisty który jest polecany przez innych pacjentów.Moje pytanie jest takie.Czy można w jakiś sposób usunąć to natręctw lub wyleczyć??Natomiast drugie pytanie.Czy w przypadku tych mężów jest możliwe wykonanie korekcji wady wzroku laserem i czy po takim zabiegu męty te ustąpią w jakimś stopniu??Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam gorąco.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można poddać się laserowemu zabiegowi na naczynka przyjmując tabletki Jovesco?

Witam. Czy mając alergie na kurz i przyjmując tabletki jovesco, można poddać się laserowemu zabiegowi na naczynka? Przeczytałam że alergia jest przeciwwskazaniem, ale czy taka też się liczy?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Lek. Katarzyna Mudel
Lek. Katarzyna Mudel

Co oznacza wynik USG kolana 55-latki?

20.09.2018 roku przewróciłam się na rowerze,upadłam na lewe kolano a potem na łokieć i bark.Rtg nic nie wykazało.27.09 miałam USG:Nieznacznie zwiększona ilość płynu w kaletce maziowej.Błona maziowa z cechami obrzęku.Chrzastka szklista na głowie kosci ramiennej o nierównym zarysie... 20.09.2018 roku przewróciłam się na rowerze,upadłam na lewe kolano a potem na łokieć i bark.Rtg nic nie wykazało.27.09 miałam USG:Nieznacznie zwiększona ilość płynu w kaletce maziowej.Błona maziowa z cechami obrzęku.Chrzastka szklista na głowie kosci ramiennej o nierównym zarysie , cienka < 1,0mm.Obrzęk,pogrubienia,niejednorodna echogeniczność i echostruktura ścięgna m.nagrzebieniowego o podłopatkowego z pojedynczymi ogniskami zwłóknień.stan po przebytym,czesciowym naderwaniu,obecnie w okresie gojenia.Zmniejszenie odległości pomiędzy guzkiem większym i wyrostkiem barkowym łopatki-zespół cieśni podbarkowej 40 stopni.Dyskretne zmiany wytwórczo-zwyrodnieniowe w stawie barkowo-obojczykowym z obrzękiem błony maziowej.Zalecono krioterapię,laser punktowy,magnetronik(z tego zrezygnowałam,źle się czuje po polu magn.),Dexak SL,temblak na 3tyg. Minął miesiąc od urazu,biceps obrzęknięty,nerwobóle,ograniczenie w ruchomości ręki(nie podniosę ręki do góry i w bok,natomiast mogę rękę ułożyć do tyłu , z lekkim bólem.Masuję olejkiem żywokostowym z Boswellią,ketonal,diklofenak,pomaga na 2 godziny,a potem ponownie ból i nerwobóle, ponadto ból łopatki w tzw dołku strzeleckim.Proszę o interpretację wyników USG i poradę co mam dalej robić.Zabiegów fizjoterapeutycznych miałam 10 tj 5 laserów i 5 krio( ze względu na wyjazd zagranicę ).
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak pozbyć się blizny ciętej na nosie?

Blizna cięta na nosie po uderzeniu butelką. Minęły już dwa lata, próbowałem maści, aktualnie zabiegi laserem frakcyjnym Delux. Po zabiegu uważam, że jest lepiej aczkolwiek blizna po paru dniach wraca do swojego pierwotnego koloru (mocno czerwonego). Czy mam spróbować czegoś... Blizna cięta na nosie po uderzeniu butelką. Minęły już dwa lata, próbowałem maści, aktualnie zabiegi laserem frakcyjnym Delux. Po zabiegu uważam, że jest lepiej aczkolwiek blizna po paru dniach wraca do swojego pierwotnego koloru (mocno czerwonego). Czy mam spróbować czegoś innego czy zaczekać jeszcze na finalny efekt obecnego laseru ? Pozdrawiam.
odpowiada 4 ekspertów:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz
Mgr Natalia Munda
Mgr Natalia Munda
Mgr Justyna Sobczyńska
Mgr Justyna Sobczyńska

Jaka ilość zabiegów laserowych laserem Vasculight jest potrzebna, aby było widać efekty?

Robilem 3 zabiegi laserowe laserem vasculight potem przerwalem na 9 tygidni bo nie chcialem ribic na tych upalach no i teraz jestem po 4 nie widze bardzo efektow czy to za malo czy za to ze przerwalem ? I wczesnniejsze zabiegi mi nic nie daly?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Patronaty