Brak motywacji do pracy u 28-latka

Witam, moj problem w mojej branzy a mianowicie jestem doradcą finansowym jest dużym utrudnieniem. To co mi przeszkadza to brak motywacji lub co może ważniejsze koncentracji w pracy i umiejętności wykonywania wszystkich zaplanowanych działań. Np przychodzi czwartek mam kilka rzeczy do zrobienia i nie kończę ich mówiąc zrobie to po powrocie do domu. Wieczorem odkładam to na dzień następny aby w piątek zostawić to na weekend gdy będzie dzień wolnego. Aczkolwiek to także się nie udaje. I tak w koło.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Witam,

Może proszę zastanowić się nad tym czy nie zmienić pracy? Chyba, że odkładanie na później dotyczy większości sfer Pana życia. Odkładanie na później , jedynie chwilowo zmniejsza lęk przed porażką lub sukcesem ( w zależności od przypadku).
Jeśli tak to proszę iść na konsultację do psychologa, można sobie z tym poradzić.

0

Tendencja do prokrastynacji (odkładania rzeczy na później) może towarzyszyć różnym trudnościom i zaburzeniom psychologicznym. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem i przyjrzenia się głębszym przyczynom trudności.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problem z motywacją do pracy

Mam problem z motywacją do pracy. Od kilku tygodni zupełnie nic mi się nie chce. Najchętniej spędzałabym cały dzień w łóżku. W pracy staram się tylko przetrwać i wrócić jak najszybciej do domu. Czy mogę coś z tym zrobić? może potrzebna mi pomoc?
ponad rok temu

Tu przedstawiła Pani problem związany z pracą i na nim się koncentruję. Proszę sprawdzić, czy ostatnio nie przytrafiły się jakieś kłopoty lub problemy emocjonalne w pracy, które powodowały by niechęć do chodzenia do pracy. Jeśli by tak było, i są to problemy do przetrwania lub załatwienia, to należy przetrwać lub załatwić te problemy. Jeśli zaś to nie jest praca, która jest dostosowana do Pani zainteresowań, predyspozycji, należy spokojnie rozważyć strategiczna zmianę rodzaju pracy ( na przykład za rok i przygotowywać się do tego). Można tez spojrzeć na całość sytuacji, osobistej i zawodowej i sprawdzić czy przyczyny osłabionej motywacji nie znajdują się gdzieś poza pracą.
Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

0

Z pewnością może Pani coś z tym zrobić i poszukanie profesjonalnej pomocy może być pierwszym krokiem- warto zdiagnozować u psychologa/psychiatry, czy opisane objawy nie są sygnałem depresji/ innych zaburzeń nastroju, gdyż są podstawy do wysunięcia takiej hipotezy, ciężko jednak postawić rzetelną diagnozę przez internet.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna

0

zachęcam do podjęcia konsultacji psychiatrycznej ewentualnie podjęcia się terapii , ktra może pomóc Panu w rozumieniu zgłaszanego problemu
W. Zięba

0

Witam. Być może ma Pani depresję bo na to trochę wskazuje z tego, co Pani napisała. Warto zdecydowanie udac się do psychiatry porozmawiać bądź ewentualnie do psychoterapeuty.
Magdalena Brabec

0

szanowna Pani,
chec spedzania dnia w lozku, wiaze sie nie tylko z problemem motywacji do pracy, ale i z obnizonym nastrojem.
sama motywacja jest obnizona, gdy nie robie tego, co chce i co lubie, lub, gdy brakuje mi pewnych zasobow(wiedzy, doswiadczenia itp), gdy sa przekraczane moje granice a ja nie umie ich bronic, gdy nie widze efektow mojej pracy, gdy w pracy sa niejasne reguly lub nieciekawa atmosfera, gdy otrzymuje niezadowalajace wynagrodzenie...w tym obszarze pomaga najczesciej nauka konkretnych zachowan (znalezienie pasji w tym, co robie lub innego sensu, uzupelnienie wiedzy lub znalezienie systemu pomocowego, nauka asertywnych zachowan i efektywnej komunikacji).
jesli chodzi o obnizony nastroj, to w tym obszarze potrzebne jest szersze rozpoznanie, (z czym sie wiaze, jak przebiega, czy jest to powtorka, czy cos traumatycznego sie wydarzylo te pare tyg.temu lub wczesniej, jaka jest samoocena i umiejetnosci radzenia sobie z emocjami, jakie mam przekonania o otaczajacym swiecie i jak zamienic je, aby mi sluzyly... itp).do tego potrzebna jest pomoc specjalisty. w skrajnych przypadkach rownolegle z terapia pomaga wlaczenie lekow.
proponuje poszukanie i zgloszenie sie do terapeuty.praca wspolna jest szybsza, latwiejsza i efektywniejsza.pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Już brak mi motywacji ...

Więc tak zaczynałam z wagą 57 kg lat 15, wzrost 167 no i się odchudzałam, ale bardziej głodziłam i zeszłam do wagi 55 kg. No ale teraz przytyłam i znów jest 57 kg . U mnie nie da się odchudzić racjonalnie, bo mama krzyczy, że wyglądam dobrze i że mi odbija, lecz na serio ja chcę ważyć 49 kg. Mam nawet bloga o tematyce anoreksji, tylko jakoś nadal go prowadzę i lubię go. Nie jem słodyczy, piję 2 l wody dziennie, ćwiczę 45 min na w-f i jeszcze 20 min różnych ćwiczeń. Niestety mieszkam na wsi. Rano zjem płatki Fitness, potem jabłko, stołówka, w domu jogurt herbata np. i bułkę z serem żółtym. Potem ćwiczę o i zjem jeszcze 3 jabłka, jak jestem głodna, a na kolacje jogurt, To mój taki codzienny dzień, bo tak to się głodziłam praktycznie, ale mam długie włosy to się boję też, że jak nie będę brała witaminy, to że mi wypadną. Tak mnie nastraszyła jedna dziewczyna anorektyczka. Może mnie Pan / Pani podniesie na duchu, doradzi coś, bo ja już siły nie mam . Pozdrawiam ciepło
ponad rok temu

Witam ciepło,

Twoje BMI wynosi 20,5.
Masz idealną masę ciała (w odniesieniu do siatek centylowych).
Nie musisz się odchudzać.
Zasady prawidłowego żywienia (rekomendacje IŻŻ) znajdziesz pod adresem:
 http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci

W Twoim  przypadku istotne jest spożywanie urozmaiconej żywności, co ma przyczynić się do realizacji zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Pozdrawiam

P.S
Jeżeli zauważasz u siebie obsesyjne myśli dotyczące jedzenia, być może warto porozmawiać o tym problemie z psychologiem (np. szkolnym)?
Taka osoba na pewno pomoże uporać Ci się z problemem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty